Saeimas Prezidijā:
2001. gada 19. marta sēde
1. Sēdē izskatīja četrus saņemtos likumprojektus, par kuriem Prezidijs līdz ar savu atzinumu par to tālākvirzīšanu ziņos Saeimas sēdē.
2. Izskatīja deputāta I.Godmaņa iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu.
Prezidijs nolēma iekļaut minēto jautājumu Saeimas sēdes darba kārtībā un ieteikt Saeimai piešķirt deputātam I.Godmanim neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 22. martā.
3. Apstiprināja izsludināšanai Saeimas 2001. gada 22. marta sēdes darba kārtību.
4. Pieņēma lēmumu par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem 2001. gada 22. martā pulksten 17.
5. Pieņēma zināšanai informāciju par plānotajiem pasākumiem Saeimā laikā no 19. marta līdz 23. martam.
6. Izskatīja deputātu iesniegumus un attaisnoja kavējumus: P.Maksimovam (Saeimas 1. marta sēdē); A.Panteļējevam (Saeimas 1. marta sēdē).
7. Apstiprināja komandējumus:
1) Saeimas sekretārei S.Dreimenei 2001. gada 21. martā uz Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu ģenerālsekretāru sanāksmi Helsinkos (Somija);
2) Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājam E.Inkēnam, komisijas konsultantei I.Rubenei un Saeimas autobāzes šoferim Z.Pudānam 2001. gada 22. un 23. martā uz Baltijas valstu parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksmi Tallinā (Igaunija);
3) Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājam E.Inkēnam 2001. gada 26. un 27. martā uz Briseli (Beļģija);
4) NATO Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas loceklim I.Solovjovam 2001. gada 6. un 7. aprīlī uz NATO Parlamentārās asamblejas Civillietu komitejas, Aizsardzības komitejas un Politiskās komitejas kopējo sēdi Maskavā (Krievija).
8. Prezidijs nolēma atlikt jautājumu par komandējuma apstiprināšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas loceklim B.Cilevičam laikā no 2001. gada 29. marta līdz 1. aprīlim uz darba sanāksmi Atēnās (Grieķija).
9. Izskatīja jautājumu par komandējuma apstiprināšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājam A.Seikstam, komisijas locekļiem V.Lāzo, I.Birzniecei, B. Cilevičam, I.Geigem, M.Mitrofanovam, J.G. Vidiņam, Ē. Zommerei, komisijas konsultantēm D.Siliņai, N.Čupānei, D.Cinkusai, Pilsonības likuma izpildes komisijas priekšsēdētājai A.Rugātei, Juridiskā biroja konsultantēm L.Vilsonei, D. Meisterei, Stenogrammu nodaļas tulkam B.Lasmanei, preses dienesta speciālistei D.Laipai un Saeimas autobāzes šoferim A.Veisam 2001. gada 26. un 27. martā uz Tallinu (Igaunija).
Prezidijs nolēma uz pusi samazināt minētās delegācijas locekļu skaitu.
10. Pieņēma zināšanai šādus pārskatus par komandējumiem:
1) pārskatu par Rietumeiropas savienības delegātu tikšanos ar Krievijas Domes deputātiem, kā arī Ārlietu ministrijas un Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem laikā no 19. februāra līdz 20. februārim;
2) deputāta B.Cileviča pārskatu par piedalīšanos Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Migrācijas, bēgļu un demogrāfijas komitejas sēdē Parīzē šā gada 23. februārī;
3) deputāta J.Sinkas pārskatu par piedalīšanos Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Pārraudzības komisijas sēdē Parīzē šā gada 7. martā;
4) Saeimas kancelejas informācijas nodaļas vadītājas A.Dūdiņas pārskatu par komandējumu uz Stokholmu šā gada 6. — 9. martā.
Saeimas sekretāres biedrs A.Bartaševičs
Lēmums par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem
2001.gada 22.martā pulksten 17
Saeimas Prezidijs nolemj:
Izziņot jautājumu, uz kuru tiks sniegta atbilde 2001. gada 22. martā pulksten 17.
1. Dokuments, reģ. Nr. 111. Deputātu I.Burvja, E.Baldzēna, J.Čevera, R.Labanovska, O.Zvejsalnieka jautājumi — LR ekonomikas ministram Aigaram Kalvītim:
Par Ekonomikas ministrijas izsniegtajām garantijām privātuzņēmējiem
Pamatojoties uz daudzo vēlētāju pausto neapmierinātību ar to, ka LR Ekonomikas ministrija 1994. gadā ir izsniegusi galvojumus privātuzņēmējiem, kuri tagad bankrotējuši, un zaudējumi ir jāatlīdzina no valsts budžeta, lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:
1. Cik lielus galvojumus un kādām privātām uzņēmējsabiedrībām Ekonomikas ministrija savā pastāvēšanas laikā ir izsniegusi?
2. Kādi ministri vadīja Ekonomikas ministriju, kad šādi galvojumi tika izsniegti?
3. No kādiem līdzekļiem sedz zaudējumus, kas radušies galvojumu izsniegšanas rezultātā? (Atbildes dok. nr. 2927)
2. Dokuments, reģ. Nr. 112. Deputātu A.Kalniņa, J.Lejas, O.Grīga, P.Salkazanova, J.Čevera jautājumi — Latvijas Republikas zemkopības ministram Atim Slakterim:
Par “Sapard” programmas finansējumu
Sakarā ar “Sapard” programmas — kā līdzfinansējuma lauksaimniecības attīstībai — praktiskās realizācijas kārtējo atlikšanu pēdējā pusotra gada laikā lūdzam atbildēt uz šādiem jautājumiem:
1. Vai nebūtu nepieciešams operatīvi pārskatīt atsevišķus nosacījumus Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas rīkojumā Nr. 27 (2001.01.26.) “Par valsts atbalstu Eiropas Savienības kvalitātes prasībām atbilstošas produkcijas ražošanai” šādos virzienos:
a) izmainot nolikuma Nr. 7 “Lauksaimniecības ražošanas tehniskā modernizācija” nosacījumus tādējādi, lai saimniecības valsts atbalstu nekavējoties varētu saņemt arī tādas tehnikas iegādei, kura ir ražota Eiropas Savienības dalībvalstīs un kandidātvalstīs;
b) veicot subsīdiju sadales programmā pārdali no izlietojuma pozīcijas “Līdzfinansējums “Sapard” programmai — 4402 tūkst. latu” par labu pozīcijai “Nolikums Nr. 7 “Lauksaimnieciskās ražošanas tehniskā modernizācija” — 1000 tūkst. latu”;
c) vienādojot atbalsta īpatsvaru lauku saimniecībām, visiem projektiem, kuri tiek realizēti gan ar valsts nacionālo atbalstu, gan ar “Sapard” finansējumu?
2. Kāds bijis faktiskais subsīdiju (no valsts budžeta saskaņā ar Lauksaimniecības likumu piešķirto) izlietojums kopumā Latvijā pa atsevišķām izlietojuma pozīcijām gan 1999. gadā, gan 2000. gadā, tajā skaitā arī tehniskajai modernizācijai?
Rīgā 2001. gada 19. martā Saeimas priekšsēdētājs J.Straume