• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
1994. gada 10. februāra likums "Par privatizējamo valsts un pašvaldību īpašuma objektu novērtēšanas kārtību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 26.02.1994., Nr. 25 https://www.vestnesis.lv/ta/id/57966

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.60-r

Par valsts īpašuma objektu nodošanu pašvaldībām

Vēl šajā numurā

26.02.1994., Nr. 25

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 10.02.1994.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Saeima ir pieņēmusi un Valsts

prezidents izsludina šādu likumu:

 

Par privatizējamo valsts un pašvaldību īpašuma objektu novērtēšanas kārtību

 

Likumā lietotais termins — īpašuma objekta nosacītā cena — ir Latvijas Privatizācijas aģentūras vai valsts vai pašvaldības īpašuma privatizācijas komisijas noteiktā īpašuma objekta sākotnējā realizācijas cena vai sākotnējā izsoles cena.

1. pants. Vispārīgie noteikumi

Likums nosaka kārtību, kādā novērtējami privatizējamie valsts un pašvaldību īpašuma objekti.

Lauksaimniecības uzņēmumu un zvejnieku kolhozu mantas novērtēšanas kārtību nosaka likums «Par lauksaimniecības uzņēmumu un zvejnieku kolhozu privatizāciju».

Valsts un pašvaldību īpašumā esošā dzīvojamā fonda objektu novērtēšanas kārtību nosaka atsevišķs likums.

Šis likums nereglamentē zemes vērtības noteikšanas kārtību.

2. pants. Tiesības novērtēt īpašuma objektu

Valsts īpašuma objektu novērtēšanu organizē un veic Latvijas Privatizācijas aģentūra (turpmāk — Privatizācijas aģentūra) vai valsts īpašuma privatizācijas komisija (turpmāk — privatizācijas komisija), ja tas noteikts ar atsevišķu likumu.

Pašvaldību īpašuma objektu novērtēšanu organizē un veic attiecīgās pašvaldības īpašuma privatizācijas komisija (turpmāk — privatizācijas komisija).

Privatizācijas aģentūrai un privatizācijas komisijai ir tiesības pieaicināt un iesaistīt īpašuma objekta novērtēšanā ekspertus.

3. pants. Īpašuma objekta inventarizācija

Pirms privatizējamā īpašuma objekta nosacītās cenas noteikšanas veicama šā objekta aktīvu, pasīvu un saistību inventarizācija.

Ja privatizējamais īpašuma objekts ir valsts vai pašvaldības uzņēmuma daļa vai manta, pēc Privatizācijas aģentūras vai privatizācijas komisijas lēmuma var veikt visu uzņēmuma aktīvu, pasīvu un saistību inventarizāciju.

Inventarizāciju veic saskaņā ar likumu «Par grāmatvedību» un Ministru kabineta vai citu valstu institūciju noteiktajā kārtībā. Privatizācijas aģentūrai un privatizācijas komisijai ir tiesības pārbaudīt un, ja nepieciešams, ierosināt inventarizācijas rezultātu koriģēšanu atbilstoši spēkā esošajiem likumdošanas aktiem.

Privatizējamā īpašuma objekta administrācijai un tehniskās inventarizācijas dienestiem ir pienākums sniegt Privatizācijas aģentūrai un privatizācijas komisijai pēc tās pieprasījuma inventarizācijas datus un citu to rīcībā esošo informāciju.

4. pants. Īpašuma objekta nosacītās cenas noteikšana

Īpašuma objekta nosacīto cenu noteic Privatizācijas aģentūra vai privatizācijas komisija, ievērojot īpašuma objekta aktīvu, pasīvu un saistību novērtējumu un pieaicināto ekspertu atzinumus, kā arī novērtējot nemantiskos faktorus, kas ietekmē īpašuma objekta nosacīto cenu.

Ja īpašuma objekts ir valsts vai pašvaldības kapitāla daļa uzņēmējsabiedrībā, valsts vai pašvaldības pilnvarnieka pienākums ir veikt darbības, kas saistītas ar valsts vai pašvaldības ieguldījuma daļas novērtēšanu atbilstoši likumam par attiecīgo uzņēmējdarbības formu un šīs uzņēmējsabiedrības statūtiem. Valsts vai pašvaldības kapitāla daļas nosacīto cenu apstiprina Privatizācijas aģentūra vai privatizācijas komisija.

5. pants. Īpašuma objekta nosacītās cenas koriģēšana

Īpašuma objekta nosacīto cenu koriģē Privatizācijas aģentūra vai privatizācijas komisija, ja īpašuma objekta privatizācijas mēģinājums uzskatāms par neizdevušos.

6. pants. Īpašuma objekta nosacītās cenas korekcijas lielums

Privatizācijas aģentūra īpašuma objekta nosacītās cenas korekcijas lielumu nosaka patstāvīgi. Privatizācijas komisija īpašuma objekta nosacīto cenu var koriģēt, ja tā iesniedz institūcijai, kas izveidojusi attiecīgo privatizācijas komisiju, nosacītās cenas korekcijas lieluma ekonomisko pamatojumu un saņem tās apstiprinājumu.

Pārejas noteikums

Ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē 1992. gada 10. jūnija likums «Par privatizējamo valsts un pašvaldību īpašuma objektu (uzņēmumu) un to mantas novērtēšanas kārtību» (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1992, 27/28) un Augstākās Padomes lēmums «Par Latvijas Republikas likuma «Par privatizējamo valsts un pašvaldību īpašuma objektu uzņēmumu) un to mantas novērtēšanas kārtību» spēkā stāšanās kārtību» (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1992, 27/28).

Likums Saeimā pieņemts 1994. gada 10. februārī.

Valsts prezidents G.ULMANIS

Rīgā 1994. gada 26. februārī

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!