• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Latvijas Zinātnes un dialoga centra izveidošanu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 6.07.1993., Nr. 45 https://www.vestnesis.lv/ta/id/59350-par-latvijas-zinatnes-un-dialoga-centra-izveidosanu

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Republikas Ministru Padomes lēmums Nr.337

Par papildinājumiem republikas Valdības 1990. gada 26. marta lēmumā Nr. 77

Vēl šajā numurā

06.07.1993., Nr. 45

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru Padome

Veids: lēmums

Numurs: 336

Pieņemts: 28.06.1993.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

 LATVIJAS REPUBLIKAS MINISTRU PADOMES LĒMUMS Nr. 336

Par Latvijas Zinātnes un dialoga centra izveidošanu

Latvijas Republikas Ministru Padome nolemj:

1. Nodibināt ar 1993. gada 1. jūniju Latvijas Zinātnes un dialoga centru.

2. Apstiprināt pievienoto Latvijas Zinātnes un dialoga centra nolikumu.

3. Finansu ministrijai, izstrādājot priekšlikumus par izmaiņām 1993. gada valsts budžetā, izskatīt jautājumu par Latvijas Zinātnes un dialoga centra darbībai nepieciešamo finansējumu.

Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētājs I. GODMAN1S

Latvijas Republikas izglītības ministrs A. PIEBALGS

Rīgā 1993. gada 28 jūnijā

APSTIPRINĀTS
ar Latvijas Republikas Ministru Padomes
1993. gada 28. jūnija lēmumu Nr. 336

Latvijas Zinātnes un dialoga centra
NOLIKUMS

l . Latvijas Zinātnes un dialoga centrs (turpmāk tekstā — «Centrs») ir Latvijas Republikas Ministru Padomes izveidota valsts pārvaldes iestāde. Centrs atrodas Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētāja tiešā pārziņā.

2. Centra uzdevums ir veidot dažādu sabiedrības slāņu dialogu zinātnes, tautsaimniecības, izglītības un kultūras jomā, kā arī organizēt attiecīgas informācijas apriti. Centrs organizē simpozijus, konferences un citus dialogu veicinošus pasākumus, izstrādā priekšlikumus un ieteikumus Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētājam un Latvijas Republikas Valdībai, kā arī citām ieinteresētām valsts institūcijām.

3. Centrs sadarbojas ar Ziemeļreinas — Vestfāles Zinātnes centru un citiem līdzīga veida zinātniskajiem centriem ārvalstīs. Centrs sadarbojas ar Izglītības ministrijas Augstākās izglītības un zinātnes departamentu, Latvijas Zinātnes padomi, Latvijas Zinātņu akadēmiju, ministrijām un citām valsts pārvaldes institūcijām, augstskolām, zinātniskajām iestādēm un ieinteresētajiem uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām).

4. Centra darbības virzienu koordinācijai Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētājs izveido Centra aizbildņu padomi šādā sastāvā:

Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētājs (padomes vadītājs),

3—4 ministri,

5—7 zinātnes, izglītības, kultūras, reliģijas un tautsaimniecības pārstāvji un politiķi,

4—5 Ziemeļreinas—Vestfāles Ministru prezidenta ieteikti vācu puses pārstāvji.

Centra darbinieki vai Centra zinātniskās padomes locekļi nevar būt Centra aizbildņu padomes locekļi.

5. Centra aizbildņu padome nosaka Centra darbības stratēģiju, dod ierosinājumus Centra darbam, sniedz priekšlikumus Centra zinātniskajai padomei, kā ari novērtē Centra un tā zinātniskās padomes darba pārskatus.

6. Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētājs sasauc Centra aizbildņu padomes sēdes ne retāk kā reizi gadā. Centra aizbildņu padomes sēde jāsasauc arī, ja to pieprasa vairāk nekā puse Centra aizbildņu padomes locekļu.

7. Centra aizbildņu padome no valsts zinātnes, izglītības, kultūras un tautsaimniecības speciālistu vidus ievēlē Centra zinātniskās padomes priekšsēdētāju un tās locekļus.

8. Centra zinātniskā padome dod ierosinājumus Centra darbam, vērtē Centra projektus un seko to izpildei. Centra zinātniskā padome par savu darbu sniedz pārskatu Centra aizbildņu padomei.

9. Centra zinātniskās padomes sēdes notiek vismaz reizi mēnesī. Tās sasauc padomes priekšsēdētājs. Centra zinātniskās padomes sēde jāsasauc arī, ja to pieprasa Centra direktors vai vairāk nekā puse Centra zinātniskās padomes locekļu.

10. Centra direktoru ieceļ amatā un atbrīvo no amata Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētājs.

11. Centrs saskaņā ar Centra aizbildņu padomes un zinātniskās padomes lēmumiem patstāvīgi izvēlas savas darbības veidu un saturu. Centra darbinieki (izņemot tehniskos darbiniekus) tiek pieņemti darbā Centra zinātniskās padomes izsludināta un rīkota konkursa kārtībā.

12. Centra direktors:

12.1. vada Centra darbu;

12.2. pēc saskaņošanas ar Centra zinātnisko padomi pieņem darbā un atlaiž no darba Centra darbiniekus, kā arī nosaka viņu tiesības un pienākumus;

12.3. apstiprina Centra štatu sarakstu noteiktā darba samaksas fonda un maksimālā darbinieku skaita ietvaros;

12.4. bez īpaša pilnvarojuma pārstāv Centru;

12.5. piedalās Centra aizbildņu padomes un zinātniskās padomes sēdēs ar padomdevēja balsstiesībām;

12.6. nodrošina Centra aizbildņu padomes un zinātniskās padomes lietvedības kārtošanu, kā arī sēžu tehnisko sagatavošanu.

13. Centram ir tiesības pieprasīt un saņemt no valsts pārvaldes institūcijām, augstskolām un zinātniskajam iestādēm to rīcībā esošās un Centra uzdevumu veikšanai nepieciešamās ziņas un materiālus.

14. Centra darbība tiek finansēta no valsts budžeta zinātnes daļā speciāli paredzētajiem līdzekļiem.

15. Centrs ir juridiska persona. Centram ir zīmogs ar Latvijas Republikas valsts mazā ģerboņa attēlu un Centra pilnu nosaukumu.

Latvijas Republikas izglītības ministrs A. PIEBALGS

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!