Ministru kabineta noteikumi Nr.273
Rīgā 2003.gada 27.maijā (prot. Nr.31, 3.§)
Noteikumi par Eiropas Savienības Padomes noteikto sankciju režīmu pret Zimbabvi
Izdoti saskaņā ar likuma “Par starptautisko organizāciju noteikto sankciju režīmu Latvijas Republikā” 4.pantu
1. Noteikumi saskaņā ar 1995.gada 12.jūnijā Luksemburgā parakstītā Eiropas līguma 4.pantu nosaka Eiropas Savienības Padomes kopējā nostājā pausto sankciju režīmu pret Zimbabvi.
2. Aizliegts Latvijas Republikas fiziskajām un juridiskajām personām, kā arī citu valstu fiziskajām un juridiskajām personām, kuras atrodas vai kuru pārstāvniecības ir reģistrētas Latvijas Republikā:
2.1. pārdot vai piegādāt uz Zimbabvi jebkāda veida ieročus un tamlīdzīgus materiālus, ieskaitot munīciju, militāro transportu, militārās iekārtas, paramilitārās iekārtas un rezerves daļas;
2.2. sniegt Zimbabvei tehnisku palīdzību vai veikt tās bruņotā personāla apmācību šo noteikumu 2.1.apakšpunktā minēto ieroču un tamlīdzīgu materiālu sagādē, izgatavošanā, uzturēšanā vai lietošanā;
2.3. piegādāt Zimbabvei tādu tehniku un aprīkojumu, kas sekmētu Zimbabves iekšējo represiju politiku.
3. Šo noteikumu 2.1. un 2.2.apakšpunktā minētie ierobežojumi neattiecas uz:
3.1. tādu militāru ierīču piegādi, kuras neapdraud dzīvību un ir paredzēts lietot tikai humānām vai drošības vajadzībām, un attiecīgas tehniskās palīdzības vai apmācības sniegšanu;
3.2. aizsargapģērba piegādi (ieskaitot pretzenītartilērijas bruņuvestes un militārās aizsargķiveres), kuru Zimbabvē personiskai lietošanai uz laiku ieved Apvienoto Nāciju Organizācijas personāls, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, humānās palīdzības sniedzēji un ar tiem saistītais personāls.
4. Aizliegts personām, kuras iekļautas ar Eiropas Savienības Padomes lēmumu apstiprinātajā sarakstā, ieceļot Latvijas Republikā, kā arī šķērsot Latvijas Republikas teritoriju tranzītā (izņemot Eiropas Savienības institūciju un Iekšlietu ministrijas noteiktos gadījumus).
5. Ārlietu ministrija regulāri nosūta Iekšlietu ministrijai informāciju par šo noteikumu 4.punktā minētajām personām, kā arī informāciju par Eiropas Savienības institūciju noteiktajiem izņēmuma gadījumiem un prasībām attiecībā uz personu ieceļošanas aizliegumiem.
6. Iesaldēt fondus, finanšu aktīvus vai ekonomiskos resursus, kuri pieder šo noteikumu 4.punktā minētajām personām.
7. Liegt šo noteikumu 4.punktā minētajām personām tiešu vai netiešu pieeju fondiem, finanšu aktīviem vai ekonomiskajiem resursiem.
8. Ārlietu ministrijai, Finanšu ministrijai un Iekšlietu ministrijai veikt šo noteikumu izpildei nepieciešamos pasākumus.
9. Noteikumi ir spēkā līdz 2004.gada 20.februārim.
Ministru prezidents E.Repše
Ārlietu ministra vietā — īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās N.Muižnieks
Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2003.gada 31.maiju.