• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jurim Sinkam aizejot. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 6.04.2001., Nr. 56 https://www.vestnesis.lv/ta/id/6710

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Mazā latviešu dzīvības saliņā Vācijā

Vēl šajā numurā

06.04.2001., Nr. 56

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

In memoriam

Jurim Sinkam aizejot

Vizītes laikā Ķīnā pēkšņā nāvē miris Latvijas Republikas 7. Saeimas deputāts, Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas loceklis, apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK frakcijas deputāts Juris Sinka.

Juris Sinka dzimis 1927. gada 4. maijā Rīgā, mācījies Rīgas 8. pamatskolā un Rīgas 1. ģimnāzijā, bet skolu beidzis bēgļu nometnē Vācijā. Tur arī turpināts pedagoģiskais darbs — līdz 1950. gadam J.Sinka strādāja par skolotāju.

1953. gadā J.Sinka beidza Oksfordas universitāti, iegūdams maģistra grādu. Tieši Oksfordā apgūtas zināšanas politikā, filozofijā un tautsaimniecībā un iegūta specializācija galveno pasaules valstu politiskajā vēsturē un starptautiskajās attiecībās.

Laika posmā no 1953. līdz 1987. gadam J.Sinka strādājis BBC ārzemju raidījumu noklausīšanās daļā — vispirms par tulku, tad par redaktoru un visbeidzot par galveno redaktoru padomju, Austrumeiropas un Tālo Austrumu daļās. No 1988. līdz 1993. gadam bijis Rietumeiropas latviešu laikraksta "Brīvā Latvija" atbildīgais redaktors, Rietumu Daugavas Vanagu centrālās valdes izdotās brošūras "Latvia and Latvians" autors, Daugavas Vanagu biedrs un zemes valdes loceklis, Londonas latviešu Miera draudzes priekšnieka vietnieks un Latviešu centrālās padomes Vācijā loceklis.

1993. gadā J.Sinka pārcēlās uz pastāvīgu dzīvi Latvijā — pirmajās Saeimas vēlēšanās pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas viņš tika ievēlēts mūsu valsts parlamentā. Pēc divarpus gadiem J.Sinka kļuva par 6. Saeimas deputātu — darbojās Ārlietu komisijā un Eiropas lietu komisijā, kā arī Saeimas delegācijā Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā. 1995. gada decembrī J.Sinka tika apstiprināts par valsts ministru Ārlietu ministrijā, bet 1996. gada februārī — par Latvijas valdības delegācijas vadītāju sarunās ar Lietuvu par jūras robežas noteikšanu. 1998. gadā J.Sinka trešoreiz tika ievēlēts Saeimā un kļuva par tās Ārlietu komisijas locekli un Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja biedru.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas viņš atgriezās. Atgriezās, lai aktīvi iesaistītos mūsu valsts sabiedriskajā dzīvē. Būdams apveltīts ar izcilām prāta spējām un plašu redzesloku, J.Sinka redzēja Latvijas vietu Eiropas tautu saimē. Viņš jutās atbildīgs par Latvijas vēsturi, kuras tapšanā bija viens no redzamākajiem dalībniekiem, un līdzatbildīgs arī par tām tautām, kuras ar Latviju dalīja līdzīgus likteņus, viņš bija viens no nedaudzajiem, kas starptautiskos forumos uzdrīkstējās atgādināt lielvarām par notiekošo Čečenijā un Tibetā.

Viņš nebija tikai viens no Latvijas parlamentāriešiem, viņa vārds rakstāms vienotas, demokrātiskas Eiropas vēsturē.

Juris Sinka mūsu atmiņā paliks kā nosvērts, erudīts politiķis, kas līdzsvaroja politiskās norises valstī, un viņa vārdi joprojām skanēs kā aicinājums mums visiem.

Skaudri, sāpīgi skaudri apzināties, ka no mums aizgājis cilvēks, kurš visa sava mūža garumā par svētu turējis Latvijas brīvības vārdu. Ilgus gadus pavadījis svešatnē, viņš nekad nezaudēja saikni ar Dzimteni, vienmēr, visur un visiem atgādinot par neatkarīgo Latviju un izrunājot šo vārdu ar lielo burtu. Viņa pārliecību par brīvu valsti stiprināja viņa darbs, un tas vainagojās ar panākumiem, kuru ieguvēji esam mēs visi.

Pietrūks Tavas balss mums līdzās. Lai arī tur, svešatnē, Tu tomēr biji blakus — ar savu balsi, ar savām domām par mums. Tagad Tu būsi tur, bet mēs joprojām Tevi saklausīsim.

Latvijas Republikas Saeima

 

Latvijas vēstniecība Ķīnas Tautas Republikā ir saņēmusi Ķīnas Tautas Ārējo sakaru institūta prezidenta Mei Džaožuna ( Mei Zhaorong ) līdzjūtības vēstuli, kurā lūgts ar vēstniecības starpniecību paust visdziļāko līdzjūtību Saeimas deputāta Jura Sinkas piederīgajiem sakarā ar viņa pēkšņo nāvi. "Es un mani kolēģi izjūtam dziļas skumjas un vēlamies izteikt visdziļāko līdzjūtību Jura Sinkas ģimenei," rakstīts vēstulē.

Institūta vadītājs augstu novērtējis Jura Sinkas vadītās Latvijas parlamentāriešu grupas vizītes Ķīnā nozīmi, kas palīdzējusi vairot sapratni un veicināt Ķīnas un Latvijas divpusējo attiecību attīstību.

Latvijas Republikas vēstniecība Ķīnas Tautas Republikā

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!