LATVIJAS REPUBLIKAS MINISTRU PADOMES LĒMUMS Nr. 223
Par Privatizācijas un sertifikācijas informatīvā nodrošinājuma centra nolikumu
Saskaņā ar Latvijas Republikas Augstākās Padomes 1992. gada 4. novembra lēmumu «Par Latvijas Republikas likuma «Par privatizācijas sertifikātiem» spēkā stāšanās kārtību» Latvijas Republikas Ministru Padome nolemj:
1. Apstiprināt pievienoto Privatizācijas un sertifikācijas informatīva nodrošinājuma centra nolikumu.
2. Uzdot Ekonomisko reformu ministrijai līdz 1993. gada 10. maijam noslēgt līgumu ar Latvijas Tautsaimniecības institūtu par Privatizācijas un sertifikācijas informatīvā nodrošinājuma centra pakalpojumiem un paredzēt centra darbības finansēšanu no valsts īpašuma privatizācijas fonda līdzekļiem.
Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētājs I. GODMANIS
Latvijas Republikas ekonomisko reformu ministrs A. KREITUSS
Rīgā 1993. gada 30. aprīlī
APSTIPRINĀTS
ar Latvijas Republikas Ministru Padomes
1993. gada 30. aprīļa lēmumu Nr. 223
PRIVATIZĀCIJAS UN SERTIFIKĀCIJAS INFORMATĪVA NODROŠINĀJUMA CENTRA NOLIKUMS
1. Privatizācijas un sertifikācijas informatīvā nodrošinājuma centrs (turpmāk tekstā — «Centrs») ir Latvijas Tautsaimniecības institūta struktūrvienība, kuras izveidošana un darbība tiek finansēta no valsts īpašuma privatizācijas fonda līdzekļiem.
Centra pamatuzdevums ir privatizācijas un sertifikācijas īstenošanai nepieciešamās informācijas apkopošana, uzkrāšana, kontrole un analīze, kā arī sertifikātu izsniegšanas praktiskā un finansiālā nodrošināšana.
2. Centrs darbojas saskaņā ar Latvijas Republikas likumiem, Latvijas Republikas Augstākās Padomes lēmumiem, Latvijas Republikas Ministru Padomes lēmumiem, Ekonomisko reformu ministrijas norādījumiem un šo nolikumu.
3. Centrs uz līguma pamata sadarbojas ar privatizācijas un sertifikācijas darbā iesaistītajām valsts un pašvaldību institūcijām. Centra sniegto pakalpojumu apjomus nosaka Ekonomisko reformu ministrija.
4. Centra pienākumi ir:
4.1. nodrošināt valsts un pašvaldību institūcijas ar privatizācijas un sertifikācijas darbam nepieciešamajiem normatīvajiem aktiem un metodiskajiem norādījumiem;
4.2. organizēt un metodiski vadīt privatizācijas un sertifikācijas darbam nepieciešamā informatīvā nodrošinājuma sistēmu;
4.3. izveidot datu uzkrāšanas un apstrādes automatizētu sistēmu atbilstoši līgumam ar Ekonomisko reformu ministriju;
4.4. nodrošināt privatizācijas sertifikātu kontu atvēršanas izdevumu uzskaiti un ieņēmumu izlietošanu Ekonomisko reformu ministrijas noteiktajā kārtībā;
4.5. regulāri (ne retāk kā reizi ceturksnī) sniegt Ekonomisko reformu ministrijai atskaiti par saviem ienākumiem un izdevumiem;
4.6. saglabāt un neizpaust informāciju par privatizācijas un sertifikācijas gaitu Latvijā un sniegt šo informāciju tikai Ekonomisko reformu ministrijai.
5. Centram ir tiesības:
5.1. atbilstoši līgumam ar Ekonomisko reformu ministriju slēgt līgumus ar sertifikātu izsniegšanā un apritē iesaistītajam juridiskajām personām;
5.2. saņemt no privatizācijas un sertifikācijas procesā iesaistītajām iestādēm savu uzdevumu veikšanai nepieciešamo informāciju;
5.3. piedalīties privatizācijas un sertifikācijas informatīvā nodrošinājuma sistēmas funkcionēšanai nepieciešamo normatīvo aktu projektu izstrādē un pilnveidošanā;
5.4. tā rīcībā nodotos un sertifikācijas procesā iegūtos naudas līdzekļus un pamatlīdzekļus izīrēt, aizdot vai atsavināt tikai tādā gadījumā, kad tas nepieciešams līgumā ar Ekonomisko reformu ministriju vai šajā nolikumā noteikto pienākumu veikšanai.
6. Centra darbību vada Latvijas Tautsaimniecības institūta direktora iecelts direktora vietnieks — Centra vadītājs.
Centra vadītājs savus pienākumus pilda saskaņā ar šo nolikumu un darba līgumu, kas noslēgts ar Latvijas Tautsaimniecības institūta direktoru.
7. Centra finansiālo darbību kontrolē Latvijas Tautsaimniecības institūta revīzijas komisija.
8. Ekonomisko reformu ministrijas, Latvijas Valsts krājbankas, a/s «Sakaru banka» un Latvijas zemes bankas pārskaitītos naudas līdzekļus Centrs glabā Latvijas Tautsaimniecības institūta norēķinu kontā.
9. Centrs nav juridiska persona. Centrs izmanto Latvijas Tautsaimniecības institūta zīmogu.
10. Latvijas Tautsaimniecības institūta reorganizācijas gadījumā Centra rīcībā esošo līdzekļu izmantošanas kārtību un Centra saistību pārņemšanas kārtību nosaka Latvijas Republikas Ministru Padome.
Latvijas Republikas ekonomisko reformu ministrs A. KREITUSS