Finansu ministrija, atskatoties
2001.gadā:
1. Konsekventi veidota un īstenota ekonomikas attīstībai labvēlīga finansu politika: izstrādāts un laikus Saeimā pieņemts 2002.gada budžets; sagatavoti un pieņemti grozījumi likumā par uzņēmumu ienākuma nodokli, kas paredz no 2002.gada sākt pakāpenisku UIN samazināšanu līdz 15%; sagatavotas un pieņemtas ienākumu nodokļu likumu izmaiņas, lai veidotu kuģošanas sektora attīstībai labvēlīgu nodokļu politiku; izstrādāts un pieņemts jauns likums par nodokļiem SEZ un brīvostās.
2. Gatavoti normatīvie akti, lai noteiktu precīzāku un ekonomiskāku valsts naudas izlietojumu: pieņemts jauns, pilnīgāks un stingrāks likums par valsts un pašvaldību pasūtījumiem — no 2002.gada sāks darboties Iepirkumu uzraudzības birojs, kam ir daudz lielākas tiesības kontrolēt konkursu norises godīgumu; sākta valsts pārvaldes darbinieku vienotas atalgojuma sistēmas izveide; attīstīta iekšējā audita sistēma, kas augstu novērtēta no ES puses.
3. Uzlabota nodokļu iekasēšana un ievērojami apkarota kontrabanda: akcīzes nodoklis gada beigās iekasēts mēnesī vidēji par 2,8 miljoniem latu vairāk nekā gada sākumā, pievienotās vērtības nodoklis — vidēji par 4,8 miljoniem latu vairāk un sociālās apdrošināšanas iemaksas — vidēji par 1,8 miljoniem latu vairāk nekā gada sākumā; aizturētas lielas kontrabandas kravas, sakārtojot legālās uzņēmējdarbības tirgu un iekasējot budžetā papildu līdzekļus.
4. Veiksmīga starptautiskā sadarbība: 10 ES iestāšanās sarunu sadaļas ir arī Finansu ministrijas kompetencē (6 sadaļas tieši, 4 sadaļās apakškomponentes), un 2001.gada laikā slēgtas 7 no šīm sadaļām; tiks izpildītas apņemšanās, ko valdība noteikusi 2001.gadam ekonomiskās sadarbības memorandā ar SVF; augstāks kredītreitingu aģentūru vērtējums Latvijai — pozitīvs nākotnes vērtējums; sākta ES pirmsstrukturālā fonda ISPA līdzekļu izmantošana, Latvija kā piektā ES kandidātvalsts saņēmusi akreditāciju pirmsstrukturālā fonda SAPARD līdzekļu izmantošanas sistēmai.
Finansu ministrijas preses dienests