• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2002. gada 28. maija noteikumi Nr. 204 "Kārtība, kādā valsts institūcija darba devējam atlīdzina darbiniekam izmaksājamo vidējo izpeļņu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.05.2002., Nr. 81 https://www.vestnesis.lv/ta/id/62587

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.205

Kārtība, kādā tiek izsniegtas atļaujas bērnu - izpildītāju - nodarbināšanai kultūras, mākslas, sporta un reklāmas pasākumos, kā arī atļaujā ietveramie ierobežojumi

Vēl šajā numurā

30.05.2002., Nr. 81

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 204

Pieņemts: 28.05.2002.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).
Ministru kabineta noteikumi Nr.204

Rīgā 2002.gada 28.maijā (prot. Nr.22 19.§)
Kārtība, kādā valsts institūcija darba devējam atlīdzina darbiniekam izmaksājamo vidējo izpeļņu
Izdoti saskaņā ar Darba likuma 73.panta otro daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā valsts institūcija darba devējam atlīdzina darbiniekam izmaksājamo vidējo izpeļņu gadījumā, ja darbinieks neveic darbu šādu attaisnojošu iemeslu dēļ:

1.1. pamatojoties uz izsaukumu, ierodas izziņas iestādē, prokuratūrā, tiesā vai piedalās tiesas sēdē kā piesēdētājs;

1.2. piedalās tādu nepārvaramas varas, nejauša notikuma vai citu ārkārtēju apstākļu izraisītu seku novēršanā, kuras apdraud vai var apdraudēt sabiedrisko drošību vai kārtību.
2. Noteikumi neattiecas uz darba devēju, kas ir no budžeta finansēta institūcija.
3. Darba devējam, kurš izmaksājis vidējo izpeļņu darbiniekam, to atlīdzina attiecīgā valsts institūcija:

3.1. Valsts policija, Drošības policija vai Valsts robežsardze (turpmāk — attiecīgā Iekšlietu ministrijas pārraudzībā esošā institūcija), ja darbinieks ieradies izziņas iestādē vai piedalījies tādu nepārvaramas varas, nejauša notikuma vai citu ārkārtēju apstākļu izraisītu seku novēršanā, kuras apdraud vai var apdraudēt sabiedrisko drošību vai kārtību;

3.2. prokuratūra, ja darbinieks ieradies prokuratūrā;

3.3. Tieslietu ministrija, ja darbinieks ieradies tiesā vai piedalījies tiesas sēdē kā piesēdētājs.
4. Darba devējs atlīdzību par darbiniekam izmaksāto vidējo izpeļņu no šo noteikumu 3.punktā minētajām valsts institūcijām var saņemt, ja triju mēnešu laikā no attaisnojošā iemesla iestāšanās brīža iesniedz tām šādus dokumentus:

4.1. iesniegumu par darbiniekam izmaksātās vidējās izpeļņas atlīdzināšanu;

4.2. šo noteikumu 3.punktā minētās valsts institūcijas izsniegtu izziņu, kurā norādīts attaisnojošais iemesls un darbinieka pavadītais laiks izziņas iestādē, prokuratūrā, tiesā vai nepārvaramas varas, nejauša notikuma vai citu ārkārtēju apstākļu izraisītu seku novēršanā, kuras apdraud vai var apdraudēt sabiedrisko drošību vai kārtību;

4.3. darba devēja apstiprinātu darbiniekam izmaksātās vidējās izpeļņas aprēķinu par konkrēto laikposmu, kad darbinieks nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu dēļ;

4.4. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izsniegtu izziņu par darbinieka pēdējo sešu mēnešu vidējās apdrošināšanas iemaksu algas apmēru.
5. Attiecīgā Iekšlietu ministrijas pārraudzībā esošā institūcija, prokuratūra vai Tieslietu ministrija triju mēnešu laikā no šo noteikumu 4.punktā minēto dokumentu saņemšanas dienas darba devējam atlīdzina darbiniekam izmaksāto vidējo izpeļņu no šiem mērķiem attiecīgajai institūcijai paredzētajiem valsts pamatbudžeta līdzekļiem vai sniedz motivētu atteikumu, ja kāds no šo noteikumu 4.punktā minētajiem dokumentiem nav laikus iesniegts, ir sniegtas nepatiesas ziņas vai mainījušies faktiskie apstākļi, uz kuriem pamatojoties atlīdzību izmaksā.
6. Ja darbiniekam ir vairāki darba devēji, darbiniekam izmaksāto vidējo izpeļņu par konkrēto laikposmu atlīdzina tikai tam darba devējam, pie kura darbinieks nav veicis darbu attaisnojoša iemesla dēļ.
7. Darba devējiem, kuri dokumentus attiecīgajā valsts institūcijā iesnieguši līdz 2002.gada 31.decembrim, darbiniekam izmaksāto vidējo izpeļņu atlīdzina 2003.gadā pēc likuma par valsts budžetu 2003.gadam stāšanās spēkā.
8. Noteikumi stājas spēkā ar 2002.gada 1.jūniju.
Ministru prezidents A.Bērziņš

Finansu ministra vietā — izglītības un zinātnes ministrs K.Greiškalns

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!