• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2002. gada 20. augusta noteikumi Nr. 367 "Kārtība, kādā reģistrējamas saimnieciskās darbības vietas darbam ar dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem, to obligātās provēšanas un marķēšanas kārtība un neprovētu dārgmetālu, dārgakmeņu un to izstrādājumu uzglabāšanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.08.2002., Nr. 119 https://www.vestnesis.lv/ta/id/65605

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 368

Grozījums Ministru kabineta 2001.gada 6.februāra noteikumos Nr.49 "Kārtība, kādā veicama samaksa par valsts autoceļu lietošanu, veicot lielgabarīta un smagsvara pārvadājumus"

Vēl šajā numurā

23.08.2002., Nr. 119

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 367

Pieņemts: 20.08.2002.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Ministru kabineta noteikumi Nr. 367

Rīgā 2002.gada 20.augustā (prot. Nr.35, 5.§)

Kārtība, kādā reģistrējamas saimnieciskās darbības vietas darbam ar dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem, to obligātās provēšanas un marķēšanas kārtība un neprovētu dārgmetālu, dārgakmeņu un to izstrādājumu uzglabāšanas kārtība

Izdoti saskaņā ar likuma

“Par valsts proves uzraudzību” 27.panta 1.punktu

 

 

I. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā reģistrējamas vietas, kurās veic saimniecisko darbību ar dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem (turpmāk – saimnieciskās darbības vieta), nosaka dārgmetālu, dārgakmeņu un to izstrādājumu marķēšanas un obligātās provēšanas prasības un no obligātās provēšanas un zīmogošanas atbrīvoto izstrādājumu sarakstu, kā arī neprovētu dārgmetālu, dārgakmeņu un to izstrādājumu uzglabāšanas kārtību.

 

 

II. Saimnieciskās darbības vietu reģistrācija

2. Juridiskās un fiziskās personas, kuras veic saimniecisko darbību ar dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem (turpmāk – saimnieciskās darbības veicēji), saimnieciskās darbības vietas reģistrē Valsts proves uzraudzības inspekcijā (turpmāk – inspekcija) šajos noteikumos noteiktajā kārtībā.

3. Inspekcija:

3.1. izsniedz saimnieciskās darbības vietu reģistrācijas apliecības (turpmāk – reģistrācijas apliecība);

3.2. pārreģistrē reģistrācijas apliecību, ja mainās kāds no reģistrācijas apliecības rekvizītiem;

3.3. pagarina reģistrācijas apliecības darbības termiņu.

4. Inspekcija izsniedz divu veidu reģistrācijas apliecības – pastāvīgās un vienreizējās.

5. Vienreizējo reģistrācijas apliecību izsniedz uz laiku līdz vienam mēnesim saimnieciskās darbības veicējam, kurš ir saņēmis pastāvīgo reģistrācijas apliecību.

6. Vienreizējās reģistrācijas apliecības izsniedz saimnieciskās darbības veikšanai komercizstādēs, izbraukuma tirdzniecībā, gadatirgos un citos līdzīgos pasākumos.

7. Reģistrācijas apliecībā norāda:

7.1. apliecības veidu (pastāvīgā, vienreizējā);

7.2. apliecības numuru;

7.3. ziņas par saimnieciskās darbības veicēju – nosaukumu, juridisko adresi, saimnieciskās darbības veicēja reģistrācijas numuru komercreģistrā, reģistrācijas datumu komercreģistrā (individuālā darba veicēja vārdu, uzvārdu, personas kodu);

7.4. saimnieciskās darbības vietas adresi;

7.5. saimnieciskās darbības vietas tipu (piemēram, veikals, tirdzniecības vieta, darbnīca, lombards);

7.6. saimnieciskās darbības veidus;

7.7. apliecības darbības termiņu;

7.8. apliecības izsniegšanas datumu;

7.9. inspekcijas amatpersonu, kura izsniegusi, pārreģistrējusi vai pagarinājusi apliecības darbības termiņu (parakstu un tā atšifrējumu).

8. Reģistrācijas apliecību apstiprina ar inspekcijas zīmogu.

9. Lai saņemtu reģistrācijas apliecību (pastāvīgo vai vienreizējo), saimnieciskās darbības veicējs iesniedz inspekcijā aizpildītu pieteikuma veidlapu.

10. Lai saņemtu pastāvīgo reģistrācijas apliecību, saimnieciskās darbības veicējs iesniedz šādu dokumentu kopijas (uzrādot oriģinālus):

10.1. komercreģistra reģistrācijas apliecība (komersantiem);

10.2. Valsts ieņēmumu dienesta izsniegta individuālā darba reģistrācijas apliecība (individuālā darba veicējiem);

10.3. šo noteikumu 15.punktā noteiktā pilnvara;

10.4. pašvaldības izsniegta atļauja (ielu tirdzniecībai).

11. Ja mainās reģistrācijas apliecībā norādītās ziņas, saimnieciskās darbības veicējs iesniedz pārreģistrācijas pieteikumu, saimnieciskās darbības vietas reģistrācijas apliecību un to dokumentu kopijas, kas apliecina pieteikumā norādītās reģistrējamās izmaiņas.

12. Pastāvīgās reģistrācijas apliecības darbības termiņš ir viens gads. Ja saimnieciskās darbības veicējs ne vēlāk kā desmit dienas pirms termiņa beigām iesniedz apliecības pagarināšanas pieteikumu (kopā ar reģistrācijas apliecību), reģistrācijas apliecības darbības termiņu atkārtoti pagarina uz vienu gadu.

13. Reģistrācijas apliecība atrodas katrā saimnieciskās darbības vietā.

14. Ja reģistrācijas apliecība iesniegta inspekcijā pārreģistrēšanai vai darbības termiņa pagarināšanai, saimnieciskās darbības vietā jābūt reģistrācijas apliecības kopijai.

15. Fiziskām personām, kuras izgatavo dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumus, ir tiesības pilnvarot citu fizisku vai juridisku personu tos realizēt. Šajā gadījumā fiziskā persona, kura izgatavo dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumus, realizācijas vietas reģistrē uz sava vārda un uzņemas atbildību par realizējamiem dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumiem.

16. Inspekcija izsniedz reģistrācijas apliecību, pārreģistrē to vai pagarina tās darbības termiņu desmit darbdienu laikā no pieteikuma un visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas dienas.

17. Ja saimnieciskās darbības veicēja pieteikumā nav sniegta nepieciešamā informācija, ir sniegta nepatiesa informācija vai nav iesniegti visi pieprasītie dokumenti, inspekcija reģistrācijas apliecību neizsniedz, nepārreģistrē un nepagarina tās darbības termiņu.

18. Saimnieciskā darbība ar dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem pēc reģistrācijas apliecības darbības termiņa beigām ir aizliegta.

19. Saimnieciskās darbības vietā ir atļauts nodarboties tikai ar reģistrācijas apliecībā norādītajiem darbības veidiem.

20. Saimnieciskās darbības veicējs nodrošina, lai pieteikumā minētās darbības vietas darba laikā būtu pieejamas kontroles institūcijām.

21. Inspekcija anulē reģistrācijas apliecību, ja:

21.1. reģistrācijas apliecības saņemšanas pieteikumā vai pievienotajos dokumentos ir sniegtas nepatiesas ziņas;

21.2. saimnieciskās darbības veicējs ir izbeidzis darbību ar dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem.

22. Inspekcijas amatpersonas atteikumu reģistrēt vai pārreģistrēt reģistrācijas apliecību, vai pagarināt tās darbības termiņu un lēmumu par reģistrācijas apliecības anulēšanu var pārsūdzēt normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

 

 

III. Dārgmetālu, dārgakmeņu un to izstrādājumu marķēšanas

un obligātās provēšanas prasības un no obligātās provēšanas

un zīmogošanas atbrīvoto izstrādājumu saraksts

23. Dārgmetālu izstrādājumi, kā arī briljanti (dimanti), rubīni, safīri, smaragdi un to izstrādājumi, kas ir ievesti izlaišanai brīvam apgrozījumam vai ražoti Latvijā (izņemot eksportam paredzētās preces), ir obligāti provējami saskaņā ar likumu “Par valsts proves uzraudzību” un šiem noteikumiem.

24. Dārgmetālu izstrādājumu provi apliecina:

24.1. valsts garantijas zīme;

24.2. proves zīmogs;

24.3. kvalitātes apliecība un valsts garantijas zīme:

24.3.1. sīkiem dekoriem, kurus nav iespējams zīmogot ar proves zīmogu;

24.3.2. rūpnieciski ražotām dārgmetālu izstrādājumu komplektējošām daļām;

24.3.3. dārgmetālu izstrādājumu pusfabrikātiem, no kuriem pircēja klātbūtnē izgatavo dārgmetālu izstrādājumus, nepievienojot citas dārgmetālu daļas un nemainot to provi (piemēram, suvenīru monētas, medaļas).

25. Dārgakmeņu un dārgakmeņu izstrādājumu provēšanu apliecina kvalitātes apliecība un valsts garantijas zīme.

26. No obligātās provēšanas un zīmogošanas atbrīvoto izstrādājumu saraksts:

26.1. instrumenti, laboratorijas trauki un citi izstrādājumi no dārgmetāliem, kas tiek lietoti zinātniskiem, tehniskiem, medicīniskiem un citiem īpašiem mērķiem;

26.2. dārgmetālu izejvielas un to pārstrādes produkti, kuros dārgmetālu saturs nesasniedz zemāko likumā “Par valsts proves uzraudzību” noteikto provi;

26.3. dārgmetāli, kurus izmanto citu preču ražošanai;

26.4. dārgakmeņi un to izstrādājumi, izņemot briljantus (dimantus), rubīnus, safīrus, smaragdus un to izstrādājumus;

26.5. briljanti (dimanti), rubīni, safīri, smaragdi, kurus izmanto citu preču ražošanai;

26.6. monētas, kuras tika izmantotas vai kuras izmanto par oficiālu maksāšanas līdzekli;

26.7. citu valstu apbalvojumi – ordeņi un medaļas;

26.8. izstrādājumi, kuriem pievienoti sīki dārgmetālu rotājumi – inkrustācijas (šis nosacījums neattiecas uz rotaslietām vai sadzīves priekšmetiem ar dārgmetāla komplektējošām daļām, piemēram, aizdarēm, auskaru vai kulonu kājiņām, ietvariem, izstrādājumiem dārgmetālu korpusos, galda piederumu spaliem);

26.9. stomatoloģijā un kosmetoloģijā izmantojamie materiāli (ieskaitot zobu dekorus);

26.10. iepriekš izgatavoti dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumi, kuriem veikta vienīgi gravēšana;

26.11. dārgmetālu izstrādājumi, kuri:

26.11.1. zīmogoti ar Latvijas Republikas proves zīmogu līdz 1940.gadam;

26.11.2. izgatavoti līdz 1914.gadam un ir zīmogoti ar atbilstošiem proves zīmogiem;

26.11.3. provēti un zīmogoti Eiropas Savienības dalībvalstu pilnvarotās un neatkarīgās institūcijās;

26.11.4. provēti un zīmogoti ar Dārgmetālu izstrādājumu zīmogošanas un kontroles konvencijas zīmogiem (Common Control Mark).

27. Ievesto dārgmetālu izstrādājumu, dārgakmeņu un to izstrādājumu provēšanu inspekcijā nodrošina saimnieciskās darbības veicējs, kurš šos izstrādājumus vai dārgakmeņus izlaidis brīvam apgrozījumam.

28. Latvijā izgatavoto dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu provēšanu inspekcijā nodrošina šo izstrādājumu izgatavotājs.

29. Remontētu dārgmetālu izstrādājumu provēšanu inspekcijā nodrošina remontētājs. Remontam nodotos dārgmetālu izstrādājumus, ja remontā tiem tiek pievienots dārgmetāls (izņemot lodējamo materiālu), provē pirms to izsniegšanas pasūtītājam. Dārgmetālu izstrādājumi pēc remonta nav jānogādā obligātai provēšanai inspekcijā, ja vienīgais pievienotais dārgmetāls ir ķēdīšu vai aproču aizdares vai auskaru sprostgredzeni, par kuriem saņemta kvalitātes apliecība. Minēto pievienoto daļu prove nedrīkst būt zemāka par izstrādājuma provi.

30. Tādu dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu provēšanu inspekcijā, kas Latvijā iepirkti (pieņemti realizācijai) no fiziskām vai juridiskām personām, kuras neveic saimniecisko darbību ar dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem, nodrošina šo izstrādājumu iepircējs – saimnieciskās darbības veicējs.

31. Pēc dārgmetāla izstrādājumu provēšanas aizliegts tiem pievienot jebkādas neprovētas daļas.

32. Mazumtirdzniecībā realizējamiem dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumiem (katrai preces vienībai) piestiprina marķēšanas zīmi, kurā ir informācija patērētājiem.

33. Mazumtirdzniecības vietās aizliegts uzglabāt dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumus bez atbilstoša marķējuma.

34. Marķēšanas zīmē norāda šādas ziņas:

34.1. izstrādājuma nosaukums;

34.2. metāla veids, svars gramos (ar precizitāti līdz 0,1 g) un pamatmetāla prove (dārgmetālu izstrādājumiem un dārgmetālu izstrādājumiem ar dārgakmeņiem);

34.3. dārgakmeņu nosaukums;

34.4. dārgakmeņu svars karātos – briljantiem (dimantiem), rubīniem, safīriem, smaragdiem. Ja izstrādājumā ir dažādi dārgakmeņi, norāda katra dārgakmeņa veida kopējo svaru karātos un kvalitātes apliecības numuru (dārgakmeņu izstrādājumiem un dārgmetālu izstrādājumiem ar dārgakmeņiem);

34.5. mazumtirdzniecības cena;

34.6. saimnieciskās darbības veicēja – preces marķētāja – nosaukums.

35. Dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumiem marķēšanas zīmes pievieno saimnieciskās darbības veicējs, kas šos izstrādājumus realizē vai ir nodevis realizācijai (realizējis) mazumtirgotājam.

36. Saimnieciskās darbības veicējs, kurš mazumtirdzniecībā realizē dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumus, ir atbildīgs par marķējuma esību.

37. Saimnieciskās darbības veicējs, kurš marķējis dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumus, ir atbildīgs par marķēšanas zīmju atbilstību šo noteikumu 34.punkta prasībām.

38. Aizliegts lietot apzīmējumus “briljants” (dimants), “rubīns”, “safīrs”, “smaragds” vai tiem fonētiski tuvus apzīmējumus dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu marķējuma zīmē citu juvelierakmeņu nosaukumos. Sintētisko dārgakmeņu apzīmēšanai dārgakmeņa nosaukumam pievienojams vārds “mākslīgs” vai “sintētisks”.

 

 

IV. Neprovētu dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu

uzglabāšanas kārtība

39. Aizliegts uzglabāt bez proves zīmoga (valsts garantijas zīmes, kvalitātes apliecības) dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumus:

39.1. telpās (vietās), kurās dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumus realizē mazumtirdzniecībā;

39.2. pasūtījumu pieņemšanas un izsniegšanas telpās (vietās), kuras atrodas atsevišķi no izgatavošanas (remonta) vietām. Šī prasība neattiecas uz izstrādājumiem, kuri:

39.2.1. nodoti (iepirkti) remontam to nodošanas vai iepirkšanas dienā;

39.2.2. pēc to remonta nav obligāti jāprovē.

40. Lai uzglabātu dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumus bez proves zīmoga (valsts garantijas zīmes, kvalitātes apliecības), saimnieciskās darbības veicējs noformē stingrās uzskaites kvīti (turpmāk – kvīts).

41. Ir divu veidu kvītis:

41.1. kvītis dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu izgatavošanai un remontam;

41.2. kvītis dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu iepirkšanai un uzglabāšanai.

42. Kvīšu veidlapas tipogrāfiski iespiež sērijās. Sērijas uz veidlapām apzīmē ar diviem latīņu alfabēta burtiem. Katrā sērijā ir 9999 veidlapu komplekti ar četrzīmju kārtas numerāciju no 0001 līdz 9999.

43. Kvīts numura krāsa ir atšķirīga no sērijas burtu un pārējā teksta krāsas. Sērijas burti un teksts var būt vienā krāsā.

44. Katru kvīts numuru iespiež trijos kvīts eksemplāros, norādot katra eksemplāra kārtas numuru (1.eks., 2.eks., 3.eks.).

45. Saimnieciskās darbības veicējs iegādātās kvītis pirms izmantošanas reģistrē inspekcijā. Inspekcija uzskaita reģistrētās kvītis.

46. Kvītis izmanto saimnieciskās darbības veicējs, uz kura vārda kvītis reģistrētas inspekcijā. Kvīšu pavairošana vai nodošana citam saimnieciskās darbības veicējam ir aizliegta.

47. Izlietotās kvīšu grāmatiņas saimnieciskās darbības veicējs uzglabā piecus gadus.

48. Saimnieciskās darbības veicējs pārskatu par ceturksnī izlietotajām kvītīm iesniedz inspekcijā ne vēlāk kā līdz nākamā mēneša piecpadsmitajam datumam. Inspekcija jaunas kvītis reģistrē pēc pārskata saņemšanas.

49. Sabojātās vai anulētās kvīšu veidlapas dzēš saimnieciskās darbības veicējs (amatpersona), uz visiem to eksemplāriem uzrakstot “anulēts” un apliecinot to ar parakstu.

50. Dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumus kvītī ieraksta sašķirotus pēc metāla veida, izstrādājumu nosaukuma un svara.

51. Vienā ailē ierakstītu izstrādājumu svars nedrīkst atšķirties no izstrādājumu vidējā svara ailē vairāk par 0,2 gramiem.

52. Kvīti dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu remontam un izgatavošanai noformē:

52.1. dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumiem, kurus remontē vai izgatavo pēc pasūtījuma, – pieņemot pasūtījumu;

52.2. dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumiem, kurus izgatavo (izņemot pasūtījuma darbus) telpās, kas savstarpēji saistītas ar dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu mazumtirdzniecības vai pasūtījumu pieņemšanas un izsniegšanas telpām, – uzsākot izgatavošanu.

53. Dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu remonta un izgatavošanas kvītī norāda šādas ziņas:

53.1. kvīts izrakstīšanas datums (mēnesis rakstāms vārdiem);

53.2. izstrādājumu remontētāja vai izgatavotāja juridiskais nosaukums (vārds un uzvārds), komersanta reģistrācijas numurs (personas kods);

53.3. pasūtījuma pieņemšanas (izstrādājumu izgatavošanas vai remontēšanas) adrese;

53.4. pasūtītāja juridiskais nosaukums (vārds un uzvārds), komersanta reģistrācijas numurs (personas kods), juridiskā adrese (dzīvesvietas adrese);

53.5. izstrādājumu nosaukums un skaits;

53.6. dārgmetāla nosaukums;

53.7. pakalpojuma cena;

53.8. pievienotās vērtības nodokļa summa;

53.9. kopējā summa, par kādu sniegti pakalpojumi;

53.10. saņemtā avansa summa;

53.11. saņemtā dārgmetāla svars un prove;

53.12. veicamo darbu apraksts un pasūtījuma izpildes termiņš;

53.13. pasūtījuma pieņēmēja vārds, uzvārds un paraksts;

53.14. pasūtītāja vārds, uzvārds un paraksts;

53.15. izstrādājumu svars pēc remonta vai izgatavošanas;

53.16. dārgmetāla prove pēc izstrādājumu remonta vai izgatavošanas;

53.17. inspekcijas iesnieguma (kvīts) numurs, ar kādu izstrādājums nodots provēšanai un zīmogošanai;

53.18. izstrādājuma pozīcijas numurs inspekcijas iesniegumā (kvītī);

53.19. pasūtījumam pievienotā dārgmetāla nosaukums, svars un prove;

53.20. dārgmetāla zudums, kas radies, pildot pasūtījumu;

53.21. dārgmetāla atlikuma svars un prove;

53.22. pasūtījuma izsniegšanas datums;

53.23. pasūtījuma izsniedzēja vārds, uzvārds un paraksts;

53.24. pasūtījuma saņēmēja vārds, uzvārds un paraksts.

54. Pieņemot pasūtījumu dārgmetālu vai dārgakmeņu izstrādājumu remontam, aizpilda šādus kvīts rekvizītus:

54.1. kvīts izrakstīšanas datums (mēnesis rakstāms vārdiem);

54.2. izstrādājumu remontētāja juridiskais nosaukums (vārds un uzvārds), komersanta reģistrācijas numurs (personas kods);

54.3. pasūtījuma pieņemšanas adrese;

54.4. pasūtītāja juridiskais nosaukums (vārds un uzvārds), komersanta reģistrācijas numurs (personas kods), juridiskā adrese (dzīvesvietas adrese);

54.5. izstrādājumu nosaukums un skaits;

54.6. dārgmetāla nosaukums;

54.7. pakalpojuma cena;

54.8. pievienotās vērtības nodokļa summa;

54.9. kopējā summa, par kādu sniegti pakalpojumi;

54.10. saņemtā avansa summa;

54.11. saņemtā dārgmetāla svars un prove;

54.12. veicamo remontdarbu apraksts un pasūtījuma izpildes termiņš (norāda, vai, izstrādājumu remontējot, tiks pievienots dārgmetāls vai dārgmetāla izstrādājumu komplektējošā daļa);

54.13. pasūtījuma pieņēmēja vārds, uzvārds un paraksts;

54.14. pasūtītāja vārds, uzvārds un paraksts.

55. Pieņemot pasūtījumu dārgmetālu vai dārgakmeņu izstrādājumu izgatavošanai, aizpilda šādus kvīts rekvizītus:

55.1. kvīts izrakstīšanas datums (mēnesis rakstāms vārdiem);

55.2. izstrādājumu izgatavotāja juridiskais nosaukums (vārds un uzvārds), komersanta reģistrācijas numurs (personas kods);

55.3. pasūtījuma pieņemšanas adrese;

55.4. pasūtītāja juridiskais nosaukums (vārds un uzvārds), komersanta reģistrācijas numurs (personas kods), juridiskā adrese (dzīvesvietas adrese);

55.5. izstrādājumu nosaukums un skaits;

55.6. dārgmetāla nosaukums;

55.7. pakalpojuma cena;

55.8. pievienotās vērtības nodokļa summa;

55.9. kopējā summa, par kādu sniegti pakalpojumi;

55.10. saņemtā avansa summa;

55.11. saņemtā dārgmetāla svars un prove. Neaizpilda, ja veic dārgmetālu vai dārgakmeņu izstrādājumu apmaiņu, kurā pasūtījuma izpildītājs saglabā nodoto izstrādājumu un izgatavo pasūtījumu no sava materiāla. Šajā gadījumā noformē kvīti par dārgmetālu vai dārgakmeņu izstrādājumu iepirkšanu. Šis nosacījums attiecināms arī uz dārgmetālu vai dārgakmeņu izstrādājumu komplektējošām daļām;

55.12. veicamo darbu apraksts un pasūtījuma izpildes termiņš (norāda pasūtītāja uzdoto provi);

55.13. pasūtījuma pieņēmēja vārds, uzvārds un paraksts;

55.14. pasūtītāja vārds, uzvārds un paraksts.

56. Uzsākot dārgmetālu izstrādājumu izgatavošanu vai remontēšanu, ja tas nav pasūtījuma darbs, aizpilda šādus kvīts rekvizītus:

56.1. kvīts izrakstīšanas datums (mēnesis rakstāms vārdiem);

56.2. izstrādājumu remontētāja vai izgatavotāja juridiskais nosaukums (vārds un uzvārds), komersanta reģistrācijas numurs (personas kods);

56.3. izstrādājumu izgatavošanas vai remontēšanas adrese;

56.4. pasūtītāja juridiskais nosaukums (vārds un uzvārds), komersanta reģistrācijas numurs (personas kods), juridiskā adrese (dzīvesvietas adrese). Šajā gadījumā par pasūtītāju uzskata izstrādājumu izgatavotāju;

56.5. izstrādājumu nosaukums un skaits;

56.6. dārgmetāla nosaukums;

56.7. veicamo darbu apraksts un to izpildes termiņš (ne ilgāks par 30 dienām);

56.8. pasūtījuma pieņēmēja vārds, uzvārds un paraksts.

57. Beidzot dārgmetālu vai dārgakmeņu izstrādājumu izgatavošanu, aizpilda šādus kvīts rekvizītus (kvīts 1.eksemplāram – pasūtījumu izsniedzot):

57.1. izstrādājumu svars;

57.2. pasūtījumam pievienotā dārgmetāla nosaukums, svars un prove (ja pasūtījums pilnīgi vai daļēji izgatavots no pasūtītāja materiāla);

57.3. dārgmetāla zudums, kas radies, pildot pasūtījumu (ja pasūtījums pilnīgi vai daļēji izgatavots no pasūtītāja materiāla);

57.4. dārgmetāla atlikuma svars un prove (ja pasūtījums pilnīgi vai daļēji izgatavots no pasūtītāja materiāla).

58. Pēc dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu provēšanas inspekcijā atbilstoši inspekcijas iesnieguma kvītij aizpilda šādus rekvizītus (kvīts 1.eksemplāram – pasūtījumu izsniedzot):

58.1. dārgmetāla prove;

58.2. inspekcijas iesnieguma (kvīts) numurs, ar kādu izstrādājums nodots provēšanai un zīmogošanai. Ja dārgmetālu vai dārgakmeņu izstrādājumam remonta laikā pievienota iepriekš provēta dārgmetālu izstrādājuma komplektējošā daļa, norāda kvalitātes apliecības numuru;

58.3. izstrādājuma pozīcijas numurs inspekcijas iesniegumā (kvītī).

59. Izsniedzot pasūtījumu, aizpilda šādus kvīts rekvizītus:

59.1. pasūtījuma izsniegšanas datums;

59.2. pasūtījuma izsniedzēja vārds, uzvārds un paraksts;

59.3. pasūtījuma saņēmēja vārds, uzvārds un paraksts.

60. Pasūtītājam ir tiesības pieprasīt, lai pakalpojuma sniedzējs uzrāda kvīti, ar kuru dārgmetālu vai dārgakmeņu izstrādājums ir nodots provēšanai.

61. Kvītis dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu izgatavošanai un remontam aizpilda trīs eksemplāros. Pirmo eksemplāru izsniedz pasūtītājam, otrais atrodas dārgmetālu izstrādājumu izgatavošanas vietā, trešais glabājas kvīšu grāmatiņā.

62. Kvīti dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu uzglabāšanai un iepirkšanai noformē:

62.1. dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumiem, kuri ievesti Latvijā brīvam apgrozījumam (importēti) un tiek uzglabāti telpās, kas ir savstarpēji saistītas ar dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu mazumtirdzniecības vai pasūtījumu pieņemšanas un izsniegšanas telpām, – glabāšanu uzsākot;

62.2. dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumiem bez proves zīmoga (valsts garantijas zīmoga, kvalitātes apliecības), kuri iepirkti (pieņemti realizācijai) no fiziskām personām un tiek uzglabāti telpās, kas ir savstarpēji saistītas ar dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu mazumtirdzniecības vai pasūtījumu pieņemšanas un izsniegšanas telpām, – izstrādājumu pieņemšanas brīdī;

62.3. dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumiem bez proves zīmoga (valsts garantijas zīmes), kuri bijuši ieķīlāti un kurus ķīlas ņēmējam saskaņā ar Civillikuma 1319.pantu radušās tiesības pārdot, – nākamajā dienā pēc ķīlas termiņa beigām. Kvīti nenoformē salauztiem izstrādājumiem. Šis nosacījums attiecas tikai uz tiem lombardiem, kuru ķīlu pieņemšanas, izsniegšanas un uzglabāšanas telpas savstarpēji saistītas ar dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu mazumtirdzniecības vai pasūtījumu pieņemšanas un izsniegšanas telpām;

62.4. dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumiem bez proves zīmoga (valsts garantijas zīmes), kuri iepirkti remontam un to turpmākai realizācijai, kā arī dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu komplektējošām daļām – iepirkšanas brīdī, norādot iepirkuma mērķi.

63. Dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu uzglabāšanas un iepirkšanas kvītī norāda šādas ziņas:

63.1. kvīts izrakstīšanas datums (mēnesis rakstāms vārdiem);

63.2. izstrādājumu iepircēja vai uzglabātāja juridiskais nosaukums (vārds un uzvārds), komersanta reģistrācijas numurs (personas kods);

63.3. izstrādājumu iepirkšanas (uzglabāšanas) adrese;

63.4. izstrādājumu realizētāja juridiskais nosaukums (vārds un uzvārds), komersanta reģistrācijas numurs (personas kods), juridiskā adrese (dzīvesvietas adrese);

63.5. izstrādājumu nosaukums un skaits;

63.6. dārgmetāla nosaukums un prove;

63.7. izstrādājumu svars;

63.8. darbības apraksts;

63.9. izstrādājumu cena;

63.10. inspekcijas iesnieguma (kvīts) numurs, ar kādu izstrādājums nodots provēšanai un zīmogošanai;

63.11. izstrādājuma pozīcijas numurs inspekcijas iesniegumā (kvītī);

63.12. pievienotās vērtības nodokļa summa;

63.13. kopējā summa;

63.14. iepircēja (uzglabātāja) amatpersonas vārds, uzvārds un paraksts;

63.15. realizētāja vārds, uzvārds un paraksts.

64. Iepērkot dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumus un to komplektējošās daļas vai pieņemot minētos izstrādājumus realizācijai, aizpilda šādus kvīts rekvizītus:

64.1. kvīts izrakstīšanas datums;

64.2. izstrādājumu iepircēja juridiskais nosaukums (vārds un uzvārds), komersanta reģistrācijas numurs (personas kods);

64.3. izstrādājumu iepirkšanas adrese;

64.4. izstrādājumu realizētāja juridiskais nosaukums (vārds un uzvārds), komersanta reģistrācijas numurs (personas kods), juridiskā adrese (dzīvesvietas adrese);

64.5. izstrādājumu nosaukums un skaits;

64.6. dārgmetāla nosaukums;

64.7. izstrādājumu svars;

64.8. veicamā darbība (iepirkšana);

64.9. izstrādājumu cena;

64.10. pievienotās vērtības nodokļa summa;

64.11. kopējā summa;

64.12. iepircēja amatpersonas vārds, uzvārds un paraksts;

64.13. realizētāja vārds, uzvārds un paraksts.

65. Uzsākot dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu glabāšanu, kas ievesti brīvam apgrozījumam (importēti), aizpilda šādus kvīts rekvizītus:

65.1. kvīts izrakstīšanas datums;

65.2. izstrādājumu uzglabātāja juridiskais nosaukums, komersanta reģistrācijas numurs;

65.3. izstrādājumu uzglabāšanas adrese;

65.4. izstrādājumu realizētāja juridiskais nosaukums, kravas pavaddokumenta numurs un datums;

65.5. izstrādājumu nosaukums un skaits;

65.6. dārgmetāla nosaukums;

65.7. izstrādājumu svars;

65.8. veicamā darbība (uzglabāšana);

65.9. uzglabātāja amatpersonas vārds, uzvārds un paraksts.

66. Uzsākot tādu dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu glabāšanu, kuri bijuši ieķīlāti un kurus ķīlas ņēmējam saskaņā ar Civillikuma 1319.pantu radušās tiesības pārdot, aizpilda šādus kvīts rekvizītus:

66.1. kvīts izrakstīšanas datums;

66.2. izstrādājumu uzglabātāja juridiskais nosaukums, komersanta reģistrācijas numurs;

66.3. izstrādājumu uzglabāšanas adrese;

66.4. izstrādājumu ieķīlātāja juridiskais nosaukums (vārds un uzvārds), komersanta reģistrācijas numurs (personas kods), juridiskā adrese (dzīvesvietas adrese), neizpirkto ķīlas zīmju numuri;

66.5. izstrādājumu nosaukums un skaits;

66.6. dārgmetāla nosaukums;

66.7. izstrādājumu svars;

66.8. veicamā darbība (uzglabāšana);

66.9. uzglabātāja amatpersonas vārds, uzvārds un paraksts.

67. Kvītis dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu iepirkšanai (pieņemšanai realizācijā) aizpilda trīs eksemplāros. Pirmais eksemplārs glabājas kvīšu grāmatiņā, otrais tiek izsniegts piegādātājam, trešais glabājas kopā ar izstrādājumiem.

68. Kvītis dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu uzglabāšanai aizpilda trijos eksemplāros. Pirmais un otrais eksemplārs glabājas kvīšu grāmatiņā, trešais – kopā ar izstrādājumiem.

69. Pēc dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu provēšanas inspekcijā aizpilda šādus rekvizītus:

69.1. dārgmetāla prove;

69.2. inspekcijas iesnieguma (kvīts) numurs, ar kādu izstrādājums nodots provēšanai un zīmogošanai;

69.3. izstrādājuma pozīcijas numurs inspekcijas iesniegumā (kvītī).

70. Dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumus, kuri iepirkti (pieņemti) kā izejvielas, kā arī dārgmetālu izstrādājumu komplektējošās daļas – ķēdīšu un aproču aizdares, auskaru kājiņu sprostgredzeni – , ja tās netiks izmantotas citu izstrādājumu remontam vai izgatavošanai, iepircējs (pieņēmējs) salauž iepirkšanas (pieņemšanas) brīdī, iznīcinot proves zīmogu (valsts garantijas zīmi).

71. Dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumus, kuri bez proves zīmoga (valsts garantijas zīmes, kvalitātes apliecības) uzglabāti telpās, kas savstarpēji saistītas ar mazumtirdzniecības vai pasūtījumu pieņemšanas un izsniegšanas telpām, nogādā inspekcijā provēšanai un zīmogošanai šādos termiņos:

71.1. piecpadsmit dienu laikā pēc to ievešanas Latvijā brīvam apgrozījumam (importēšana);

71.2. desmit dienu laikā pēc to pieņemšanas realizācijai no fiziskām personām;

71.3. desmit dienu laikā pēc ķīlas izpirkuma termiņa izbeigšanās izstrādājumiem, kuri bijuši ieķīlāti un kurus ķīlas ņēmējam ir tiesības pārdot.

 

 

V. Noslēguma jautājumi

72. Noteikumi stājas spēkā ar 2002.gada 1.septembri.

73. Noteikumu 26.11.3. un 26.11.4.apakšpunkts stājas spēkā ar īpašiem Ministru kabineta noteikumiem.

74. Atzīt par spēku zaudējušiem:

74.1. Ministru kabineta 1995.gada 20.jūnija noteikumus Nr.161 “Noteikumi par dārgmetālu garantijas zīmēm un provēm” (Latvijas Vēstnesis, 1995, 99.nr.);

74.2. Ministru kabineta 1998.gada 19.maija noteikumus Nr.185 “Dārgmetālu, dārgakmeņu un to izstrādājumu aprites noteikumi” (Latvijas Vēstnesis, 1998, 147./149., 271./272.nr.; 1999, 48./49., 57./59.nr.).

Ministru prezidents A.Bērziņš

Finansu ministrs G.Bērziņš

 

 

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2002.gada 1.septembri.

 

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!