• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par jauniešu un invalīdu vietu darba tirgū. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.11.2001., Nr. 157 https://www.vestnesis.lv/ta/id/55199

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Latvijas un Krievijas sadarbību autopārvadājumos

Vēl šajā numurā

01.11.2001., Nr. 157

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Par jauniešu un invalīdu vietu darba tirgū

Nodarbinātības valsts dienests (NVD), 2001.gada jūlijā sākot jaunos izmēģinājumprojektus “Jauniešu darba prakses pie darba devēja” un “Subsidētās darba vietas invalīdiem”, līdz 9.oktobrim jau ir noslēdzis līgumus ar darba devējiem par 98 jauniešu nodarbināšanu darba praksēs un līgumus par 20 invalīdu nodarbināšanu subsidētajās darba vietās.

NVD direktors Alvis Vītols ir gandarīts par veiksmīgo projektu īstenošanas gaitu, jo jauniešiem, kas strādā darba praksēs pie darba devēja, šī ir viena no iespējām apgūt pieredzi iegūtajā specialitātē, lai pēc sešu mēnešu prakses daudz vieglāk varētu konkurēt darba tirgū. A.Vītols arī pozitīvi vērtē un izsaka atzinību darba devējiem, kas cilvēkus ar invaliditāti nodarbina subsidētajās darba vietās. Dažiem no šiem cilvēkiem tā ir vienīgā iespēja paaugstināt savu konkurētspēju un pašapziņu, lai, apgūstot praktiskā darba iemaņas, varētu konkurēt darba tirgū. Būtiski, ka jauniešu prakses vietas un subsidētās darba vietas ir visā Latvijā, jo tieši lauku rajonus bezdarba problēmas skar visvairāk.

Jaunieši bezdarbnieki darba prakses laikā ir nodarbināti visdažādākajās profesijās — šuvējas, adītājas, pārdevējas, būvstrādnieki, datoroperatori, lietveži, grāmatveži, mežcirtēji, drēbnieki, pavāri, galdnieki utt.

Invalīdi bezdarbnieki strādā atslēdznieka, kurpnieka, galdnieka, namdara, datoroperatora, lietvedes, referenta, masieres, šuvējas, pārdevējas, kasieres un citās profesijās.

Līgumi par jauniešu darba praksēm ir noslēgti visā Latvijā:

Rēzeknē strādā 15 bezdarbnieki; Daugavpilī — 17 bezdarbnieki; Madonā — 3 bezdarbnieki; Liepājā — 8 bezdarbnieki; Ventspilī — 4 bezdarbnieki; Talsos — 2 bezdarbnieki; Valkā — 7 bezdarbnieki; Cēsīs — 4 bezdarbnieki; Bauskā — 8 bezdarbnieki; Jelgavā — 8 bezdarbnieki; Rīgas pilsētā — 22 bezdarbnieki.

Cilvēki ar invaliditāti (bezdarbnieki) strādā šādos rajonos: Rēzeknē — 4 bezdarbnieki; Daugavpilī — 1 bezdarbnieks; Madonā — 4 bezdarbnieki; Cēsīs — 1 bezdarbnieks; Valkā — 1 bezdarbnieks; Aizkrauklē — 2 bezdarbnieki; Jelgavā — 1 bezdarbnieks; Rīgas pilsētas centrā — 6 bezdarbnieki.

Lai arī tiek projekti veiksmīgi īstenoti, NVD cer, ka sadarbība ar darba devējiem uzlabosies, jo 2001.gada 30.septembrī no 91 263 uzskaitē esošajiem bezdarbniekiem 13 240 bezdarbnieku ir jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem un 1670 bezdarbnieki — cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Lorija Lietaviete, NVD sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!