• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas priekšsēdētāja biedrs: - vizītē Ķīnas Tautas Republikā - tiekoties ar Francijas Senāta senatoru. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 13.06.2000., Nr. 221/222 https://www.vestnesis.lv/ta/id/7946

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Stenogramma

Vēl šajā numurā

13.06.2000., Nr. 221/222

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Saeimas priekšsēdētāja biedrs:

— vizītē Ķīnas Tautas Republikā

No šā gada 3.jūnija līdz 8.jūnijam Ķīnas Tautas Republikā uzturējās Latvijas Saeimas delegācija, kuras sastāvā bija pa vienam pārstāvim no katras Saeimas frakcijas: Rihards Pīks, delegācijas vadītājs, Tautas partijas frakcija; Ilmārs Geige, Latvijas ceļa frakcija; Juris Dobelis, Tēvzemei un Brīvībai/LNNK frakcija; Ingrīda Ūdre, Jaunās partijas frakcija; Egīls Baldzēns, Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas frakcija; Oļegs Deņisovs, Politisko organizāciju apvienības "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" frakcija.

Delegācija uzturējās Pekinā, Šanhajā un Dalianā. Pēdējās divas ir lielas ostas pilsētas, kurās ir arī speciālās ekonomiskās zonas.

Delegācija tikās ar Ķīnas tautas pārstāvju sapulces priekšsēdētāju Li Penu, Ķīnas TR ārlietu ministra vietnieku Vangu Guanguju, Ķīnas Tautas pārstāvju sapulces priekšsēdētāja vietnieku Czjaņu Čuijuņu, Ķīnas Tautas pārstāvju sapulces Ķīnas–Latvijas parlamentu draudzības grupas priekšsēdētāju Ni Dajiangu, ar Ķīnas Tautas pārstāvju sapulces Šanhajas pastāvīgās komitejas priekšsēdētāja vietnieku Suņ Guidžanu un Dalianas pastāvīgās komitejas priekšsēdētāju Juju Sjuihueju. Vairākas nozīmīgas tikšanās bija ar Šanhajas jaunā ekonomiskā Pudongas rajona vadību, ar Dalianas brīvostas vadību, tika iepazītas citas nozīmīgas vietas.

"LV" informācija

S1.JPG (24439 BYTES)

Saeimas priekšsēdētāja biedrs Rihards Pīks sarunā ar Ķīnas Tautas pārstāvju sapulces priekšsēdētāju Li Penu un kundzi

S5.JPG (17977 BYTES)

Saeimas priekssēdētāja biedrs tikšanās laikā ar Ķīnas–Latvijas parlamentu draudzības grupas priekšsēdētāju Ni Dajiangu

S2.JPG (29985 BYTES)

Rihards Pīks sarunā ar Ķīnas ārlietu ministra vietnieku Vangu Guanguju

S6.JPG (16994 BYTES)

Latvijas Saeimas delegācija Latvijas vēstnieka Eināra Semaņa kabinetā

Foto: Valdis Ziemelis — "Latvijas Vēstnesim"

— tiekoties ar Francijas Senāta senatoru

Vakar, 12.jūnijā, Saeimas priekšēdētāja biedrs Rihards Pīks tikās ar Francijas Republikas Senāta senatoru Mišelu Pelšā.

Tikšanās laikā Francijas Republikas senatora M.Pelšā vadītās delegācijas pārstāvji pateicās par iespēju viesoties Latvijā un Saeimā. Viesus interesēja Latvijas iekšpolitiskās un sabiedriskās dzīves norises un lauksaimniecības attīstības perspektīvas, kā arī sabiedrības integrācijas process un nepilsoņu problēmas valstī. Saeimas priekšsēdētāja biedrs R.Pīks viesus informēja par nepilsoņu iespējām naturalizēties un integrēties Latvijas sabiedrībā un uzsvēra, ka valodas prasme ir svarīgs sabiedrības integrācijas elements. R.Pīks atzīmēja arī Eiropas Savienības strukturālā fonda SAPARD atbalsta finansējumu Latvijas lauksaimniekiem un situāciju bezdarba jomā, uzsverot, ka tam ir tendence samazināties.

Tikšanās nobeigumā viesi izteica prieku par Latvijas sportistu un mākslinieku sasniegumiem pasaulē, kā arī par kultūras mantojuma pieminekļu uzturēšanu un aprūpi, kas ir svarīgs faktors tautas identitātes saglabāšanai.

Vakar, 12.jūnijā, Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas pārstāvji tikās ar Dž.Maršala Drošības studiju centra direktoru Robertu Kenediju.

R.Kenedijs iepazīstināja klātesošos ar centra uzdevumiem un piedāvātajām programmām. Drošības studiju centra akadēmiskās programmas skar drošības un aizsardzības politikas jautājumus. Kopš tā dibināšanas 1993.gadā centrs izglītojis vairāk nekā 40 valstu pārstāvjus, galvenokārt no Austrumeiropas.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas pārstāvji interesējās par iespējām papildināt savas zināšanas centrā. Komisijas priekšsēdētājs Dzintars Kudums augstu novērtēja Dž.Maršala Drošības studiju centra veikto darbu, par ko liecina arī dažādu līmeņu kursantu lielais skaits no Latvijas.

Saeimas preses dienests

 

 

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!