Par vēstnieku atvadu vizītēm
Piektdien, 15. novembrī, Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga atvadu vizītē pieņēma Kuveitas vēstnieku Latvijā Faisalu al Gaisu.
Pateicoties par darbu abu valstu tuvināšanā, prezidente atzīmēja, ka sadarbība varētu īpaši pieaugt pēc Latvijas dalības ES, kā arī pauda gandarījumu par aktīvajiem starpparlamentārajiem sakariem. Prezidente arī pauda cerību, ka varētu izvērsties ekonomiskie sakari, īpaši lauksaimniecības preču eksportā no Latvijas uz Kuveitu.
Abas puses pauda apņemšanos turpināt sekmīgo Latvijas un Kuveitas sadarbību starptautisko organizāciju ietvaros, tostarp ANO.
Tika pārrunāta mazo valstu solidaritātes nozīme suverenitātes un attīstības tālākā nodrošināšanā, kā arī drošības situācija pasaulē.
Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre 15.novembrī arī tikās ar Kuveitas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Faisalu al Gaisu.
Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar abu valstu savstarpējās attiecības un sadarbības intensificēšanas iespējas.
Kuveitas vēstnieks Latvijā apsveica I.Ūdri ar ievēlēšanu parlamenta vadītājas amatā un uzsvēra, ka Latvijas un Kuveitas divpusējās attiecības attīstījušās sekmīgi. Spilgts apliecinājums tam ir abu parlamentu sadarbības grupu darbība, kā arī iepriekšējās Saeimas priekšsēdētāja J.Straumes vizīte Kuveitā šā gada oktobra beigās.
Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre pateicās vēstniekam par apsveikumu un pauda cerību, ka dinamika abu valstu attiecībās saglabāsies arī turpmāk. Viņa uzsvēra, ka būtisks priekšnoteikums tam būtu līgumtiesiskās bāzes sakārtošana un pilnveidošana. Starp Latviju un Kuveitu pašlaik parakstīti divi līgumi — par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību un par sadarbību starp abu valstu ārlietu ministrijām. I.Ūdre un Faisals al Gaiss bija vienisprātis, ka svarīgi būtu noslēgt arī līgumu par izvairīšanos no aplikšanas ar dubultnodokļiem, jo tas varētu veicināt tirdzniecisko un saimniecisko sakaru attīstību starp Latviju un Kuveitu. Labs potenciāls ir arī Kuveitas investīciju apjoma palielināšanai Latvijā gan privātajā, gan publiskajā sektorā.
Tikšanās dalībnieki pārrunāja arī Latvijas paveikto ceļā uz integrāciju Eiropas Savienībā un NATO. Saeimas priekšsēdētāja pauda cerību, ka Prāgas sammita un Kopenhāgenas galotņu tikšanās būs sekmīga un Latvija saņems uzaicinājumu pievienoties Ziemeļatlantijas aliansei un ES.
Sarunas noslēgumā tika spriests arī par terorisma apkarošanas nepieciešamību. Kuveitas vēstnieks uzsvēra, ka neatkarīgi no tā, vai terorismu īsteno indivīds, organizēta grupa vai valsts, pret to jācīnās kopīgiem spēkiem.
Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga 15.novembrī atvadu vizītē pieņēma Indonēzijas vēstnieku Latvijā Tjahjono.
Abas puses bija vienisprātis, ka ekonomiskajās attiecībās jāienes jauns, būtisks saturs, kas varētu gūt attīstību Latvijas dalības ES kontekstā.
V.Vīķe-Freiberga vēlreiz pauda nožēlu par notikušajiem terora aktiem Bali salās.
Piektdien, 15.novembrī, pie Saeimas priekšsēdētājas Ingrīdas Ūdres atvadu vizītē bija ieradies Indonēzijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Tjahjono.
Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar Latvijas un Indonēzijas divpusējās sadarbības iespējas, kā arī abu valstu pieredzi sadarbībā ar starptautiskajām organizācijām — Pasaules banku un Apvienoto Nāciju Organizāciju.
Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre atzina, ka Latvijas un Indonēzijas līdzīgie centieni turpināt iesākto demokrātiskās attīstības ceļu rada labus priekšnosacījumus abu valstu divpusējās attiecības veidot aktīvas un konstruktīvas. I.Ūdre uzsvēra, ka divpusējo attiecību līgumtiesiskās bāzes veidošana būtu pamats intensificēt arī abu valstu ekonomisko sadarbību.
Sarunas dalībnieki pārrunāja jautājumus par sadarbību kultūras jomā un tūrisma attīstību. Tjahjono pastāstīja, ka tiek izvērtētas iespējas tūristiem no Latvijas atvieglot vīzu saņemšanas procedūru - ieceļošanas vīzas tūristi varētu saņemt, ierodoties Indonēzijā, tādējādi izvairoties no vīzas saņemšanas pa pastu, kas ir ilglaicīgs un apgrūtinošs process.
Uzmanība tika veltīta abu valstu vēlēšanu sistēmām un pieredzei, veidojot ilglaicīgu un dzīvotspējīgu valdību Latvijā un Indonēzijā. Tāpat tika pārrunāti jautājumi par Austrumtimoras uzņemšanu ANO un Latvijas sasniegumiem Eiropas Savienības un NATO paplašināšanās kontekstā.
Tikšanās noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja Indonēzijas vēstniekam Tjahjono pasniedza piemiņas medaļu.
Valsts prezidenta preses dienests, Saeimas preses dienests