• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2001. gada 10. aprīļa noteikumi Nr. 161 "Noteikumi par izdevumiem, kas saistīti ar delegāciju un atsevišķu personu uzņemšanu un amatpersonu vizītēm". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.04.2001., Nr. 60 https://www.vestnesis.lv/ta/id/7165

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.162

Autoceļu aizsargjoslu noteikšanas metodika

Vēl šajā numurā

18.04.2001., Nr. 60

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 161

Pieņemts: 10.04.2001.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Ministru kabineta noteikumi Nr.161

Rīgā 2001.gada 10.aprīlī (prot. Nr.17, 3.§)

Noteikumi par izdevumiem, kas saistīti ar delegāciju un atsevišķu personu uzņemšanu un amatpersonu vizītēm

Izdoti saskaņā ar Likuma par budžetu un finansu vadību 2.panta ceturto daļu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā valsts budžeta finansētās iestādes (turpmāk — budžeta iestādes) plāno un uzskaita izdevumus, kas saistīti ar delegāciju un atsevišķu personu uzņemšanu un amatpersonu vizītēm (arī komandējumos un dienesta braucienos paredzētajām vizītēm) (turpmāk — pārstāvības izdevumi) un kurus sedz no valsts budžeta līdzekļiem, izņemot ārvalstu finansu palīdzību.

2. Pārstāvības izdevumos ietilpst visi izdevumi, kas saistīti ar delegāciju un atsevišķu personu uzņemšanu un amatpersonu vizītēm (tai skaitā izdevumi grāmatu, suvenīru, ziedu, telpu un galda noformēšanas priekšmetu, dzērienu, konditorejas izstrādājumu iegādei, ar pārstāvību saistītu priekšmetu izgatavošanai, telpu nomai, kafijas paužu, brokastu, pusdienu un vakariņu rīkošanai).

3. Pārstāvības izdevumos, kas saistīti ar oficiālo delegāciju un atsevišķu personu uzņemšanu, iekļauj visus izdevumus saskaņā ar Valsts protokola prasībām.

4. Budžeta iestādēs pārstāvības izdevumus iekļauj gada tāmes kārtējos izdevumos. Pārstāvības izdevumi nedrīkst pārsniegt 1,5 % no kārtējiem izdevumiem (izņemot Valsts prezidenta Kancelejas, Valsts kancelejas un Ārlietu ministrijas pārstāvības izdevumus, nozaru ministriju specializēto atašeju pārstāvības izdevumus, kā arī Aizsardzības ministrijas ārvalstu oficiālo delegāciju un atsevišķu personu uzņemšanai paredzētos izdevumus).

5. Nosakot pārstāvības izdevumu apmēru, ievēro šādus valsts budžeta izdevumu ekonomiskās klasifikācijas kodus:

5.1. 1100 Atalgojumi;

5.2. 1200 Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas;

5.3. 1300 Komandējumu un dienesta braucienu izdevumi;

5.4. 1400 Pakalpojumu apmaksa (izņemot kodus 1485 Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, 1489 Kārtējie izdevumi, kas segti no ārvalstu finansu palīdzības līdzekļiem, 1490 Nodokļu maksājumi);

5.5. 1510 Kancelejas preces un inventārs, spectērpi;

5.6. 1520 Izdevumi apkurei, apgaismošanai un enerģētisko materiālu iegādei;

5.7. 1550 Kārtējā remonta un iestāžu uzturēšanas izdevumi;

5.8. 1600 Grāmatu un žurnālu iegāde.

6. Ārvalstu delegācijām un atsevišķām personām rīkotajās brokastīs, pusdienās un vakariņās dalībnieku skaits, izņemot pieaicinātos tulkus, no Latvijas puses nedrīkst pārsniegt ārvalstu delegāciju dalībnieku skaitu.

7. Brokastu, pusdienu un vakariņu rīkošana nav atļauta, ja tajās piedalās tikai Latvijas puses pārstāvji.

8. Budžeta iestādēs pārstāvības izdevumu tāmi sagatavo katram atsevišķam pasākumam (ja izdevumi saistīti ar pieņemšanu, brokastu, pusdienu vai vakariņu rīkošanu) vai pasākumu grupai. Valsts prezidenta Kanceleja, Valsts kanceleja un Ārlietu ministrija izdevumus, kas saistīti ar pieņemšanu, brokastu, pusdienu vai vakariņu rīkošanu, plānošanu un uzskaiti, nosaka saskaņā ar budžeta iestādes vadītāja noteikto kārtību un saskaņā ar Valsts protokola normām.

9. Sagatavoto pārstāvības izdevumu tāmes projektu paraksta budžeta iestādes finansu dienesta vadītājs un (vai) galvenais grāmatvedis un iesniedz apstiprināšanai iestādes vadītājam. Tāmi precizē, ja tas ir nepieciešams vai ja izdevumi pārsniedz plānotos.

10. Pārstāvības izdevumu finansu uzskaiti veic katram atsevišķam pasākumam vai pasākumu grupai atbilstoši apstiprinātajām izdevumu tāmēm un attiecina uz pārstāvības izdevumiem budžeta iestādes vadītāja noteiktajā kārtībā.

11. Atzīt par spēku zaudējušu Ministru Padomes 1992.gada 7.jūlija lēmumu Nr.260 "Par ārzemju delegāciju un atsevišķu personu uzņemšanas un apkalpošanas izdevumiem" (oficiāls izdevums AP MP, 1992, 36.nr.).

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Finansu ministrs G.BĒRZIŅŠ

 

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!