• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Saeimas delegāciju Ķīnas Tautas Republikā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.04.2001., Nr. 57 https://www.vestnesis.lv/ta/id/6818

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursi

Vēl šajā numurā

10.04.2001., Nr. 57

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Par Saeimas delegāciju Ķīnas Tautas Republikā

No 30. marta līdz 8. aprīlim Ķīnas Tautas Republiku apmeklēja Latvijas Saeimas delegācija

Delegāciju vizītes pirmajā posmā vadīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja biedrs un Ārlietu komitejas loceklis Juris Sinka. Noslēdzoties Tibetas apmeklējumam, trešdien, 4. aprīlī, agri no rīta pirms izlidošanas uz Sičuanas provinces galvaspilsētu Čendu , pēkšņā nāvē no dzīves aizgāja Juris Sinka. Līdz savam pēdējam elpas vilcienam Juris Sinka ar savu neizsmeļamo eiropeisko pieredzi un atbildību godīgi un neatlaidīgi nesa Latvijas vārdu pasaulē.

Tad pārējie delegācijas locekļi — deputāti Pēteris Apinis, Aleksandrs Kiršteins un Modris Lujāns — Latvijas vēstnieka Ķīnā Eināra Semaņa pavadībā noslēdza Jura Sinkas sākto misiju Ķīnā.

Vizīti organizēja Ķīnas Tautas Republikas (ĶTR) Tautas ārpolitikas institūts. Vizītes pirmajā daļā delegācija 31. martā un 1. aprīlī apmeklēja Šanhajas pilsētu, kur tikās ar Šanhajas municipalitātes ārējo sakaru nodaļas vadību, kā arī iepazinās ar Podunas finansiālo zonu. 2. aprīlī delegācija ieradās Tibetas Autonomajā rajonā, kur tikās ar Tibetas Autonomā rajona Tautas kongresa (parlamenta) pastāvīgās komitejas priekšsēdētāja vietnieku Dzičenu un Ārējo sakaru departamenta vadību. Vizītes laikā apmeklēta Tibetas universitāte, kur bija tikšanās ar tās viceprezidentu Dalosanu Landzje , Tibetas medicīnas slimnīca, Tibetas budisma svētvietas Lasas pilsētā. Delegācija viesojās arī Tibetas zemnieku ģimenē.

Vizītes otrajā daļā Latvijas delegācija apmeklēja Čendu pilsētu, kur tikās ar pilsētas Ārējo sakaru departamenta vadību. Vizītes nobeiguma posmā Pekinā 5. un 6. aprīlī tikās ar ĶTR Nacionālā Tautas kongresa Ārlietu komisijas priekšsēdētāja vietnieku vēstnieku Sjui Dunsjiņu, ārlietu ministra vietnieku Džanu Deguaņu , Valsts padomes (valdības) Taivanas lietu departamenta priekšsēdētāja vietnieku Džou Minvei un ĶTR Tautas ārpolitikas institūta viceprezidentu vēstnieku Aņu Junju .

Vizītes laikā Latvijā delegācija un ĶTR puse ar gandarījumu novērtēja sasniegto Latvijas un Ķīnas divpusējo attiecību jomā un iezīmēja galvenās turpmākās sadarbības iespējas politikā, ekonomikā un kultūrā. Svarīgu vietu vizītes laikā ieņēma uz savstarpējās cieņas pamatiem veidots dialogs ar Ķīnas pusi par cilvēktiesību situācijas un Tibetas kultūrnacionālās un reliģiskās autonomijas jautājumiem, kā arī Taivanas jautājuma miermīlīgas risināšanas iespējām. Ekonomikas jomā Saeimas deputāti pasvītroja Latvijas ieinteresētību tālāk attīstīt ekonomisko sadarbību, it īpaši Āzijas un Eiropas transkontinentālā transporta koridora projekta ietvaros. Latvijas un Ķīnas puse pārrunāja tālākās sadarbības pilnveidošanās iespējas kultūrā un izglītībā. Delegācijas locekļi īpaši interesējās par Ķīnas pieredzi kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā.

Svētdien, 8. aprīlī, delegācija izlidoja uz Rīgu.

Latvijas vēstniecība Ķīnas Tautas Republikā

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!