• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Plenārsēdes stenogramma. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.10.2003., Nr. 143 https://www.vestnesis.lv/ta/id/79878

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas Prezidijā:
Par 2003. gada 6. oktobra sēdi

Vēl šajā numurā

15.10.2003., Nr. 143

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Plenārsēdes stenogramma:

2003. gada 8. oktobrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam 8.oktobra sēdi!

Saskaņā ar Satversmi mums ir jāizskata pagājušajā sēdē neizskatītais jautājums.

Lūdzu balsu skaitītāju vārdā Jevgeniju Stalidzāni par Nacionālās radio un televīzijas padomes locekļa ievēlēšanu. Lūdzu!

J.Stalidzāne (LPP). Cienījamie deputāti! Cienījamais Prezidij! Tātad turpināsim balsu vēlēšanas, kur mums Nacionālajā radio un televīzijas padomē ir jāievēlē vēl viens kandidāts. Šoreiz vēlēšanu zīmēs mums būs trīs kandidāti. Tātad mūsu pienākums ir izvēlēties vienu no kandidātiem ar atzīmi “par”. Divi kandidāti ir jāatzīmē ar atzīmi “pret”. Tad tikai vēlēšanu zīme būs derīga. Varbūt sīkāk ar visiem noteikumiem īpaši jūs vairāk neiepazīstināšu, jo es jūtu, ka visi deputāti visu jau zina un stāv jau rindā pacietīgi uz balsošanu. Tātad Mazajā zālē balsu skaitītāji joprojām ielaidīs pa diviem deputātiem un katram personiski tiks izdota vēlēšanu zīme un īpaša vēlēšanu aploksne. Deputāts ieiet balsošanas kabīnē, kur vienatnē var izdarīt nepieciešamo atzīmi. Vēlēšanu zīmē aizliegts izdarīt papildu atzīmes vai citādi to iezīmēt nolūkā padarīt iespējamu deputātu vai noteiktas deputātu grupas identificēšanu.

Tātad balsu skaitītāji, lūdzu uz Mazo zāli un sāksim darbu. Tātad par nederīgām ir atzīstamas tās vēlēšanu zīmes, kur par katru deputātu nav izdarīta atzīme “par” vai “pret”, un tad, ja ir atstāts vairāk par vienu kandidātu.

Pārtraukums

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Lūdzu paziņot balsojuma rezultātus!

J.Stalidzāne (LPP). Cienījamie kolēģi! Tātad mans uzdevums iepazīstināt jūs ar balsu skaitīšanas protokolu nr.18 par Nacionālās radio un televīzijas padomes locekļa vēlēšanām, protokols nr.18, vēlēšanu zīmes nr.16. Tātad kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes, deputātiem izsniegtas — 86, sabojāta un nomainīta — 1. Dzēstas atlikušās 24 vēlēšanu zīmes. No vēlēšanu kastes izņemtas 85 vēlēšanu zīmes, par derīgām atzītas 84 vēlēšanu zīmes. Par nederīgu atzīta viena vēlēšanu zīme. Pret visiem kandidātiem balsojušo nav.

Par Pēteri Bankovski nobalsojuši 28 deputāti. Par Vadimu Baraņņiku nobalsojuši 19 deputāti. Par Didzi Šēnbergu nobalsojuši 36 deputāti.

Saskaņā ar Kārtības ruļļa 26.panta otro daļu par Nacionālās radio un televīzijas padomes locekli neviens nav ievēlēts.

Tātad mūsu uzdevums ir tagad svītrot no kandidātu saraksta to kandidātu, kurš ir ieguvis vismazāko balsu skaitu, un turpināt balsot par atlikušajiem diviem kandidātiem — par Pēteri Bankovski un Didzi Šēnbergu.

Balsošanas kārtība iepriekšējā. Pēc zvana lūdzu apaļajā zālē, un balsu skaitītājus lūdzu pie darba!

Pārtraukums

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Par balsošanas rezultātiem! Lūdzu!

J.Stalidzāne. Cienījamie kolēģi! Tātad Saeimas Balsu skaitītāju sēdes protokols nr.19 par balsošanas rezultātiem Nacionālās radio un televīzijas padomes locekļa ievēlēšanā. Vēlēšanu zīme nr.17.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes. Deputātiem izsniegtas 86 zīmes. Sabojāta un nomainīta 1 zīme. Dzēstas atlikušās 24 zīmes. No vēlēšanu kastes izņemtas 85. Par derīgām atzītas 83 zīmes, par nederīgām atzītas divas zīmes.

Pret abiem kandidātiem ir balsots četrās zīmēs.

Par Pēteri Bankovski nobalsojis 41 deputāts, par Didzi Šēnbergu ir nobalsojuši 38 deputāti.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa 26.panta otro daļu par Nacionālās radio un televīzijas padomes locekli arī šajā kārtā nav ievēlēts neviens no kandidātiem.

Nākošajā kārtā tātad vēlēšanu zīmē paliek viens kandidāts — Pēteris Bankovskis.

Un vēlēšanu kārtība ir iepriekšējā.

Pārtraukums

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Vārds Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne. Cienījamie deputāti! Saeimas Balsu skaitītāju sēdes protokols nr.20 par balsošanas rezultātiem, ievēlot Nacionālās radio un televīzijas padomes locekli. Vēlēšanu zīme nr.18.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes. Deputātiem izsniegtas 85. Sabojātu un nomainītu zīmju nav. Dzēstas atlikušās 25 vēlēšanu zīmes. No vēlēšanu kastes izņemtas 85 vēlēšanu zīmes. Par nederīgām atzīto vēlēšanu zīmju nav. Par derīgām atzītas 85 vēlēšanu zīmes.

Par Pēteri Bankovski nobalsojuši 43 deputāti. Un saskaņā ar Kārtības ruļļa 26.panta otro daļu par Nacionālās radio un televīzijas padomes locekli ievēlēts Pēteris Bankovskis.

(Aplausi.)

Un seko septiņi paraksti.

Sēdes vadītāja. Nākošais darba kārtības jautājums — Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir lūgusi izdarīt izmaiņas šā gada 8.oktobra Saeimas sēdē un pārcelt darba kārtības 11., 12. un 13.punktu, tātad lēmuma projektu “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Grozījumi Sporta likumā””, lēmuma projektu “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”””, lēmuma projektu “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Grozījumi “Likumā par ostām”””, pirms darba kārtības otrās sadaļas “Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem” 2.punkta — likumprojekta “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”.

Vai deputātiem ir iebildumi? Lūdzu deputātus balsot par izmaiņām darba kārtībā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 43, pret — 34, neviens deputāts neatturas. Tātad darba kārtība ir grozīta.

Nākošais darba kārtības jautājums — lēmuma projekts “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Grozījumi Sporta likumā””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā — deputāte Baiba Brigmane.

Lūdzu ieslēgt deputātei mikrofonu!

B.Brigmane (JL). Lūdzu nozīmēt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju kā atbildīgo komisiju.

Sēdes vadītāja. Tātad lūdzu deputātus balsot par atbildīgās komisijas maiņu, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija likumprojektam “Grozījumi Sporta likumā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu!

Lūdzu rezultātu! Par — 45, pret — 36, neviens neatturas. Par atbildīgo komisiju noteikta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Nākamais darba kārtības jautājums — lēmuma projekts “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Grozījumi likumā Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Baibai Brigmanei!

B.Brigmane (JL). Lūdzu noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju par atbildīgo komisiju.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par atbildīgās komisijas noteikšanu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 45, pret — 37, neviens neatturas. Atbildīgā komisija noteikta.

Nākamais darba kārtības jautājums — lēmuma projekts “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Grozījumi Likumā par ostām””.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Baibai Brigmanei!

B.Brigmane (JL). Lūdzu noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju par atbildīgo komisiju šim likumprojektam.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par atbildīgās komisijas maiņu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 47, pret — 37, neviens neatturas. Atbildīgā komisija ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit deputātu — Urbanoviča, Mackeviča, Orlova, Vidavska, Stepaņenko un citu deputātu — iesniegumu: “Sakarā ar iepriekš ieplānotiem deputātu pasākumiem ierosinām šā gada 8.oktobra plenārsēdes darbu pārtraukt pulksten 17.25 un darbu turpināt 9.oktobrī pulksten 9.00.”

Lūdzu deputātus balsot par desmit deputātu iesniegumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 79, pret — 4, neviens neatturas. (Aplausi.)

Izsludinām pārtraukumu līdz pulksten 9.00 9.oktobrī.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar identifikācijas kartēm! Lūdzu zvanu!

Pirms tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, mēs šodien dzimšanas dienā Saeimas vārdā sveicam Vladimiru Buzajevu! (Ovācijas.)

Vārds paziņojumam deputātei Baibai Brigmanei.

B.Brigmane (JL). Uzmanību! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde pulksten 17.35 Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas sekretāra biedram nolasīt reģistrācijas rezultātus!

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs). Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Valērijs Agešins, Ingrīda Labucka, Martijans Bekasovs, Boriss Cilevičs, Aldis Kušķis, Sergejs Fjodorovs, Ēriks Jēkabsons, Nikolajs Kabanovs, Artis Kampars, Andis Kāposts, Oskars Kastēns, Aleksandrs Kiršteins, Paulis Kļaviņš, Guntars Krasts, Jānis Lagzdiņš, Anatolijs Mackevičs, Raimonds Pauls, Ivans Ribakovs, Juris Sokolovskis, Pēteris Simsons un Elita Šņepste. Paldies!

Sēdes vadītāja. Cienījamie deputāti! Sēdi turpināsim rīt, 9.oktobrī, pulksten 9.00 no rīta. Paldies!

 

 

2003. gada 9. oktobrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpinām 8.oktobrī iesākto sēdi.

Un, pirms mēs turpinām izskatīt darba kārtību, Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas šā gada 9.oktobra Saeimas sēdes darba kārtībā, iekļaujot sadaļā “Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem” aiz darba kārtības 9.punkta — likumprojekta “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā”” izskatīšanas 2004.gada valsts budžeta likumprojekta paketes izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”). Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts. (Starpsauciens: “Ir!”) Deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu balsojam par darba kārtības izmaiņu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 43, pret — 38, neviens deputāts neatturas. Darba kārtība ir izmainīta. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī Sociālo un darba lietu komisijas iesniegumu izdarīt grozījumus šā gada 9.oktobra sēdes darba kārtībā un pēc darba kārtības 48.punkta likumprojekta “Grozījumi likumā “Par Daudzgadējo finansu līgumu starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju Eiropas Kopienas vārdā”” — iekļaut likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir!”). Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu balsot par darba kārtības izmaiņu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 45, pret — 39, neviens neatturas. Darba kārtībā izmaiņas izdarītas.

Saeimas Juridiskā komisija ir iesniegusi Saeimas Prezidijam lūgumu arī izdarīt grozījumus šā gada 9.oktobra Saeimas sēdes izsludinātajā darba kārtībā un izslēgt no tās likumprojekta “Grozījumi Civilprocesa likumā” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies. Darba kārtība izmainīta.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 82, pret — nav, atturas — 1. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Klementjeva, Bartaševiča, Orlova, Agešina un Mackeviča iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts pensijām”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!
Par — 23, pret — 16, atturas — 41. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Ulmes, Kučinska, Klementjeva, Agešina un Bartaševiča iesniegto likumprojektu “Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Vai deputāts Arvīds Ulme ir pieteicies runāt “par” vai “pret”? Tātad deputāts Arvīds Ulme ir pieteicies runāt “par”. Lūdzu!

A.Ulme (ZZS). Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Lieta ir ļoti vienkārša. Par sociālo rehabilitāciju ir nu… ministrija uzskatījusi to par nevajadzīgu sakarā ar to , ka… nu cilvēkiem faktiski nav vajadzīga sociālā rehabilitācija, viņiem ir vajadzīga medicīniskā rehabilitācija. Bet praksē ir savādāk. Es arī tikos ar sanatoriju, rehabilitācijas iestāžu vadītājiem, un esmu arī tur bijis, un tā lieta ir tāda, ka šie cilvēki, kuri dabūjuši šo ceļazīmi uz sociālo rehabilitāciju, viņi, dabīgi, piemaksā no saviem līdzekļiem un veic tur arī ārstniecisko rehabilitāciju. Bet pacelt kopā ar saviem līdzekļiem viņi to nespēs.

Sakarā ar to, ka arī šīs ministrijas ir sadalījušās un sociālo rehabilitāciju vispār gribēs izņemt, nu varbūt tas politiski ar laiku būtu pareizi, bet šajā brīdī jau ir cilvēki rindās pierakstījušie, un ir milzīgas rindas, un patiešām es domāju, ka, pirms mēs noņemam to sociālo rehabilitāciju tur pensionāriem, tur politiski represētajiem un invalīdiem, jau pirms mēs noņemam, varbūt ka tomēr vajadzētu dot šo juridisko bāzi un vēl pagarināt šo iespēju cilvēkiem saņemt šo rehabilitāciju, šo sociālo rehabilitāciju. Faktiski tā nauda nekur neaiziet. Tā aiziet tai rehabilitācijas iestādei, tiem darbiniekiem, tās iestādes uzturēšanai un arī cilvēkiem, man liekas, un te ir runa par apmēram 200 tūkstošiem, un nav, kā saka, tāda milzīga nauda vai kaut kāds budžeta robs. Es aicinātu tomēr iekļaut un izdiskutēt to lietu! Varbūt, ka ir savādākā veidā tas jādara, bet nu lūdzu iekļaut tomēr. Paldies.

Sēdes vadītāja. “Pret” deputāti pieteikušies runāt nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu!
Par — 38, pret — nav, atturas —44. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Mongolijas valdības līgumu par sadarbību kultūrā, izglītībā un zinātnē” nodot Ārlietu komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 80, pret un atturas — nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Obligātā militārā dienesta likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 83, pret un atturas — nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Mnistru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Alternatīvā dienesta likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 82, pret un atturas — nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 82, pret un atturas — nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 83, pret un atturas — nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Nākamais darba kārtības jautājums — likumprojekti, kas saistās ar 2004.gada valsts budžeta likumprojekta paketes izskatīšanu pirmajā lasījumā.

Pirmais no likumprojektiem — likumprojekts “Grozījums likumā “Par izlozēm un azartspēlēm””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā — deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (JL). Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Ir pasludināta izskatīšana konkrētam likumprojektam, bet tas ir kā sastāvdaļa valdības iesniegtajai likumprojektu paketei. Tāpēc es piedāvāju Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā izskatīšanai un apspriešanai pirmajā lasījumā vienlaikus likumprojektu “Par valsts budžetu 2004.gadam” un 18 ar to saistītos likumprojektus.

Ministru kabineta vārdā finanšu ministrs 30.septembrī Saeimā iesniedza visu dokumentu paketi, un jau 2.oktobrī notika Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde, kurā varēja piedalīties ikviens deputāts. Šajā sēdē ar ziņojumu par sagatavoto budžeta projektu 2004.gadam un ar to saistītajiem likumprojektiem uzstājās un atbildēja uz jautājumiem Ministru prezidents Einars Repše un finanšu ministrs Valdis Dombrovskis.

Esmu pārliecināta, ka šajā laikā arī citās komisijās ir notikusi un notiek iepazīšanās ar iesniegtajiem likumprojektiem un deputāti šodien turpinās uzsāktās debates.

Mūsu komisija aicina ikvienu deputātu aktīvi iesaistīties budžeta apspriešanas un pilnveidošanas procesā, lai līdz novembra vidum Saeima varētu pieņemt šos likumus un jau gada pēdējā mēnesī uzņēmumiem un iestādēm būtu skaidri zināmi valsts izvirzītie nosacījumi un piešķirtie līdzekļi nākošajam gadam.

Šis būs pirmais valsts budžets, kura izpildi mēs fiksēsim, jau būdami Eiropas Savienības dalībvalsts. Tāpēc vēl jo lielāka atbildība ir pieņemt stabilu, izsvērtu un ekonomiski pamatotu 2004.gada budžetu.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izteikusi pozitīvu vērtējumu valdības iesniegtajam likumprojektam. Komisija atzinīgi vērtē gan iezīmētās ekonomikas attīstības tendences, gan nodokļu iekasēšanas uzlabojumus 2004.gadā. Tiek prognozēti kopējie valsts budžeta ieņēmumi 1,92 miljardu latu apmērā. Savukārt plānotie valsts budžeta kopējie izdevumi ir 2,07 miljardi latu. Līdz ar to 2004.gada budžeta projektā kā viens no pašiem uzskatāmākajiem un pārliecinošākajiem rādītājiem ir budžeta deficīta samazinājums līdz 2% no mūsu valsts iekšzemes kopprodukta. Budžeta deficīta samazināšana nodrošina reālas fiskālās politikas sviras ekonomikas attīstības veicināšanai. Atzīstams, ka 2004.gadā paredzēts turpināt nodokļu samazināšanas politiku. Uzņēmumu ienākuma nodoklis tiks samazināts no pašreizējiem 19% uz 15%. Ja mēs atceramies, tad šajā gadā mēs to samazinājām no 22% uz 19%. Kopumā kopējais nodokļu ieņēmumu pieaugums 2004.gadā pret 2003.gadu ir plānots 9,5%.

Pozitīvi ir tas, ka valdība gatavojas to nodrošināt nevis ar nodokļu sloga palielināšanu, bet gan ar nodokļu administrēšanas uzlabošanu, apkarojot kontrabandu, izskaužot pievienotās vērtības nodokļa izkrāpšanas shēmas un aplokšņu algas.

Šāda pieeja ir devusi rezultātus jau šajā gadā, un tāpēc, ņemot vērā Latvijas tautsaimniecības sekmīgo izaugsmi šogad kopumā, 2004.gada budžets veidots, prognozējot 6,1% iekšzemes kopprodukta pieaugumu salīdzināmajās cenās.

Jāatzīmē, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātu vidū nav vienprātības par valsts speciālo budžetu reorganizāciju, kuri iekļauti valsts pamatbudžetā.

Atgādinu, ka pamatbudžetā iekļauti visi speciālie budžeti, izņemot lielāko speciālo budžetu — Valsts sociālās apdrošināšanas budžetu.

Es gribu atzīt, ka tādējādi valdība ir demonstrējusi savu spēju uzņemties atbildību par katra lata lietderīgu piešķiršanu un izmantošanu.

Speciālo budžetu iekļaušana pamatbudžetā nodrošinās arī tēriņu plānošanu atbilstoši valdības prioritātēm un, protams, lielāku caurskatāmību. Līdz šim valsts pamatbudžetā bija iespējams detalizēti izsekot katra lata izlietojumam, kamēr speciālajā budžetā atskaitījās tikai par vispārējām pozīcijām un tā nebija uzskatāma par valstiski pārdomātu sistēmu nodokļu maksātāju līdzekļu tērēšanā.

Budžeta projektā ir uzskatāmi redzams, ka Latvija referendumā ir nobalsojusi par iestāšanos Eiropas Savienībā. Eiropas Savienības tieši to fondu finansējumam un administratīvās kapacitātes stiprināšanai 2004.gada budžetā ir plānoti 50 miljoni latu.

Vienlaikus arī integrācijai NATO 2004.gadā atvēlēti 2% no valsts iekšzemes kopprodukta. Ir skaidri vērojamas valdības rūpes par valsts iedzīvotājiem, īstenojot sociāli atbildīgu politiku.

2004.gada budžetā ievērojams līdzekļu pieaugums paredzēts iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai. 5,2 miljonus latu novirzīs valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu un minimālo pensiju palielināšanai. Pirmo reizi Latvijas pēdējo gadu vēsturē šis minimālais pensijas pieaugums ir par 5,5 līdz 7,5 latiem katram pensionāram, kurš saņem minimālo pensiju.

Kā būtisks sasniegums ir lēmums par to, ka no 2004.gada 1.janvāra tiks palielināta minimālā alga no pašreizējiem 70 latiem mēnesī uz 80 latiem mēnesī. Un šā lēmuma nodrošināšanai no budžeta ir atvēlēti 5,9 miljoni latu.

Ja atceramies, tikai šajā gadā mēs balsojām par to, lai minimālo algu palielinātu no 60 uz 70 latiem.

Valsts pirmo reizi izrādījusi interesi par uzturlīdzekļu nodrošināšanu bērniem, kuri aug nepilnās ģimenēs un par kuriem nerūpējas kāds no vecākiem.

Valsts, uzņemoties atbildību par alimentu piedziņu nākotnē no šiem pseidovecākiem, ir izveidojusi uzturlīdzekļu fondu, kam atvēlēti 2,5 miljoni latu. Papildu līdzekļi paredzēti jau šajā — 2003.gadā veikto algu un pabalstu palielinājuma nodrošināšanai. Tas ir mediķiem, pedagogiem, policistiem, prokuroriem, tiesnešiem, tiesu darbiniekiem un citiem kopā papildus par 50,4 miljoniem latu.

Kopumā vērtējot budžetu, redzu, ka, uzlabojot nodokļu iekasēšanas darbu, palielinot budžeta izdevumu caurskatāmību un nodrošinot budžeta līdzekļu lietderīgu izmantošanu, kā arī plānojot līdzekļus Eiropas Savienības fondu līdzekļu apguvei un piešķirot ievērojamus papildu līdzekļus sociālajai jomai, valdība ar 2004.gada budžetu ir skaidri definējusi savu fiskālās politikas pozīciju.

Tāpēc Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā un atbilstoši Saeimas Kārtības ruļļa prasībām lūdzu izskatīt šos likumprojektus pirmajā lasījumā un debatēt par tiem kopumā.

Bet vispirms lūdzu piešķirt visiem likumprojektiem steidza-
mību!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Par steidzamību ir iespējams runāt par katru no minētajiem likumprojektiem. Tātad lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījums likumā “Par izlozēm un azartspēlēm””. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 50, pret — 38, neviens deputāts neatturas. Likumprojektam steidzamība piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījums likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 49, pret — 39, neviens deputāts neatturas. Likumprojektam steidzamība piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi Sporta likumā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 48, pret — 36, neviens deputāts neatturas. Likumprojektam steidzamība piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījums likumā “Par akcīzes nodokli naftas produktiem””. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 48,
pret — 37, neviens deputāts neatturas. Steidzamība likumprojektam piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 46, pret — 36, neviens deputāts neatturas. Likumprojektam steidzamība piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas fondiem””. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 47, pret — 30, neviens deputāts neatturas. Likumprojektam steidzamība piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Valsts Kultūrkapitāla fonda likums”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 49, pret — 33, neviens deputāts neatturas. Steidzamība likumprojektam piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījums Zvejniecības likumā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 49, pret — 29, neviens deputāts neatturas. Likumprojektam steidzamība piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par autoceļiem””. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 48, pret — 6, neviens deputāts neatturas. Steidzamība likumprojektam piešķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu””. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 49, pret — 2, neviens deputāts neatturas. Steidzamība likumprojektam pie-
šķirta.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi “Likumā par ostām””. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 48, pret — 1, neviens deputāts neatturas.

Cienījamie deputāti! Mums būs jāatkārto balsojums, jo pašreiz nav kvoruma.

Lūdzu balsot par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi “Likumā par ostām””. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 49, pret un atturas — nav.

Saeimas Prezidijs ierosina pārtraukumu 10 minūtes. Paldies.

Pārtraukums

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Turpināsim sēdi!

Cienījamie kolēģi! Lūdzu balsojam par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi “Likumā par ostām””. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par — 48, pret un atturas — nav.

Diemžēl arī pašreiz nav kvoruma. Tādēļ pašreiz šī sēde ir
jāslēdz.

Es vēlētos paziņot deputātiem, ka pulksten 10.45 būs Prezidija sēde, un iespējams, ka šodien pulksten 15.00 tiks izsludināta ārkārtas sēde ar iepriekšējo darba kārtību. Paldies.

Pirms šīs sēdes slēgšanas lūdzu deputātiem reģistrēties ar reģistrācijas kartēm.

Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Pirms reģistrācijas rezultātu nolasīšanas vārds paziņojumam deputātam Dzintaram Ābiķim.

Dz.Ābiķis (TP). Cienījamie kolēģi! Darbs komisijās turpinās, neskatoties uz pārtraukumu. Un es ļoti aicinu Saeimas Sporta apakškomisijas deputātus pulksten 10.30, kā bija norunāts, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas telpās uz komisijas sēdi. Es atkārtoju: Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas telpās pulksten 10.30.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (ZZS). Es arī lūgtu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātus uz sēdi pulksten 10.30. Paldies!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Jevgenijai Stalidzānei. Lūdzu!

J.Stalidzāne (LPP). Sociālo un darba lietu komisijas sēde pulksten 14.00 komisijas telpās. Pulksten 14.00 Sociālo un darba lietu komisija uz sēdi.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Inesei Vaiderei. Lūdzu!

I.Vaidere (TB/LNNK). Godātā Ārlietu komisija! Lūdzu pulcēties uz sēdi pulksten 10.00 Ārlietu komisijas sēžu zālē!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Inai Druvietei.

I.Druviete (JL). Dzimumu līdztiesības apakškomisijas dibināšana notiks Jēkaba ielā 16, 403.telpā, pulksten 10.00. Lūdzu ierasties šādus deputātus: Sergeju Fjodorovu, Robertu Jurķi, Ingrīdu Labucku, Vitāliju Orlovu, Ināru Ostrovsku, Leopoldu Ozoliņu, Mihailu Pietkeviču, Inesi Šleseri, Elitu Šņepsti, Pēteri Tabūnu, Andri Tolmačovu un Arvīdu Ulmi. Paldies!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (ZZS). Es atvainojos, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, es lūgtu 10.00 uz komisijas sēdi.

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam!

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs). Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Ingrīda Labucka, Boriss Cilevičs, Sergejs Fjodorovs, Ēriks Jēkabsons, Nikolajs Kabanovs, Andis Kāposts, Oskars Kastēns, Guntars Krasts, Jakovs Pliners, Aigars Pētersons, Ivans Ribakovs, Juris Sokolovskis, Kārlis Strēlis, Pēteris Simsons, Elita Šņepste, Andris Tolmačovs un Ēriks Zunda. Paldies!

 

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!