• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas Prezidijā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 27.09.2001., Nr. 137 https://www.vestnesis.lv/ta/id/54204

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimā

Vēl šajā numurā

27.09.2001., Nr. 137

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Saeimas Prezidijā:

2001. gada 17. septembra sēde

1. Sēdē izskatīja astoņus saņemtos likumprojektus, par kuriem Prezidijs līdz ar savu atzinumu par to tālākvirzīšanu ziņos Saeimas sēdē.

2. Izskatīja deputāta J. Lejas iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu. Prezidijs nolēma iekļaut minēto jautājumu Saeimas sēdes darba kārtībā un ieteikt Saeimai piešķirt deputātam J. Lejam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 20. septembrī.

3. Apstiprināja izsludināšanai Saeimas 2001. gada 20. septembra sēdes darba kārtību.

4. Pieņēma lēmumu par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem 2001. gada 20. septembrī pulksten 17.

5. Pieņēma zināšanai informāciju par plānotajiem pasākumiem Saeimā no 17. septembra līdz 23. septembrim.

6. Izskatīja deputātes A. Rugātes iesniegumu un nolēma attaisnot viņas kavējumu Saeimas 13. septembra sēdē.

7. Apstiprināja komandējumus:

1) EDSO Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītājai H. Demakovai un delegācijas loceklim A. Seikstam no 2001. gada 8. oktobra līdz 14. oktobrim uz Lisabonu (Portugāle);

2) Baltijas asamblejas Latvijas delegācijas locekļiem J. Stalidzānei, J. Lāčplēsim, M. Emsiņam, Starpparlamentu attiecību biroja konsultantei I. Sticenko un Saeimas autobāzes šoferim M. Trencim 2001. gada 20. septembrī uz Pērnavu (Igaunija);

3) Informācijas nodaļas vadītājas vietniecei L. Upeniecei laikā no 2001. gada 24. oktobra līdz 28. oktobrim uz Dublinu (Īrija);

4) Saeimas priekšsēdētājam J. Straumem, Saeimas priekšsēdētāja dzīvesbiedrei B. Straumei, Saeimas deputātiem V. Kezikai, O. Spurdziņam, E.Baldzēnam, Saeimas Kancelejas direktoram M. Steinam, Saeimas priekšsēdētāja ārlietu padomniekam R. Plēsumam un Stenogrammu nodaļas tulkam I. Visockai oficiālā vizītē uz Nīderlandi laikā no 2001. gada 23. septembra līdz 27. septembrim;

5) Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītājai V. Paeglei, delegācijas locekļiem B. Cilevičam, J. Dobelim, K. Lībanei, A. Bērziņam un delegācijas sekretāram M. Olekšam laikā no 2001. gada 22. septembra līdz 28. septembrim uz Strasbūru (Francija).

8. Prezidijs neapstiprināja komandējumu Saeimas deputātiem V. Birkavam un I. Birzniecei laikā no 2001. gada 25. septembra līdz 30. septembrim uz Ļubļanu(Slovēnija). Prezidijs nolēma attaisnot deputātu prombūtni minētajā laikā.

9. Pieņēma zināšanai šādus pārskatus par komandējumiem:

1) deputāta B. Cileviča pārskatu par piedalīšanos Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Migrācijas, bēgļu un demogrāfijas lietu komitejas sēdē 4. un 5. septembrī Ženēvā un Pārraudzības komitejas sēdē Parīzē 6. septembrī;

2) deputāta A. Seiksta pārskatu par komandējumu uz Baltkrieviju laikā no 6. septembra līdz 10. septembrim;

3) deputāta J. Vidiņa pārskatu par komandējumu uz Baltkrieviju laikā no 7. septembra līdz 11. septembrim;

4) deputāta I. Stirāna pārskatu par komandējumu uz Izraēlu laikā no 26. augusta līdz 29. augustam;

5) Baltijas asamblejas Latvijas delegācijas, Komunikāciju un informātikas komitejas locekļu pārskatu par komandējumu uz Igauniju 6. un 7. septembrī;

6) Saeimas priekšsēdētāja biedra R. Ražuka pārskatu par komandējumu uz Baltijas jūras Parlamentārās konferences pastāvīgās komitejas sēdi šā gada 14. un 15. augustā Heringsdorfā (Vācija).

Saeimas sekretāres biedrs A. Bartaševičs

Lēmums par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem

2001.gada 20.septembrī pulksten 17

Saeimas Prezidijs nolemj:

Izziņot jautājumus, uz kuriem tiks sniegtas atbildes 2001. gada 20. septembrī pulksten 17.

 

1. Dokuments, reģ. Nr.122. Deputātu L.Bojāra, O.Zvejsalnieka, E.Baldzēna, H.Soldatjonokas, I.Burvja un P.Salkazanova jautājums — Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par dabas stihiju nodarītajiem zaudējumiem Zemgales novadā

Sakarā ar jūnijā radītajiem dabas stihiju postījumiem Zemgales novadā lūdzam sniegt atbildi uz šādiem jautājumiem:

1. Cik lielas zemes platības cietušas no plūdiem?

2. Cik lieli zaudējumi nodarīti zemnieku saimniecībām un iedzīvotāju piemājas dārziem?

3. Vai iedzīvotājiem tiks atlīdzināti plūdu rezultātā radušies zaudējumi?

4. Kuras institūcijas pārziņā ir meliorācijas un hidrosistēmu uzturēšana?

 

2. Dokuments, reģ. Nr. 124. Deputātu J.Jurkāna, J.Sokolovska, J.Urbanoviča, B.Rastopirkina, A.Golubova, M.Bekasova, P.Maksimova, O.Tolmačova, J.Plinera un A.Klementjeva jautājums — ekonomikas ministram Aigaram Kalvītim:

Par a/s “Jēkabpils cukurs” darbinieku problēmu risināšanu sakarā ar darba samaksas un sociālās apdrošināšanas maksājumiem

A.god. Kalvīša kungs!

Politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” Saeimas deputātu frakcijā vairākkārt ir griezušies maksātnespējīgās privatizējamās a/s “Jēkabpils cukurs” bijušie darbinieki ar pretenzijām, ka viņi nevar saņemt sev pienākošos darba samaksu.

Lūdzam Jūs paskaidrot, kāpēc netiek risināts jautājums par darba algas izmaksu un sociālās apdrošināšanas maksājumu veikšanu par minētajiem darbiniekiem no Privatizācijas fonda līdzekļiem?

 

3. Dokuments, reģ. Nr.125. Deputātu J.Jurkāna, J.Urbanoviča, J.Sokolovska, A.Golubova, B.Rastopirkina, M.Bekasova, P.Maksimova, O.Tolmačova, J.Plinera un M.Mitrofanova jautājums — ekonomikas ministram Aigaram Kalvītim:

Par likumprojektu “Par darījumiem ar zemi”

A.god. Kalvīša kungs!

Jūs šā gada 19. aprīļa vēstulē Nr. 1–452 sniedzāt informāciju, ka līdz 2001. gada 1. jūlijam valdībai tiks iesniegts Eiropas Savienības likumdošanas prasībām atbilstošs likumprojekts “Par darījumiem ar zemi”.

Lūdzam informēt Saeimas deputātus, vai šis likumprojekts ir iesniegts un kad gaidāma tā izskatīšana Ministru kabinetā.

 

4. Dokuments, reģ. Nr.126. Deputātu L.Bojāra, A.Barčas, P.Salkazanova, J.Lejas un V.Lauska jautājums — Ministru prezidentam A.Bērziņam:

Par tankkuģu iegādi

Latvijas iedzīvotāji nemitīgi uzdod jautājumus par tankkuģu pirkšanas likumību. Tādēļ lūdzam sniegt atbildi uz šādiem jautājumiem:

1. Vai bija veikta cenu izpēte pasaules kuģu būvētavās par analoģisku kuģu būvi?

2. Vai tika izsludināts konkurss par šo tankkuģu iegādi?

3. Kura amatpersona bija informēta par šo darījumu?

4. Kas deva akceptu 12 miljonu USD drošības naudas pārskaitīšanai?

5. Kura amatpersona atbildēs par nesamērīgi augstajām pirkuma cenām?

 

5. Dokuments, reģ. Nr.128. Deputātu E.Baldzēna, V.Lāzo, A.Barčas, P.Salkazanova un G.Freimaņa jautājums — Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par tankkuģu iegādi

Likums “Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu” noteic, ka to uzņēmējsabiedrību, kurās valsts daļa pamatkapitālā pārsniedz 50 procentus, rīcībai jābūt tādai, lai mērķi sasniegtu ar mazāko finansu līdzekļu un mantas izlietojumu un mantu iegūtu īpašumā vai lietošanā par iespējami zemāku cenu.

Darījums par 125 miljoniem ASV dolāru, kas pārsniedz MK noteikto LK privatizācijas minimālo cenu, ir būtisks ne tikai pašam uzņēmumam un PA, bet arī valdībai, visai Latvijas sabiedrībai, būtisks pat starptautiskā mērogā.

Clarkson Research mājaslapā atrodama informācija, ka jauni 68 000 tonnu kravnesības Panamax tipa tankkuģi 1996. un 1997. gadā maksājuši 37 miljonus ASV dolāru, 1999. gadā — 32 miljonus, bet 2001. gada aprīlī — 36 miljonus dolāru.

Šajā sakarībā lūdzam sniegt atbildi uz šādiem jautājumiem:

1. Ar ko pamatots kuģu pasūtījuma cenas izdevīgums?

Vai darbu tankkuģu tirgus izpētē ar nolūku atjaunot tankkuģu floti var uzskatīt par paveiktu pietiekami korekti?

2. Lūdzam Jūsu komentāru par to, vai šī tankkuģu iegāde (par 41,7 miljoniem dolāru par katru) ir saimniecisks darījums un atbilst likuma “Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu” prasībām.

3. Vai, virzot tankkuģu pirkšanas projektu, ir ievērotas visas nepieciešamās procedūras, Latvijas stratēģija un intereses?

4. Kas atbildēs par zaudējumiem, kuri radušies, nerealizējot iepriekšējo kuģu iepirkšanas projektu 1999. gadā, kad LK vadība mēģināja pasūtīt 6 tankkuģus par kopējo summu 200 miljoni dolāru?

5. Kā Jūs izskaidrojat to, ka par visas “Latvijas kuģniecības” (ar tai piederošiem 54 kuģiem, no kuriem lielākā daļa ir tankkuģi) akciju kontrolpaketi (68%) valdība prasīja tikai 115 miljonus dolāru, kas ir lētāk nekā 3 jaunie tankkuģi, kuri maksās 125 miljonus dolāru?

Rīgā 2001. gada 17. septembrī Saeimas priekšsēdētājs J.Straume

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!