• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par sadarbību ar Kanādu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 22.03.2001., Nr. 47 https://www.vestnesis.lv/ta/id/5705

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Nāk kārtējais laucinieku pavasaris

Vēl šajā numurā

22.03.2001., Nr. 47

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Par sadarbību ar Kanādu

Lai pārrunātu Latvijas un Kanādas sadarbības programmas, īpašu uzdevumu ministrs sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām R. Zīle vakar, 21. martā, tikās ar Kanādas Starptautiskās attīstības aģentūras (CIDA) viceprezidentu sadarbībai ar Viduseiropas un Austrumeiropas valstīm Pīteru Danielu. Tikšanās laikā abas puses izvērtēja līdzšinējo Kanādas palīdzības atdevi, kā arī pārrunāja turpmāko sadarbību.

"Ar Kanādas atbalstu Latvijā ir paveikti daudzi labi darbi, tajā skaitā augstu novērtējams šīs valsts atbalsts tādiem sabiedrības integrācijas projektiem kā latviešu valodas apmācība, ieguldījums krimināltiesu un veselības, sociālās reformas projektos. Par īstu panākumu stāstu var nosaukt šīs valsts atbalstīto ekonomikas vadības mācību programmu Kanādas augstskolās septiņu gadu un Otavas universitātes maģistra programmu Rīgas Biznesa skolā piecu gadu garumā, tāpat atbalstu pašvaldībām attīstības plānošanas jautājumos," pēc tikšanās uzsvēra R.Zīle. "Mēs esam pateicīgi Kanādai par šo atbalstu, vienlaikus labi apzinoties, ka daudzi no Kanādas iniciētajiem projektiem ir svarīgi Latvijai un būtu turpināmi nacionālā finansējuma ietvaros." Viens no šādiem piemēriem ir Kanādas valdības vairāk nekā četru gadu atbalsts Tulkošanas un terminoloģijas centram, pēc kura pakalpojumiem — dažādu tiesību aktu un terminu tulkojumiem un to piemērošanas, Latvijai tuvojoties Eiropas Savienībai, — vajadzība tikai pieaugs.

Tikšanās laikā puses vienojās, ka nākamajos gados lietderīgākais būtu palīdzību koncentrēt pārsvarā līdzšinējos sektoros, jo tās apjoms līdz ar Latvijas attīstību samazināsies.

"Latvija labi saprot, ka Kanādas, tāpat citu donoru, sniegtā palīdzība, mūsu valstij tuvojoties Eiropas Savienībai un vēl vairāk tajā iestājoties, samazināsies un tiks pārtraukta. Mēs labi saprotam, ka ir maz argumentu turpināt palīdzības sniegšanu ES dalībvalstij, ja būtiskā pasaules valstu daļā situācija ir kardināli sliktāka nekā Latvijā. Tāpēc mums pakāpeniski jāsāk pierast un saprast, ka aizvien biežāk tiksim uzskatīti pat par līdzvērtīgiem partneriem, lai palīdzētu citiem, nevis tādiem, kam vienmēr jāpalīdz," uzsvēra R. Zīle.

Šo sapratni par Latvijas turpmāko lomu īpaši atzīmēja CIDA viceprezidents, informējot, ka CIDA tieši patlaban strādā pie priekšlikuma, kā Viduseiropas un Austrumeiropas, tajā skaitā Baltijas valstis, aizvien aktīvāk iesaistīt tehniskās palīdzības projektos citām — mazāk attīstītām — valstīm.

Savu palīdzību Latvijai Kanāda orientē uz projektiem, kas veicina demokrātijas attīstību, tirgus ekonomikas attīstību, kā arī tirdzniecības un investīciju sakaru paplašināšanu starp Baltijas valstu reģionu un Kanādu. Dāvinājumu un tehniskās palīdzības apjoms (neskaitot militārās apmācības palīdzības programmu), kādu Kanāda sniegusi Latvijai kopš 1991. gada, ir 9,5 miljoni Kanādas dolāru. Pašreiz Latvijā ar Kanādas atbalstu tiek realizēti 24 projekti.

Īpašu uzdevumu ministra sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām preses centrs

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!