Par ziņu aiz ziņas, par domu aiz domas
• Iespējams, ka mākslinieka Arta Kokņeviča kinoteātra “Rīga” reklāmas stendi pašlaik ir vienīgie ar roku darinātie Baltijas valstīs. Pagājušajā gadā tiem uzmanību pievērsa franču TV mākslas kanāls “Arte”, sagatavojot sižetu par šo unikālo parādību.
Pēc “DIENAS” pielikuma “SESTDIENA”
• SIA “Kokarde” direktors Arvīds Jansons: “Šeit es saskatu galveno problēmu, kas man šķiet vislielākā bēda. Mums Latvijā nav tādas vietas, kur parādīt Latvijā ražoto preci. Vai tad vietējie patērētāji un ārvalstu uzņēmēji par mums zina? Būtu nepieciešams izveidot kādreizējai Mežaparka tautsaimniecības izstādei līdzīgu vietu, kur ikviens Latvijas ražotājs varētu iznomāt platību savas produkcijas popularizēšanai”.
Pēc “DIENAS BIZNESA”
• Ķīniešu un japāņu tūristi augstu vērtē latviešu nacionālo kultūru — Dziesmu svētkus un citus latviskos pasākumus. Amerikāņus var sajūsmināt ar vēsturiskām vietām, piemēram, viduslaiku pilīm, senlaicīgiem alus pagrabiem un citām senatnīgām vietām, ko amerikāņi pašmājās veido mākslīgi. Itāliešus interesē nacionālā mode, dzintara izstrādājumi un Vecrīga. Vācieši apceļo Latviju, lai meklētu savus radurakstus. Somi ir iecienījuši operas izrādes, latviešu lētos dzērienus un tradicionālos ēdienus. Krievi vienmēr vēlas redzēt Jūrmalu, lietuvieši un igauņi apbraukā nacionālos parkus un apmeklē starptautiskus mūzikas un sporta pasākumus, viņi vienmēr ir labi informēti un jau iepriekš zina, ko grib redzēt. Ļoti daudzi vispirms prasa ceļu uz Krasta ielu — liekas, ka “Lido” komplekss kļūst par nacionālu vērtību.
Pēc “LAUKU AVĪZES”
• Bijušais Lietuvas prezidents Vlads Adamkus iecelts par UNESCO labas gribas vēstnieku. informācijas sabiedrības jautājumos. Adamku šim goda amatam izvirzīja UNESCO ģenerālsekretārs Koičiro Macuura. UNESCO ir 36 labas gribas vēstnieki visā pasaulē, tostarp slaveni kultūras, mākslas un zinātnes darbinieki, monarhi vai izcili līderi, kuru amata termiņi ir beigušies.
Pēc BNS