Par Valsts prezidentes oficiālo vizīti Dānijā
Paredzēts, ka šodien, 28. martā, sāksies Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes–Freibergas oficiālā trīs dienu vizīte Dānijas Karalistē.
Uz Dāniju Valsts prezidente izlidos agrā pēcpusdienā, un pirmie darbi Kopenhāgenā būs intervijas laikrakstiem "Politiken" un "Berlingske Tidende", kā arī Dānijas televīzijai.
Vizītes laikā Latvijas Valsts prezidentei paredzētas sarunas ar Dānijas premjerministru Polu Nīrupu Rasmusenu, kā arī tikšanās ar Dānijas parlamenta Folketinga priekšsēdētāju Ivaru Hansenu un Folketinga prezidija locekļiem. Latvijas Valsts prezidente piedalīsies arī Viņas majestātes karalienes Margarētes II rīkotās pusdienās Amalienborgā, Kristiāna IX pilī. Vizītes laikā paredzēta arī V.Vīķes–Freibergas lekcija par integrāciju un drošību Eiropā un Latvijas perspektīvām ES paplašināšanās kontekstā. Vēl Valsts prezidente iepazīsies ar Latvijas vēstniecības jauno ēku Hellerupā, kā arī tiksies ar Latvijas goda konsulu Jitlandē un Fīnā Franku Ūrenholtu un latviešu kopienas pārstāvjiem.
Imants Freiberga kungs vizītes laikā piedalīsies apaļā galda diskusijā starp Dānijas un Latvijas valdības un biznesa pārstāvjiem par Dānijas un Latvijas koledžas attīstības projektu.
Vizītes priekšvakarā "Latvijas Vēstnesis" sazinājās ar Dānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Oli Haraldu Lisborgu un pavaicāja Dānijas puses viedokli par gaidāmo vizīti.
"Prezidentes vizīte ir Latvijas un Dānijas draudzības zīme un apliecinājums mūsu valstu ļoti labajai sadarbībai visās jomās," teica Dānijas Karalistes vēstnieks. "Šīs vizītes mērķis nav atrisināt kādas problēmas, bet vienīgi apstiprināt savstarpējo cieņu un pasvītrot siltās attiecības starp mūsu valstīm un tautām."
Vēstnieks arī izteica viedokli, ka politisko sarunu uzmanības centrā no Dānijas puses būs Eiropas Savienības attīstība, galvenokārt Latvijas sagatavošanās paplašināšanas procesam, un drošības jautājumi, īpaši NATO paplašināšanas kontekstā. Tiks pārrunāti arī reģionālie jautājumi — attiecības ar Krieviju, Baltijas jūras valstu padomes darbība un Ziemeļu dimensijas jautājumi, kā arī divpusējās sadarbības jautājumi, galvenokārt tirdzniecības aspektā.
Jānis Ūdris, "LV" ārpolitikas redaktors