Lobes ezera licencētas makšķerēšanas nolikums 2003.-2006.gadam
1. Vispārējie jautājumi.
1.1. Lobes ezers Krapes pagasta teritorijā saskaņā ar Civillikuma 1102 panta I pielikumu ir iekļauts publisko ūdeņu sarakstā un zvejas tiesības tajā pieder valstij.
1.2. Licencētā makšķerēšana Lobes ezerā tiek ieviesta atbilstoši Ministru kabineta 1998.gada 15.septembra noteikumiem Nr.349 “Licencētās amatierzvejas –makšķerēšanas kārtība Latvijas Republikas ūdeņos”, pamatojoties uz Latvijas Zivsaimniecības pētniecības institūta noteiktajiem zivju limitiem un 1998.gada Lobes ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumiem.
1.3. Par licencētās makšķerēšanas ieviešanu, izziņošanu, licenču izplatīšanu un iegūto līdzekļu sadali atbildīga Krapes pagasta padome (Krape, LV-5012, Ogres rajons , tālrunis 5055715).
2. Licencētas makšķerēšanas noteikumi.
2.1. Makšķerēšanas vietu robežas
2.1.1. Licencēta makšķerēšana noteikta visā Lobes ezerā, makšķerējot no laivas un ledus.
2.1.2. Licencētā makšķerēšana neattiecas uz makšķerēšanu no krasta, kas atļauta bez licences iegādes.
2.2. Makšķerēšanas laiki.
2.2.1. Makšķerēšana atļauta no saules lēkta līdz saules rietam.
2.2.2. Makšķerēšanas sezonas laikā atļauts makšķerēt no laivas no 1.maija līdz ledus perioda sākumam un no ledus.
2.2.3. Aizliegts makšķerēt no laivas pēc ledus izkušanas līdz 30.aprīlim.
2.2.4. Makšķerēšanas rīki un veidi, atļautais loma lielums, minimālie pieļaujamie zivju izmēri licencētai makšķerēšanai Lobes ezerā tiek noteikti saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru kabineta 2001.gada 13.februāra Nr.67 “Makšķerēšanas noteikumiem”.
3. Laivu izmantošanas noteikumi:
3.1. Licencēta makšķerēšana atļauta:
3.1.1. No Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes Ogres rajona daļā reģistrētām laivām;
a) no laivām, kas tiek turētas laivu piestātnē “Urti”, “Aulaki”
b) no piekrastes zemes īpašnieku laivām.
3.2. Ezerā aizliegts iebraukt ar gumijas laivām (lai pasargātu no slimībām).
3.3. Laivas, kas nav reģistrētas Lielrīgas reģionālās vides pārvaldē Ogres rajona nodaļā, var atrasties tikai laivu piestātnē. Gadījumā, ja šādas laivas iebrauc ezerā, tās no ezera tiek izņemtas un pēc attiecīgā akta sastādīšanas nogādātas Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē Ogres rajona nodaļā Lielvārdē, Dārza ielā 12.
4. Makšķerēšanas tiesību izmantošana.
4.1. Makšķerēt bez makšķerēšanas kartes un licences iegādes, uzrādot personu apliecinošus dokumentus vai invaliditātes apliecību atļauts:
4.1.1. bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 16 gadiem,
4.1.2. personām, kuras ir vecākas par 65 gadiem,
4.1.3. I un II grupas invalīdiem,
4.1.4. represētiem.
5. Licenču veidi, skaits, cenas.
Licences nosaukums |
Licenču skaits |
Licences cena Ls |
Vienas dienas makšķerēšanas licence |
3000 gab. |
0,50 |
Sezonas makšķerēšanas licence |
Saskaņā ar pašvaldības apstiprinātu sarakstu |
3,00 |
5.1. Dienas licence ir derīga makšķerēšanai no laivas vai makšķerēšanai no ledus konkrētai kalendāra gada dienai, kuru ieraksta licences izdevējs.
5.2. Sezonas makšķerēšanas licences ir derīgas šī nolikuma 2.2.2. apakšpunktā norādītajā makšķerēšanas sezonā un tiek pārdotas Krapes pagasta iedzīvotājiem saskaņā ar Krapes pagasta 05.05.1999. lēmumu Nr.4.
5.3. Šī nolikuma 5.2 apakšpunktā minētajā sarakstā tiek iekļauti arī piekrastes zemju īpašnieki, kuru īpašumi noteiktā kārtībā reģistrēti Valsts zemes dienestā (ierakstīti zemesgrāmatā).
6. Lomu uzskaite.
6.1. Makšķerniekiem jāuzrāda savi lomi, reģistrējot tos uzskaites žurnālā (datums, zivju suga, skaits, svars), atgriežoties laivu bāzē un nododot laivas atslēgas.
6.2. Iegūtos un apkopotos datus reizi gadā līdz nākamā gada 1. februārim licencētās makšķerēšanas organizators iesniedz Lielrīgas RVP.
6.3. Licences ar lomu uzskaiti līdz katra gada 1.martam licencētās makšķerēšanas organizators nosūta Latvijas Zivsaimniecības pētniecības institūtam.
7. Makšķerēšanas licences saturs un noformējums.
7.1. Licencē tiek uzrādīts – licencētas makšķerēšanas organizētājs, licences veids, makšķerēšanas vieta, licences kārtas numurs, cena, izdošanas datums, makšķernieka vārds, uzvārds;
7.2. visas licences ir numurētas, reģistrētas un apzīmogotas Ogres VID nodaļā, Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē un Krapes pagasta padomē.
8. Licences var iegādāties:
8.1. māja “Cīruļi”, Krapes pag., telefons 9687364
8.2. māja “Cerības”-24, Krapes pag., telefons 5055626, 6369040
8.3. māja “Aulaki”, Krapes pag., telefons 9178229.
9. Par makšķerēšanas licencēm iegūto līdzekļu izlietojumu.
No makšķerēšanas licenču realizācijas iegūtās summas 30 % katru gada ceturksni tiek pārskaitīti Zemkopības ministrijas Valsts zivsaimniecības pārvaldes speciālā budžeta Zivju fonda kontā, bet 70% Krapes pagasta speciālajā budžetā, licencētās makšķerēšanas organizēšanai, vides un zivju resursu aizsardzībai.
10. Licencētas makšķerēšanas organizētāja
sniegtie pakalpojumi laivu bāzē “Urti” un pienākumi.
10.1 Licencētas makšķerēšanas organizētājs sniedz šādus pakalpojumus, kuri netiek iekļauti makšķerēšanas licences cenā:
10.1.1.laivu īre – Ls 1,0 dienā
10.1.2.laivu turēšana piestātnē - Ls 5,0 sezonā.
10.2. Licencētās makšķerēšanas organizētājam ir šādi pienākumi:
10.2.1. sadarbībā ar Krapes pagasta pašvaldību sniegt informāciju laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” un Ogres rajona laikrakstā “Ogres Vēstis” par licencētās makšķerēšanas ieviešanu Lobes ezerā un nodrošināt atbilstošu norādes zīmju izvietošanu Lobes ezera piekrastē.
10.2.2. nodrošināt makšķerēšanas licenču pieejamību, kā arī makšķerēšanas licenču realizāciju ezera tuvumā, laikā, kad ir atļauta makšķerēšana;
10.2.3. realizēt, uzskaitīt un realizēt makšķerēšanas licences atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām;
10.2.4. nodrošināt no licenču pārdošanas iegūto līdzekļu sadali atbilstoši 9 punktā noteiktajām prasībām;
10.2.5. līdz kārtējā gada attiecīgajam ceturksnim nākamā mēneša desmitajam datumam iesniegt Valsts zivsaimniecības pārvaldē finansu pārskatu par realizēto licenču skaitu un licenču veidiem, iegūtajiem naudas līdzekļiem un to izlietojumu;
10.2.6. reģistrēt izsniegtās makšķerēšanas licences īpašā licenču uzskaites žurnālā, kura forma saskaņota Lielrīgas RVP, un kas atrodas katrā licenču tirdzniecības vietā;
10.2.7. papildināt zivju krājumus saskaņā ar Lobes ezera ekspluatācijas noteikumiem un ūdenstilpnes nomas līguma prasībām;
10.2.8.piedalīties vides un zivju resursu aizsardzības un uzraudzības pasākumos;
10.2.9. veikt makšķernieku lomu uzskaiti atbilstoši šī nolikuma 6.punktam;
10.2.10. iepazīstināt makšķerniekus ar Lobes ezera makšķerēšanas noteikumiem;
10.2.11. licencētās makšķerēšanas organizētājs nozīmē atbildīgo personu par licencēto makšķerēšanu un attiecīgo lēmumu nosūta Valsts zivsaimniecības pārvaldei un Lielrīgas RVP.
11. Vides aizsardzība.
11.1. Ezerā aizliegts braukt ar ūdens motocikliem un motorlaivām (izņemot inspektorus vides aizsardzības pasākumu nodrošināšanai).
11.2. Aizliegts braukt ar jebkādu transportu vai motorizētu tehniku pa tauvas joslu un ezera gultni.
11.3. Aizliegts braukt pa ledu ar automašīnām, motocikliem un mopēdiem.
11.4. Licencētās makšķerēšanas noteikumu ievērošanu kontrolē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides valsts inspekcijas, Lielrīgas RVP inspektori. Uzraudzības darbā savas kompetences ietvaros piedalās vides aizsardzības sabiedriskie inspektori, pašvaldības attiecīgās pilnvarotās institūcijas, policija, zemessardze, kā arī licencētās makšķerēšanas organizētājs.
12. Nolikuma pielikumi.
12.1. Makšķerēšanas licenču paraugi 2 veida licencēm saskaņā ar šī nolikuma 5.punktu.
12.2. Licencētās makšķerēšanas vietas shēma.
12.3. Saskaņojumu lapa.
13. Nolikuma spēkā stāšanās laiks un darbības ilgums.
Saskaņotais un apstiprinātais nolikums stājas spēkā pēc informācijas izziņošanas “Latvijas Vēstnesī”, Ogres rajona presē un darbojas līdz 2006.gada 31. decembrim.