• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Ārkārtējo situāciju valsts operatīvās komisijas sēdi. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.03.2001., Nr. 51 https://www.vestnesis.lv/ta/id/6113

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Baltijas valstu izglītības ministru tikšanos

Vēl šajā numurā

29.03.2001., Nr. 51

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Par Ārkārtējo situāciju valsts operatīvās komisijas sēdi

Šodien, 29.martā, Iekšlietu ministrijā iekšlietu ministra Mareka Segliņa vadībā notiks Ārkārtējo situāciju valsts operatīvās komisijas 7.sēde, kurā piedalīsies Valsts veterinārā dienesta priekšnieks Vinets Veldre, Labklājības ministrijas Katastrofu medicīnas centra direktors Mārtiņš Šics un Operatīvā medicīniskā dienesta vadītājs Andris Lapiņš, pārstāvji no Valsts hidrometeoroloģiskās pārvaldes, Latvijas Pašvaldību savienības un Nevalstisko organizāciju centra.

Labklājības ministrijas darbinieks informēs par plānošanu, reaģēšanas kārtību, dažādu institūciju iesaistīšanu, darbu finansēšanu un dažādām problēmām, kas saistītas ar gatavību reaģēt epidēmiju gadījumā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Civilās aizsardzības pārvalde sagatavojusi pārskatu par veiktajiem pasākumiem, lai nepieļautu lopu mutes un nagu sērgas uzliesmojumu. Piemēram, ir izveidota darba grupa sērgas iespējamā uzliesmojuma gadījumā, robežkontroles un robežšķērsošanas punktos, ostu administrācijās tiek uzstādītas dezinfekcijas barjeras un paklāji, ierobežota kustība caur vairākiem robežpunktiem un daži robežpunkti pat slēgti, ir pastiprināta veterinārā uzraudzība dzīvnieku novietnēs, dzīvnieku izcelsmes produkcijas vietās un pārstrādes uzņēmumos.

Tiks apspriestas arī daudzas būtiskas problēmas, kas varētu rasties, ja bīstamā slimība tiktu reģistrēta Latvijā. Piemēram, kura institūcija un kādām metodēm veiks ar mutes un nagu sērgu saslimušo lopu likvidēšanu, kas veiks beigto lopu transportēšanu uz dedzināšanas vai aprakšanas vietām, vai epidēmijas uzliesmojuma gadījumā tiks veikta centralizēta lopu vakcinācija, kādos apmēros un kā tas iespaidos karantīnas režīmu. Ir jāparedz arī problēmas, kuras var radīt savvaļas dzīvnieki, piemēram, kā kontrolēt meža dzīvnieku saslimšanas gadījumus, kā nepieļaut sīko grauzēju un putnu piekļūšanu epidēmijas skartajām vietām.

Ārkārtējo situāciju valsts operatīvās komisijas sēdē tiks izskatīti arī citi jautājumi. Valsts Hidrometeoroloģiskās pārvaldes pārstāvis informēs par situācijas attīstību Daugavas baseinā un citās upēs. Valsts meža dienesta pārstāvis ziņos par gatavošanos ugunsbīstamajam periodam. Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Aivars Straume informēs klātesošos par ārkārtējo situāciju pārvaldīšanas normatīvās bāzes sakārtošanas gaitu un attīstības vadlīnijām.

Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departaments

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!