• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valsts prezidente: -Pasaules ekonomikas forumā kopā ar citu valstu vadītājiem. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.02.2000., Nr. 29/31 https://www.vestnesis.lv/ta/id/685

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Zinātnes domu bites vāc medu arī ziemā

Vēl šajā numurā

01.02.2000., Nr. 29/31

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Valsts prezidente:

– Pasaules ekonomikas forumā kopā ar citu valstu vadītājiem

No 31.janvāra līdz 1.februārim Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga, pārstāvot Latviju, piedalās Pasaules ekonomikas forumā Šveices pilsētā Davosā.

Davosas foruma mērķis ir noteikt globālās attīstības jaunos orientierus, izvirzīt stratēģijas, ko pieprasa jaunā, XXI gadsimta ekonomiskās, tehnoloģiskās un ģeopolitiskās realitātes.

V.Vīķe–Freiberga ir aicināta būt viena no galvenajiem runātājiem Davosas foruma diskusijā par to, ko nozīmē būt valsts līderim jaunā gadsimta sākumā un par kvalitātēm, ko modernais laikmets prasa no valsts līdera. Šo diskusiju Davosas foruma ietvaros rīko Pasaules sieviešu līderu padome.

Kopā ar Valsts prezidenti diskusijā piedalīsies bijusī Kanādas premjerministre Kima Kembela, Nīderlandes vicepremjerministre Annemarija Joritsma–Lebinka, Polijas Nacionālās bankas prezidente Hanna Grinkieviča–Valca, Hārvarda Biznesa skolas profesore Rosabeta Mosa Kantere, Lordu palātas locekle un Kenedija Valdības augstskolas profesore baronese Širlija Viljamsa.

Valsts prezidentei tiek plānotas divpusējas tikšanās ar Davosas foruma dalībniekiem, tai skaitā ar Grū Harlemu Bruntlani, Francijas Ārpolitikas direktoru Dominiku Moisi un citiem politiķiem, uzņēmējiem, pētniekiem un masu mediju vadītājiem. Valsts prezidente apmeklēs vairākas foruma diskusiju grupas.

Ikgadējais Davosas ekonomikas forums, kas organizēts jau 30.reizi, notiek no 27. janvāra līdz 1.februārim. Šī plašā pārstāvju sanāksme tiek saukta par "visu starptautisko samitu samitu" un piedalīšanās tajā uzskatīta par īpašu atzinību tā dalībniekiem. Forumā piedalās pasaules lielākie uzņēmēji, Nobela prēmiju laureāti, politiķi, vadošo mediju pārstāvji, zinātnieki. No pārējiem plaša mēroga forumiem tas atšķiras ar to, ka Davosā pasaules mērogā ievērojamiem cilvēkiem ir iespēja tikties tieši un neformāli, lai kopīgās diskusijās un divpusējās sarunās apspriestu svarīgus globālās attīstības jautājumus. Davosā pārrunājamo jautājumu loks ir daudzveidīgs: globalizācija, dažādu pasaules reģionu ekonomiskā attīstība, globālā ekoloģija, māksla, informātika, veselības aizsardzība, sabiedrības attīstība, cilvēka labklājība, drošība un daudzi citi.

Laikā, kad arvien vairāk ir jūtams globalizācijas spiediens uz sociālajām struktūrām un starptautisko attiecību modeli, rodas jauns termins — "atbildīga globalizācija". Tam pamatā ir situācija, ka valdības, valstis un nācijas zaudē savu tradicionālo nozīmīgumu, aktualizējas nepieciešamība pēc valdību un starptautiskā biznesa organizāciju sadarbības, nevis konfrontācijas.

Šogad Pasaules ekonomikas forumā aicinātas piedalīties tādas prominentas personas kā Bils Klintons, Madeleina Olbraita, Viljams Geitss, Grū Harlema Bruntlane, Tonijs Blērs, Hosē Marija Aznars, Persijs Barnavīks, Ruperts Merdoks u.c.

Valsts prezidente vakar Pasaules ekonomikas forumā Šveices pilsētā Davosā tikās ar Francijas apdrošināšanas grupas GMS prezidentu un ģenerāldirektoru Remī Robinē Dufo, kurš vienlaikus ir Eiropas galvaspilsētu uzņēmēju profesionālo asociāciju organizācijas prezidents.

Sarunā apspriestas Francijas un Latvijas sadarbības paplašināšanas iespējas uzņēmējdarbībā. R.Dufo informēja V.Vīķi–Freibergu par to, ka viņa vadītā organizācija jau sekmīgi darbojas Igaunijā un šo sadarbību atbalsta arī Igaunijas prezidents Lennarts Meri. Uzņēmējs pauda viedokli, ka viņa vadītajā organizācijā un kompānijā ir radusies interese par Latviju, izteikta vēlme un gatavība jau šogad rīkot vizīti uz Latviju. Valsts prezidente pauda gandarījumu par Francijas uzņēmēju ieinteresētību darboties Latvijā, uzsverot, ka jautājums ir īpaši nozīmīgs laikā pēc Latvijai vēsturiskā Eiropas Savienības (ES) Padomes lēmuma Helsinkos sākt sarunas par iestāšanos ES. V.Vīķe–Freiberga uzaicināja R.Dufo apmeklēt Latviju arī valsts svētkos 18.novembrī. R.Dufo ar gandarījumu pieņēma uzaicinājumu .

Sarunas noslēgumā Francijas uzņēmējs informēja V.Vīķi–Freibergu par savas uzņēmumu grupas aktivitātēm, atzīmējot, ka GMS apdrošināšanas pakalpojumus izmanto vairāk nekā 600 000 Francijas pilsoņu gandrīz 200 pasaules valstīs un uzņēmuma gada apgrozījums ir vairāk nekā 1,8 miljoni Francijas franku.

Dienas noslēgumā V.Vīķe–Freiberga uzstājās paneļdiskusijā, izsakot domas par to, kādas kvalitātes no valsts vadītāja prasa XXI gadsimta sākums.

Valsts prezidente vakar tikās arī ar bijušo Norvēģijas premjerministri, Pasaules Veselības organizācijas ģenerāldirektori Grū Hārlemu Bruntlani.

Viņa pauda gandarījumu tikties ar Latvijas Valsts prezidenti un uzsvēra, ka savā pašreizējā amatā biežāk nekā agrāk saskaras ar jautājumiem par Latviju. G.H.Bruntlane interesējās par bīstamo slimību, piemēram, tuberkulozes, izplatību Latvijā. Šajā sakarā Valsts prezidente atzīmēja, ka diemžēl mūsu valstī situācija ar tuberkulozes izplatību ir sarežģīta, īpaši Latvijas cietumos. Valsts prezidente aicināja Pasaules Veselības organizāciju sniegt Latvijai nepieciešamo atbalstu tuberkulozes slimnieku ārstēšanā.

Turpinot sarunu par veselības aizsardzības stāvokli Latvijā, V.Vīķe–Freiberga īpašu uzmanību pievērsa diskusijai par pasākumiem, kas būtu nepieciešami Latvijas sabiedrības, īpaši jaunatnes, informēšanai par alkoholisma un narkotiku nodarīto ļaunumu veselībai, arī šajā jautājumā lūdzot Pasaules Veselības organizācijas atbalstu.

Sarunā G.H.Bruntlane īpaši pievērsās nepieciešamībai Pasaules Veselības organizācijas dalībvalstīs izvērst aktīvu pretsmēķēšanas kampaņu. Organizācijas ģenerāldirektore pauda satraukumu par smēķētāju skaita palielināšanos pasaulē, uzsverot, ka katrai valstij būtu uzdevums sakārtot savu likumdošanu, lai tā ierobežotu tabakas lietošanu. Pēc G.H.Bruntlanes paustā viedokļa, pienācīga uzmanība jāpievērš cīņai ar tabakas kontrabandu.

Valsts prezidente atzīmēja, ka Latvijā ir vēl daudz darāmā, lai sabiedrība apzinātos tabakas kaitīgumu, un ka Latvijā būtu nepieciešama stingrāka likumdošana, kas regulētu tabakas izplatīšanos. G.H.Bruntlane atzīmēja, ka pēc viņas domām, jautājums par tabakas izplatības ierobežošanu varētu ieņemt nozīmīgu vietu Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbībā.

G.H.Bruntlane apsolīja V.Vīķe–Freibergai Pasaules Veselības organizācijas atbalstu sabiedrības informēšanā par tabakas kaitīgumu, kā arī palīdzību tuberkulozes apkarošanā Latvijā.

Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga vakar Pasaules ekonomikas forumā tikās ar Francijas Ārpolitikas institūta direktoru Dominiku Moisī. Viņš apliecināja, ka Francijā pieaug interese par Baltijas valstīm un tā skata Baltijas valstis kā vienotu valstu grupu. Šajā sakarā viņš informēja Latvijas prezidenti par ieceri šogad Parīzē sarīkot Francijas Ārpolitikas institūta konferenci, lai atzīmētu Baltijas valstu neatkarības atgūšanas desmitgadi. D.Moisī aicināja Valsts prezidenti piedalīties konferencē un darīja zināmu, ka uzaicināta arī virkne citu prominentu Eiropas politiķu. Konference paredzēta šīgada maija beigās.

Šodien, 1.februārī, Valsts prezidente turpina dalību Pasaules ekonomikas forumā Davosā.

Valsts prezidenta preses dienests

 

 

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!