Mūsu sabiedriskā doma martā par politisko un ekonomisko situāciju Latvijā
Pēc “Latvijas faktu” socioloģiskajām aptaujām un secinājumiem
Nobeigums. Sākums “LV” 5.04.2002. Nr.52
Politiķu un valsts amatpersonu darbības vērtējumi
Aptaujas jautājums:
“Kā Jūs vērtējat sekojošu politiķu un valstsvīru darbību – ļoti pozitīvi, daļēji pozitīvi, daļēji negatīvi, ļoti negatīvi?”
Tradicionāli ievērojami pozitīvāk par citiem tika vērtēta LR Valsts Prezidentes V.Vīķes–Freibergas darbība. Viņa ir vienīgā valsts amatpersona, kuras darbību atzinīgi vērtē vairāk nekā trīs ceturtdaļas (82,2%) aptaujāto Latvijas iedzīvotāju. Vairākums respondentu (56,2%) pozitīvi novērtējuši vēl tikai E.Repšes darbību.
Gluži kā 2002.gada janvārī un februārī, arī martā pārliecinoši augstākais reitings dažādu Latvijas amatpersonu un politiķu vidū ir LR Prezidentei V.Vīķei–Freibergai (+67.9). Nākamās pozīcijas populārāko Latvijas politiķu sarakstā ieņem E.Repše (+27.3) un J.Straume (+19.1). Tradicionāli viskritiskāk vērtētie Latvijas politiķi ir T.Ždanoka (–33.9), A.Rubiks (–27.8), kā arī A.Šķēle (–32.2).
Aptaujas rezultātus, kā aptaujātie LR pilsoņi vērtēja dažādu Latvijas amatpersonu un politiķu darbību, ilustrē sekojoši grafiki:
Uzticēšanās valsts un sabiedriskajām institūcijām
Aptaujas jautājums:
“Cik lielā mērā Jūs uzticaties sekojošiem valsts un sabiedriskajiem institūtiem? Vai Jūs tiem pilnīgi uzticaties, daļēji uzticaties, daļēji neuzticaties vai pilnīgi neuzticaties?”
Aptaujas rezultāti liecina, ka dominējošā Latvijas sabiedrības daļa (vairāk nekā divas trešdaļas) pilnībā vai daļēji uzticas tādām institūcijām, kā televīzija, radio, baznīca un prese.
Aptaujas rezultāti, cik lielā mērā LR pilsoņi uzticas dažādām valsts un sabiedriskajām institūcijām, veido sekojošu ainu: