• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1996. gada 23. aprīļa noteikumi Nr. 149 "Grozījumi Ministru kabineta 1994.gada 4.oktobra noteikumos nr.198 "Par konfiscētās, bezīpašnieka, bezmantinieka, pēc mantošanas tiesībām valstij vai pašvaldībai pārgājušās, dāvinājuma, atrastās un atrastās apslēptās mantas uzskaiti, novērtēšanu un realizāciju"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.04.1996., Nr. 74/75 https://www.vestnesis.lv/ta/id/52387

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.150

Noteikumi par kārtību, kādā nosakāms uzņēmumu apliekamais ienākums no vērtspapīru pārdošanas

Vēl šajā numurā

30.04.1996., Nr. 74/75

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 149

Pieņemts: 23.04.1996.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Ministru kabineta noteikumi nr. 149

(pror. nr. 23, 17.§) Rīgā 1996. gada 23. aprīlī

Grozījumi Ministru kabineta 1994.gada 4.oktobra noteikumos nr.198 “Par konfiscētās, bezīpašnieka, bezmantinieka, pēc mantošanas tiesībām valstij vai pašvaldībai pārgājušās, dāvinājuma, atrastās un atrastās apslēptās mantas uzskaiti, novērtēšanu un realizāciju”

Izdoti saskaņā ar likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 8.pantu

Izdarīt Ministru kabineta 1994.gada 4.oktobra noteikumos nr.198 “Par konfiscētās, bezīpašnieka, bezmantinieka, pēc mantošanas tiesībām valstij vai pašvaldībai pārgājušās, dāvinājuma, atrastās un atrastās apslēptās mantas uzskaiti, novērtēšanu un realizāciju” (Latvijas Vēstnesis, 1994, 118.nr.; 1995, 101.nr.) šādus grozījumus:

1. 3.punktā:

1.1. izteikt 3.1. un 3.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

“3.1. institūcija, kura likumā noteiktajā kārtībā ir pieņēmusi lēmumu par mantas konfiskāciju;

3.2. Valsts ieņēmumu dienests — mantas uzskaiti, kas pielīdzināma bezmantinieka mantai un piekrīt valstij (Civillikuma 417.pants);”;

1.2. svītrot 3.3. un 3.9.apakšpunktu.

2. Izteikt 5. — 10.punktu šādā redakcijā:

“5. Personas, kuras veic mantas pirmreizējo uzskaiti, atbild par šīs mantas saglabāšanu līdz realizācijai.

Mantu, kurai uzlikts arests, pamatojoties uz spriedumu krimināllietā daļā par mantas konfiskāciju, tiesu izpildītājs saskaņā ar aktu nodod Valsts ieņēmumu dienesta nodaļai.

6. Pēc lēmuma pieņemšanas par mantas piekritību valstij:

6.1. attiecīgā institūcija saskaņā ar likumiem:

6.1.1. paziņo par to rakstiski attiecīgajai Valsts ieņēmumu dienesta rajona (pilsētas) nodaļai;

6.1.2. nodod mantu Valsts ieņēmumu dienesta nodaļai kopā ar pirmreizējo mantas aprakstes aktu un lēmuma kopiju;

6.2. Valsts ieņēmumu dienesta rajona (pilsētas) nodaļa uzskaita konfiscēto, bezīpašnieka, bezmantinieka, pēc mantošanas tiesībām valstij vai pašvaldībai pārgājušo, dāvinājuma, atrasto un atrasto apslēpto mantu;

6.3. mantas novērtēšanu veic komisija, kuras sastāvā ir Valsts ieņēmumu dienesta rajona (pilsētas) nodaļas pārstāvis, tās institūcijas pārstāvis, kura pieņēmusi lēmumu un kuras glabāšanā ir atradusies manta, kā arī tās institūcijas pārstāvis, kura mantu realizē vai pieņem. Mantas novērtēšanas komisijas sastāvā iekļauj arī tās institūcijas pārstāvi, kura veikusi mantas aizturēšanu un izņemšanu. Ja nepieciešams papildus novērtēt atsevišķus priekšmetus, komisijā tiek iekļauti attiecīgi speciālisti (eksperti). Komisija, ja nepieciešams, rakstiski vienojas par tās kontrolējošo institūciju kontos ieskaitāmās summas procentuālo sadali, kura gūta, realizējot konfiscēto mantu, kuru likumā noteiktajā kārtībā izņēmušas vai aprakstījušas vairākas institūcijas;

6.4. mantas realizāciju organizē Valsts ieņēmumu dienesta rajona (pilsētas) nodaļa;

6.5. Valsts ieņēmumu dienesta rajona (pilsētas) nodaļa kontrolē valstij piekrītošās mantas realizācijas ieņēmumu iemaksu attiecīgajos budžetos.

7. Mantas realizācija tiek veikta šādos veidos:

7.1. slēdzot tirdzniecības līgumus ar uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām);

7.2. dodot tiesības mantu izpirkt personai, kurai šī manta tika konfiscēta (izņemot gadījumus, kad Ministru kabineta noteikumos vai citos tiesību aktos noteikta citāda kārtība). Valsts ieņēmumu dienesta nodaļa veic attiecīgās konfiscētās mantas uzskaiti un organizē tās novērtēšanu, kā arī slēdz līgumu ar minēto personu par norēķinu kārtību, termiņiem un garantijām. Minētajai personai īpašuma tiesības uz konfiscēto mantu rodas pēc tam, kad budžetā ieskaitīta konfiscētās mantas novērtējuma summa (konfiscētās mantas glabāšanas izdevumi jāsedz attiecīgajai personai);

7.3. Valsts ieņēmumu dienestam organizējot glabāšanas vietas, kur tiek realizēta valstij pārgājusī manta;

7.4. pārdodot mantu izsolēs.

Ātri bojājošos konfiscētos un bezīpašnieka pārtikas produktus drīkst ar Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 304.pantā minēto institūciju un iestāžu, kā arī vides veselības dienesta iestāžu vai valsts veterinārā dienesta iestāžu amatpersonu kopīgi sastādītu protokolu bez atlīdzības nodot valsts, pašvaldības vai sabiedriskajām organizācijām (slimnīcām, veco ļaužu pansionātiem, bērnudārziem, bērnunamiem, skolām un slēgta tipa iestādēm), norādot minēto produktu pārstrādes nosacījumus. Šo konfiscēto un citu valstij pārgājušo pārtikas produktu laboratorijas ekspertīzes pārbaudes veicamas bez maksas. Organizācijām par pieņemto pārtiku jāizdara ieraksti grāmatvedības reģistros.

8. Administratīvā kārtā konfiscētā, atrastā un atrastā apslēptā dārgmetāla pirmreizējā aprakstē obligāti jāpiedalās Valsts ieņēmumu dienesta nodaļas pārstāvjiem.

9. Dārgmetālu nodošanu Latvijas Republikas Dārgmetālu fondā nodrošina Valsts ieņēmumu dienesta nodaļa.

10. Ieņēmumus no konfiscētās, bezīpašnieka, bezmantinieka, pēc mantošanas tiesībām valstij vai pašvaldībai pārgājušās, dāvinājuma, atrastās un atrastās apslēptās mantas realizācijas, atskaitot dokumentāri apliecinātos izdevumus, ieskaita šādā kārtībā:

10.1. valsts budžetā (izņemot gadījumus, kad citos tiesību aktos noteikta citāda kārtība):

10.1.1. ieņēmumus no konfiscētās mantas realizācijas;

10.1.2. ieņēmumus no konfiscēto lietisko pierādījumu realizācijas;

10.1.3. ieņēmumus no Latvijas Republikai novēlētās mantas realizācijas;

10.1.4. ieņēmumus no vērtspapīru un valūtas realizācijas;

10.1.5. ieņēmumus no bezmantinieka mantas realizācijas;

10.1.6. ieņēmumus no nekustamas bezīpašnieka lietas realizācijas;

10.1.7. ieņēmumus no atrastās apslēptās mantas realizācijas;

10.1.8. ieņēmumus no dāvinājumu realizācijas;

10.1.9. ieņēmumus no atrasto lietu realizācijas;

10.2. pašvaldības budžetā:

10.2.1. ieņēmumus no atrasto lietu realizācijas;

10.2.2. ieņēmumus no atrastās apslēptās mantas realizācijas;

10.2.3. ieņēmumus no pašvaldībai novēlētas mantas realizācijas;

10.2.4. ieņēmumus no dāvinājuma realizācijas.”

3. Papildināt noteikumus ar 6.1 punktu šādā redakcijā:

“6.1 Veterinārajai uzraudzībai pakļauto mantu uzglabāšana, pārvadāšana, izlietošana, realizācija, pārstrāde vai iznīcināšana jāizdara tikai saskaņā ar valsts veterinārā dienesta iestāžu amatpersonu prasībām un to uzraudzībā, higiēniski sanitārajai uzraudzībai pakļauto mantu uzglabāšana, pārvadāšana, izlietošana, realizācija, pārstrāde vai iznīcināšana — saskaņā ar vides veselības dienesta iestāžu amatpersonu prasībām un to uzraudzībā, bet fitosanitārajai uzraudzībai pakļauto mantu uzglabāšana, pārvadāšana, izlietošana, realizācija, pārstrāde vai iznīcināšana — saskaņā ar valsts augu aizsardzības dienesta iestāžu amatpersonu prasībām un to uzraudzībā.”

4. Svītrot 15. un 17.punktu.

Ministru prezidents A.Šķēle
Finansu ministrs A.G.Kreituss

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!