Saeimas Prezidijā:
2001. gada 12. novembra sēde
1. Sēdē izskatīja sešus saņemtos likumprojektus, par kuriem Prezidijs līdz ar savu atzinumu par to tālākvirzīšanu ziņos Saeimas sēdē.
2. Izskatīja deputāta E. Inkēna iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu. Prezidijs nolēma iekļaut minēto jautājumu Saeimas sēdes darba kārtībā un ieteikt Saeimai piešķirt deputātam E.Inkēnam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 15. novembrī.
3. Apstiprināja izsludināšanai Saeimas 2001. gada 15. novembra sēdes darba kārtību.
4. Pieņēma lēmumu par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem 2001. gada 15. novembrī pulksten 17.
5. Pieņēma zināšanai informāciju par plānotajiem pasākumiem Saeimā no 12. novembra līdz 18. novembrim.
6. Prezidijs nolēma atlikt juridiskai precizēšanai lēmuma projektu par telpas ierādīšanu Saeimas ēkā M. Trokšņu ielā 2 sabiedriskajai organizācijai “Latvijas Republikas Augstākās padomes LTF frakcijas deputātu klubs”.
7. Pieņēma lēmumu par Saeimas darbinieku prēmēšanu sakarā ar Latvijas Republikas proklamēšanas 83. gadadienu.
8. Nolēma nodot Starpparlamentu attiecību birojam deputātes Ž.Vasaraudzes iesniegumu, kurā izteikta vēlme iesaistīties parlamentu sadarbības grupu darbā.
9. Pieņēma lēmumu par grozījumiem Saeimas Prezidija 2000. gada 27.decembra lēmumā “Par Saeimas frakciju un komisiju darba finansiālo nodrošinājumu 2001. gadā”.
10. Pieņēma lēmumu par drošības pasākumiem NATO Parlamentārās asamblejas Centrāleiropas un Austrumeiropas apakškomisijas sēdes laikā Latvijas Republikā 2001. gada 20. novembrī.
11. Apstiprināja izdevumu tāmi Latvijas Republikas proklamēšanas 83. gadadienas svinībām Saeimas namā 2001. gada 18. novembrī.
12. Apstiprināja izdevumu tāmi Baltijas valstu un Vācijas parlamenta aizsardzības komisiju pārstāvju darba vizītei Rīgā no 2001. gada 18. novembra līdz 20. novembrim.
13. Apstiprināja izdevumu tāmi NATO Parlamentārās asamblejas delegācijas darba vizītei Rīgā no 2001. gada 18. novembra līdz 23. novembrim.
14. Izskatīja deputātu iesniegumus un attaisnoja kavējumus: R. Ražukam (Saeimas 8. novembra sēdē); A. Razminovičam (Saeimas 8. novembra sēdē); J. Stalidzānei (Saeimas 8. novembra sēdē); J.Bunkšam (Saeimas 8. novembra sēdē); G. Dambergam (Saeimas 8. novembra sēdē); M. Emsiņam (Saeimas 8. novembra sēdē); S. Goldei (Saeimas 8. novembra sēdē); J. Gailim (Saeimas 8. novembra sēdē); V. Lāzo (Saeimas 8. novembra sēdē); J. Čeveram (Saeimas 8. novembra sēdē).
15. Apstiprināja komandējumus:
1) Baltijas asamblejas Latvijas delegācijas locekļiem J. Bunkšam, Dz. Kudumam, H. Demakovai, J. Čeveram, J. Stalidzānei, I. Solovjovam, Starpparlamentu attiecību biroja konsultantei I. Sticenko un Saeimas autobāzes šoferim A. Podgaiskim 2001. gada 15. un 16. novembrī uz Tallinu (Igaunija);
2) Saeimas deputātiem I. Birzniecei, A. Razminovičam, A. Tiesnesim, A. Rugātei, A. Bērziņam, V. Lāzo un Starpparlamentu attiecību biroja konsultantam M. Olekšam laikā no 2001. gada 15. decembra līdz 19. decembrim uz Parīzi (Francija);
3) Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas locekļiem V.Lauskim un G.Freimanim no 2001. gada 21. novembra līdz 24. novembrim uz Stokholmu (Zviedrija);
4) Starpparlamentu attiecību biroja vadītājai S.Paurai no 2001. gada 25. novembra līdz 2. decembrim uz Ženēvu (Šveice);
5) Saeimas specializētajam atašejam LR pārstāvniecībā Eiropas Savienībā I. Kriškānei 2001. gada 14. novembrī uz Briseli (Beļģija);
6) Informācijas nodaļas vadītājai A. Dūdiņai no 2001. gada 3. decembra līdz 9. decembrim uz Londonu (Lielbritānija);
7) Ārlietu komisijas konsultantēm A. Ābolai un L. Puišei, Starpparlamentu attiecību biroja konsultantei S.Bērziņai no 2001. gada 14. novembra līdz 18. novembrim uz Ļubļanu (Slovēnija).
16. Pieņēma zināšanai šādus pārskatus par komandējumiem:
1) informāciju par Saeimas priekšsēdētāja J. Straumes vadītās delegācijas vizīti Nīderlandes Karalistē šā gada 23. —26. septembrī;
2) Saeimas Kancelejas Informācijas nodaļas vadītājas vietnieces L. Upenieces un tīkla administratora J. Maskaļonoka pārskatu par komandējumu uz Dublinu (Īrija) šā gada 25. — 27. oktobrī;
3) Saeimas Kancelejas Dokumentu nodaļas vecākās konsultantes I. Lukas–Indānes pārskatu par komandējumu uz Ļubļanu (Slovēnija) šā gada 4. un 5. oktobrī;
4) pārskatu par NATO PA Rose—Roth semināru Bukarestē (Rumānija) šā gada 24.—28. oktobrī;
5) deputātes Ž. Vasaraudzes pārskatu par komandējumu uz Stokholmu šā gada 25. — 27. oktobrī.
Saeimas sekretāres biedrs A. Bartaševičs
2001. gada 15. novembra sēde
1. Pieņēma zināšanai informāciju par Latvijas Republikas proklamēšanas 83. gadadienai veltītajiem pasākumiem Saeimas namā.
2. Apstiprināja izdevumu tāmi Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja G.Krasta rīkotajām pusdienām par godu Izraēlas infrastruktūras ministram A.Libermanam 2001. gada 19. novembrī.
3. Prezidijs nolēma nodot Juridiskajai komisijai izskatīšanai Tiesnešu disciplinārkolēģijas 2001. gada 8. novembra lēmuma norakstu un disciplinārlietas Nr.D-6/2001 materiālus.
4. Apstiprināja komandējumus:
1) Baltijas asamblejas Latvijas delegācijas locekļiem G.Dambergam, S.Goldei, D.Staltam, J.Plineram, delegācijas sekretārei I.Sticenko un Saeimas autobāzes šoferim A.Rozickim 2001. gada 22. un 23. novembrī uz Veskišillu (Igaunija);
2) NATO Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas loceklim I.Solovjovam laikā no 2001. gada 1. decembra līdz 5. decembrim uz Vašingtonu (Amerikas Savienotās Valstis).
5. Pieņēma lēmumu par grozījumiem Saeimas Prezidija lēmumā par Baltijas asamblejas Latvijas delegācijas locekļu J.Bunkša, Dz.Kuduma, H.Demakovas, J.Čevera, J.Stalidzānes, I.Solovjova, Starpparlamentu attiecību biroja konsultantes I.Sticenko un Saeimas autobāzes šofera A.Podgaiska komandējumu uz Tallinu (Igaunija) 2001. gada 15. un 16. novembrī.
6. Pieņēma lēmumu par grozījumu Saeimas Prezidija lēmumā par Saeimas deputāta P.Apiņa komandējumu uz Bonnu (Vācija) 2001. gada 22. un 23. novembrī.
7. Pieņēma lēmumu par grozījumiem Saeimas Prezidija lēmumā par Eiropas parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītājas V.Paegles, delegācijas sekretāra M.Olekša un Saeimas autobāzes šofera A.Veisa komandējumu uz Viļņu (Lietuva) 2001. gada 19. un 20. novembrī.
Saeimas sekretāres biedrs A.Bartaševičs
Lēmums par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem
2001.gada 15.novembrī pulksten 17
Saeimas Prezidijs nolemj:
Izziņot jautājumus, uz kuriem tiks sniegtas atbildes 2001. gada 15. novembrī pulksten 17.
1. Dokuments, reģ. Nr.122. Deputātu L.Bojāra, O.Zvejsalnieka, E.Baldzēna, H.Soldatjonokas, I.Burvja un P.Salkazanova jautājums — LR Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:
Par dabas stihiju nodarītajiem zaudējumiem Zemgales novadā
Sakarā ar jūnijā radītajiem dabas stihiju postījumiem Zemgales novadā lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:
1. Cik lielas zemes platības cietušas no plūdiem?
2. Cik lieli zaudējumi nodarīti zemnieku saimniecībām un iedzīvotāju piemājas dārziem?
3. Vai iedzīvotājiem tiks atlīdzināti plūdu rezultātā nodarītie zaudējumi?
4. Kuras institūcijas pārziņā ir meliorācijas un hidrosistēmu uzturēšana?
(Atbildes dok. Nr.3381)
2. Dokuments, reģ. Nr.134. Deputātu L.Bojāra, P.Salkazanova, R.Labanovska, E.Baldzēna un O.Grīga jautājums — LR Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:
Par dizentērijas epidēmiju
Esot labklājības ministra amatā, jūs ierosinājāt un virzījāt Sanitāri epidemioloģiskā dienesta reformas un optimizāciju ar mērķi uzlabot veselības aprūpes sistēmu. Sakarā ar kārtējo epidēmiju Tukumā lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:
1. Kāpēc veiktā veselības aprūpes reforma nedod pozitīvus rezultātus un šā gada laikā ir stipri augusi saslimstība ar infekcijas slimībām epidēmiju veidā?
2. Kādi konkrēti pasākumi paredzēti veselības aprūpes uzlabošanai?
(Atbildes dok. Nr.3612)
3. Dokuments, reģ. Nr.135. Deputātu J.Jurkāna, J.Sokolovska, A.Golubova, M.Bekasova, P.Maksimova, M.Lujāna un O.Deņisova jautājums — Ministru prezidentam A.Bērziņa kungam:
Par īpaši atbalstāmo reģionu attīstības paātrināšanu
A. god. Bērziņa kungs!
Saeima 1997. gada 22. maijā pieņēma likumu “Par īpaši atbalstāmajiem reģioniem”. Saskaņā ar likumu ir izveidota Reģionālās attīstības padome un Reģionālais fonds. Ministru kabinets ir apstiprinājis īpaši atbalstāmo reģionu sarakstu. Diemžēl pēdējos gados nav novērojama šo reģionu pastiprināta attīstība. Reģionālajam fondam no valsts budžeta tiek piešķirts ļoti maz līdzekļu un to apjoms pēdējos gados nevis pieaug, bet gan samazinās. 2000. gadā fondam bija piešķirts 1 miljons latu, bet 2001. gadā — vairs tikai 800 tūkstoši latu.
Sakarā ar minēto lūdzam atbildēt uz šādiem jautājumiem:
1. Kādus pasākumus valdība paredzējusi veikt, lai paātrinātu īpaši atbalstāmo reģionu attīstību?
2. Cik lielus līdzekļus paredzēts piešķirt Reģionālajam fondam likumprojektā “Par valsts budžetu 2002. gadam”?
4. Dokuments, reģ. Nr.137. Deputātu L.Bojāra, J.Lejas, V.Lauska, A.Kalniņa un I.Burvja jautājums — LR Ministru prezidentam:
Par automobiļu konstrukciju komponentu ražošanu Latvijā
2001. gada oktobrī Rīgā notiks 40 pasaules valstu autobūvētāju konference. Sakarā ar to lūdzam atbildēt uz šādu jautājumu:
Vai Latvijas Republikas valdība iesniegs priekšlikumu par to, lai uz RAF bāzes tiktu ražoti automobiļu konstrukciju komponenti?
(Atbildes dok. Nr.3715)
5. Dokuments, reģ. Nr.138. Deputātu J.Jurkāna, J.Urbanoviča, J.Sokolovska, A.Golubova, P.Maksimova un J.Plinera jautājums — Ekonomikas ministram Aigaram Kalvītim:
Par rupjām kļūdām, kas pieļautas uzņēmuma “Latvijas gāze” privatizācijas procesā
A.god. Kalvīša kungs!
Presē publicēta informācija, ka a/s “Latvijas gāze” starptautiskajā šķīrējtiesā ir iesniegusi prasību pret Latvijas valsti, pieprasot izmaksāt kompensāciju 5 miljonu latu apmērā par to, ka Latvija neesot atteikusies no gāzes tarifu regulēšanas rūpnieciskajiem patērētājiem, kā to it kā paredzot līgums, ko Privatizācijas aģentūra noslēgusi ar uzņēmuma akcionāriem. Šāda prasība kļuvusi iespējama tikai tāpēc, ka līgumslēdzēji no Latvijas puses ir pieļāvuši rupju kļūdu, latviešu terminu “vietējie patērētāji” angliski tulkojot “domestic end–consumers”, kas faktiski atbilst jēdzienam “mājsaimniecības” un neaptver pārējos vietējos patērētājus.
Sakarā ar minēto lūdzam Jūs atbildēt uz šādiem jautājumiem:
1. Vai Ekonomikas ministrija ir izskatījusi Privatizācijas aģentūras amatpersonu atbildību par rupjo tulkošanas kļūdu, kas valstij tiesas procesa zaudēšanas gadījumā izmaksās 5 miljonus latu?
2. Ja jautājums nav izskatīts, tad lūdzam paskaidrot, kāpēc ekonomikas ministrs, kas ir Privatizācijas aģentūras padomes priekšsēdētājs un arī vienpersonisks akcionāru pilnsapulces pārstāvis, šo skandalozo faktu ir atstājis bez ievērības?
3. Vai tas, ka Ekonomikas ministrija ir ierosinājusi valdībai meklēt kompromisu strīdā ar a/s “Latvijas gāze” un piekrist cenu atbrīvošanai rūpnieciskajiem patērētājiem, nenozīmē, ka ministrija faktiski ir atzinusi kļūdu, kas pieļauta, slēdzot ar akcionāriem līgumu par “Latvijas gāzes” privatizāciju?
4. Vai Ekonomikas ministrija ir prognozējusi, kā pieaugs gāzes cenas rūpnieciskajiem patērētājiem pēc cenu atbrīvošanas?
5. Kā gāzes cenu pieaugums sadārdzinās siltumenerģijas tarifus un iedzīvotāju maksājumus par centrālapkuri?
6. Kā gāzes cenu pieaugums ietekmēs patēriņa cenu indeksu?
(Atbildes dok. Nr.3721)
6. Dokuments, reģ. Nr.139. Deputātu J.Jurkāna, J.Urbanoviča, J.Sokolovska, A.Golubova, P.Maksimova un J.Plinera jautājums — Labklājības ministram A.Požarnova kungam:
Par sociālā budžeta līdzekļu izlietojumu laika posmā no 1997. gada līdz 2000. gadam
A. god. Požarnova kungs!
Lūdzam atbildēt uz šādiem jautājumiem:
1. Cik daudz no sociālā budžeta līdzekļiem ir izlietots laika posmā no 1997. gada līdz 2000. gadam (par katru gadu atsevišķi), lai samaksātu procentus Valsts kasei par piešķirtajiem aizdevumiem?
Kā minētajā periodā ir mainījušās šo aizdevumu procentu likmes?
2. Kāda būs paredzamā procentu maksājumu summa 2001. gadā? Cik jau faktiski samaksāts š.g. 9 mēnešos?
Kāda bijusi procentu likme šajā periodā?
3. Vai Labklājības ministrija ir griezusies valdībā ar lūgumu atbrīvot sociālo budžetu no pārāk augstajiem aizdevuma procentiem vai vismaz tos ievērojami samazināt?
Ja ir, tad lūdzam paziņot, kad un kāda atbilde saņemta.
(Atbildes dok. Nr.3702)
7. Dokuments, reģ. Nr.140. Deputātu L.Bojāra, G.Freimaņa, J.Lejas, P.Salkazanova un A.Kalniņa jautājums — Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:
Par Latvijas Garantiju aģentūras darbību
Tā kā no LR budžeta ir iedalīti līdzekļi Latvijas Garantiju aģentūras darbībai, lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:
1. Kādam nolūkam tika dibināta Latvijas Garantiju aģentūra?
2. Cik lieli valsts budžeta līdzekļi ir iedalīti šīs aģentūras darba nodrošināšanai?
8. Dokuments, reģ. Nr.141. Deputātu L.Bojāra, J.Lejas, P.Salkazanova, J.Čevera un E.Baldzēna jautājums — Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:
Par Valsts ieņēmumu dienesta modernizāciju
Valsts ieņēmumu dienests nepārtraukti vairāku gadu garumā tiek modernizēts. Tā kā darba uzlabošanai tiek tērēti lieli naudas līdzekļi, tad lūdzam atbildēt uz šādiem jautājumiem:
1. Kad tiks pabeigta VID modernizācija?
2. Kad un kas apstiprināja VID modernizācijas plānu?
3. Kas izsludināja konkursus atsevišķa plāna daļu veikšanai, tehnikas iegādei un noteica samaksas lielumu?
4. Kādi ir sasniegtie rezultāti?
5. Kāds ir iedalīto valsts budžeta līdzekļu sadalījums pa gadiem no Valsts ieņēmumu dienesta nodibināšanas laika?
(Atbildes dok. Nr.3703)
Rīgā 2001. gada 12. novembrī Saeimas priekšsēdētājs J.Straume