• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2002. gada 7. novembra rīkojums Nr. 647 "Par Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu oficiālās nostājas papildinājumu sadaļā "Zivsaimniecība"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 12.11.2002., Nr. 164 https://www.vestnesis.lv/ta/id/68249

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.648

Par Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu oficiālās nostājas papildinājumu sadaļā "Nodokļi"

Vēl šajā numurā

12.11.2002., Nr. 164

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: rīkojums

Numurs: 647

Pieņemts: 07.11.2002.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta rīkojums Nr.647

Rīgā 2002.gada 7.novembrī (prot. Nr.48, 45.§)

Par Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu oficiālās nostājas papildinājumu sadaļā “Zivsaimniecība”

1. Apstiprināt informatīvo ziņojumu “Par Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu oficiālās nostājas papildinājumu sadaļā “Zivsaimniecība””.

2. Pamatojoties uz šī rīkojuma 1.punktā minēto ziņojumu, apstiprināt šādu papildinājumu Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu oficiālajai nostājai sadaļā “Zivsaimniecība”:

“Latvija pieprasa papildināt Eiropas Padomes regulas Nr.2406/96 (grozīta ar Eiropas Komisijas regulu Nr.2495/2001/EC) 2.pielikumu ar šādu Baltijas reņģu (zvejotas un izkrautas uz dienvidiem no 59°30') izmēru kategoriju:

Zivju svars: no 0,01 līdz 0,036 kg/reņģe; zivju skaits 1 kg: no 28 līdz 100 gab.”

3. Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu delegācijai patstāvīgi izstrādāt un iekļaut oficiālās nostājas papildinājumā sarunām nepieciešamo paskaidrojošo informāciju.

4. Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu vadītājam nodrošināt sarunu oficiālās nostājas papildinājuma tulkojumu angļu valodā un sarunu procedūrā noteiktajā kārtībā iesniegt to Eiropas Savienības sarunu delegācijai.

Ministru prezidents A.Bērziņš

Ārlietu ministrs I.Bērziņš

 

Apstiprināts
ar Ministru kabineta
2002.gada 7.novembra
rīkojumu Nr.647

Informatīvais ziņojums “Par Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu oficiālās nostājas papildinājumu sadaļā “Zivsaimniecība””

Pēc iestāšanās ES sarunu sadaļas “Zivsaimniecība” slēgšanas 2001. gada 26. oktobrī, turpinot darbu pie ES likumdošanas aktu ieviešanas, Valsts Zivsaimniecības pārvalde konstatēja, ka Eiropas Padomes regulas 2406/96/EC (grozīta ar Eiropas Komisijas regulu 2495/2001/EC), kas nosaka kopējos mārketinga standartus konkrētiem zivju produktiem, ieviešana Latvijā radīs problēmas Latvijas zivsaimniecības nozarei.

Minētā regula nosaka mārketinga standartus Baltijas reņģēm, un zivis, kuras neatbilst noteiktajiem marketinga standartiem, nevar tikt piedāvātas tirgū cilvēku patēriņam. Liela daļa nozvejoto reņģu, kuras Latvijai pieejamajos ūdeņos Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī zvejo Latvijas zvejnieki, neatbilst regulas noteiktajiem standartiem. Baltijas jūras ziemeļu daļā un Rīgas jūras līcī reņģes ir mazāka izmēra nekā noteikts regulā, kas saistīts ar atšķirīgiem dabiskajiem apstākļiem šajā teritorijā (jūras ūdens sāļumu, temperatūru un reņģu barošanās iespējām). Tādējādi pēc Latvijas iestāšanās ES rastos problēmas ar Latvijas kvotas ietvaros nozvejoto reņģu realizāciju, izejvielu nodrošināšanu pārstrādes rūpniecībai un tirgus regulēšanas intervences shēmas piemērošanu.

Lai atrisinātu Latvijai pieejamajos ūdeņos zvejoto reņģu neatbilstību ES noteiktajiem standartiem, nepieciešams papildināt Eiropas Padomes regulas 2406/96/EC (grozīta ar Eiropas Komisijas regulu 2495/2001/EC) 2. pielikumā minētās izmēru kategorijas attiecībā uz Baltijas reņģēm, kas zvejotas un izkrautas uz dienvidiem no 59°30‘.

Sākotnēji bija plānots šo jautājumu risināt pēc Latvijas iestāšanās ES regulā paredzētajā kārtībā, taču konsultācijās ar Eiropas Savienības pusi ir noskaidrots, ka šī prasība varētu tikt apmierināta iestāšanās sarunās. Tādēļ Latvijai prasība jānoformulē oficiāli un jāiesniedz Iestāšanās konferencei iespējami drīzā laikā.

Ārlietu ministrs I.Bērziņš

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!