Ministru kabineta rīkojums Nr.637
Rīgā 2002.gada 6.novembrī (prot. Nr.43, 28.§)
Par Valsts kontroles valdījumā esošo nekustamo īpašumu Rīgā, K.Valdemāra ielā 26
1. Apstiprināt koncepciju “Par Valsts kontroles valdījumā esošo nekustamo īpašumu Rīgā, K.Valdemāra ielā 26”, paredzot nomāt telpas Valsts kontroles darbības nodrošināšanai.
2. Finansu ministrijai, izstrādājot likumprojektu “Par valsts budžetu 2003.gadam”, paredzēt Valsts kontrolei finansu līdzekļus pārcelšanās un uzturēšanas izdevumu segšanai, mēbeļu iegādei un telpu īrei.
3. Valsts kontrolei saskaņā ar likumu “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām” veikt nepieciešamos pasākumus konkursa organizēšanai par telpu īri un mēbeļu iegādi.
4. Valsts kontrolei sagatavot priekšlikumus par tās valdījumā esošā nekustamā īpašuma Rīgā, K.Valdemāra ielā 26, turpmāko izmantošanu.
Ministru prezidents A.Bērziņš
Finansu ministrs G.Bērziņš
Apstiprināta ar
2002.gada 6.novembra
Ministru kabineta rīkojumu Nr.637
Koncepcija “Par Valsts kontroles valdījumā esošo nekustamo īpašumu Rīgā, K.Valdemāra ielā 26"
I. Mērķis un uzdevumi
Konceptuālā ziņojuma mērķis ir sakārtot Valsts kontroles valdījumā esošo nekustamo īpašumu atbilstoši pastāvošajām prasībām un nodrošināt Valsts kontroles darbinieku racionālu izvietojumu un normālus darba apstākļus.
II. Pašreizējās situācijas apraksts
Valsts kontroles valdījumā atrodas nekustamais īpašums Rīgā, K.Valdemāra ielā 26, kas sastāv no zemes gabala 816 m2 platībā un vienas sešstāvu administratīvās ēkas ar platību – 2 898 m2. Īpašuma tiesības uz minēto nekustamo īpašumu nostiprinātas Latvijas valstij Valsts kontroles personā 1995.gada 25.aprīlī Rīgas pilsētas Zemesgrāmatu nodaļā, nodalījums Nr.1800. Minētā ēka būvēta 1913.gadā kā īres nams pēc arhitekta R.Danberga projekta un vēlāk pielāgota sabiedriska rakstura celtnes vajadzībām.
1999.gada novembrī, pēc Valsts kontroles pasūtījuma, Valsts būvinspekcijas eksperti veica administratīvās ēkas inženiertehniskos pētījumus būvkontrukciju un inženierietaišu apsekošanai, kuros konstatēja, ka ilgstošas ekspluatācijas un savlaicīgi neveiktu profilaktisko vai kapitālo remontu rezultātā neapmierinošā tehniskā stāvoklī atrodas:
– lokāli bojātie pagraba sienu mūra posmi;
– korodējušās pagraba pārseguma metāla sijas, kā arī vairāki mitruma bojātie šā pārseguma starpsiju aizpildījuma mūra velvējumi;
– bojātie un deformētie starpstāvu pārsegumi;
– atsevišķas jumta seguma zonas;
– jumta notekcaurules;
– fasāžu elementu skārda iesegumi;
– trupes bojātās un deformētās starpsienas;
– atsevišķu balkonu monolītbetona aizpildījumi;
– lielākā daļa grīdu;
– logu un daļēji durvju ailu aizpildījumi;
– lielākā daļa telpu iekšējā un pagalma fasāžu ārējā apdare;
– iekšējie kanalizācijas un centrālapkures inženiertīkli.
Analizējot inženiertehnisko pētījumu rezultātus, noskaidrots, ka ēkas saglabāšanai un turpmākās ekspluatācijas nodrošināšanai neatliekami veicama tās renovācija. Renovācijas uzsākšanas novilcināšana, sakarā ar konstrukciju bojāšanās pieaugošo intensitāti, var ievērojami sadārdzināt renovācijas izmaksas, kā arī novest pie bojāto konstrukciju un arī visas ēkas tehniskā stāvokļa krasas pasliktināšanās.
Investīciju projekta pieteikums par ēkas renovāciju Rīgā, K.Valdemāra ielā 26, saskaņā ar Valsts būvinspekcijas inženiertehniskajiem pētījumiem un slēdzienu, izstrādāts 2000.gadā, atkārtoti 2001.gadā un ar projekta izmaksu Ls 962 500 pieteikts Valsts investīciju programmai 2002.–2005.gadam. Finansējums nav iedalīts.
Laika posmā no 1997.gada līdz 2002.gadam ēkas remontam izlietoti valsts budžeta līdzekļi Ls 108 770 apmērā, veikta siltummezgla nomaiņa, izremontētas telpas un kabineti 659,5 m2 platībā.
Nekustamā īpašuma uzturēšanai un apsaimniekošanai 2001.gadā izlietota summa Ls 40 275 apmērā.
Ēkas inventarizācijas vērtība pēc stāvokļa uz 1995.gada 15.martu ir Ls 80 502.
III. Turpmākā apsaimniekošana
Ministru kabinets pēc Valsts kontroles ierosinājuma pieņem lēmumu par tās valdījumā esošā nekustamā īpašuma pārdošanu saskaņā ar likumu “Par valsts un pašvaldības mantas atsavināšanas kārtību”. Pārdošanas rezultātā iegūtie finansu līdzekļi tiek ieskaitīti valsts budžetā.
Saskaņā ar likumu “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām” Valsts kontrole nomā telpas savas darbības nodrošināšanai (nepieciešamā telpu platība 3 400 m2). Īres maksa ir atkarīga no biroju atrašanās vietas un labiekārtošanas līmeņa:
– telpu plānojums;
– moderna un droša elektroapgādes sistēma ar nepārtrauktās barošanas avotu;
– apsardzes un darba telpu drošības kontroles sistēmas;
– telekomunikācijas un lokālais datortīkls;
– mikroklimatu veidojošās sistēmas (siltumapgāde, ventilācija, gaisa kondicionēšanas iekārtas);
– telpu uzturēšana kārtībā;
– sabiedriskās ēdināšanas iespējas;
– autotransporta novietošanas iespējas.
Rīgas pilsētas centrā labiekārtotu biroju īres maksa ir 10,00 – 18,00 Ls/m2 mēnesī, līdz ar to nepieciešami valsts budžeta līdzekļi no Ls 408 000 līdz Ls 734 400 gadā telpu nomas maksas segšanai.
Pozitīvā puse:
– Valsts kontrole savas darbības nodrošināšanai iegūst normālas darba telpas,
– Valsts kontrole atbrīvojas no administrēšanas jautājumiem, kas saistīti ar nekustamā īpašuma apsaimniekošanu un uzturēšanu, tehnisko aprīkojumu un drošību,
– pārcelšanās izdevumus daļēji varētu segt no mājas pārdošanas ieņēmumiem.
Negatīvā puse:
– nepieciešami valsts budžeta līdzekļi no Ls 408 000 līdz Ls 734 400 gadā telpu nomas maksas segšanai.
Finansu ministrs G.Bērziņš