• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ar saimnieka acīm sava novada tagadnē un rītdienā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 14.06.2000., Nr. 223/225 https://www.vestnesis.lv/ta/id/8018

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ar sava novada apziņu, ar Zemgales novada apziņu, - stiprinot to un sevi

Vēl šajā numurā

14.06.2000., Nr. 223/225

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Bauskas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Teikmanis:

Ar saimnieka acīm sava novada tagadnē un rītdienā

Uzruna LZA un Bauskas pilsētas domes kopsēdē 2000.gada 9.jūnijā

Mūsu konferences temats ir "Bauskas novada un kultūrvēstures jauājumi". Jēdzienu "novads" saprotam gan vēsturiskā nozīmē, gan sakarā ar mūsu valsts administratīvi teritoriālo reformu. Un teritoriālās reformas rezultātā var iznākt arī tā, ka tāda Bauskas novada vispār nebūs. Jo Bauskas rajons var tikt sadalīts kādās piecās pašvaldībās, izveidojot Īslīces novadu, Vecumnieku novadu, Brunavas un Ceraukstes novadus un Iecavas novadu. Bauska paliek kā pilsēta. Tas ir rosinājums zinātniekiem pārdomām par to, vai tiešām vajadzīgs dalījums novados. Vai tādējādi netiek likvidētas pilsētas? Jo pilsētas ir viens no pašvaldību pamatiem jau daudzus gadsimtus.

Bauska ir Latvijas dienvidu vārti. Caur Bausku iet "Via Baltica" koridors. Kā jūs redzējāt, šajā sakarā Bauskā notiek tilta rekonstrukcija. Nākotnē Bauskā daudz kas varētu būt saistīts ar tūrismu, tā varētu kļūt par tūrisma centru. Pie mums ir ko skatīties — Rundāles pils, Mežotnes pils, Bauskas pils. Tie ir Zemgales unikālie dārgumi. Bauskas novadā ir daudz interesantu un ne mazāk pievilcīgu dabas objektu, kuri būtu rādāmi gan pašiem Latvijas iedzīvotājiem, gan attīstīto valstu skaistuma pārsātinātajiem pasaules apceļotājiem. Mums ir Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs, ir Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejs, kur var gūt uzziņas par šiem objektiem. Turklāt mēs zinām, ka tūristi no Rietumeiropas un Amerikas ne vienmēr meklē to spožumu un greznību. Tādā provinces pilsētiņā kā Bauska ir daudz vecu koka māju, kādas attīstītajā Eiropā un citur ir sen pazudušas. Dažus šos objektus Bauskā jau esam atjaunojuši.

Taču šis darbs vēl būtu turpināms. Un tad mēs varētu tūristiem rādīt arī Bauskas savdabīgo veco arhitektūru. Apskatei interesanti objekti ir arī Iecavā, Vecumniekos, Skaistkalnē, Bārbeles apkārtnē. Ir daudzas vecas izglītības iestādes, viena no tām — Mežotnē Jāņa Bisenieka lauksaimniecības vidusskola, kas dibināta 1908. gadā.

Bauskas muzeja darbinieki pēta Bauskas iedzīvotāju biogrāfijas, dzīvesveidu, pēta skolu un baznīcu vēsturi. Bauskā ļoti labi strādā lietišķās mākslas studija, kur auž segas, dvieļus, galdautus un darina tautas tērpus. Un šīs iemaņas tiek mācītas arī vietējo skolu audzēkņiem.

Par starptautiskajiem sakariem. Mūsu pilsētai ir arī cieši sakari ar Pasvāli Lietuvā. Bauskā tiek rīkoti senās mūzikas festivāli, otro gadu notiks kantri mūzikas festivāls. Uz šiem pasākumiem brauc dalībnieki no dažādām valstīm. Nupat notika bērnu deju festivāls, kurā piedalījās kolektīvi no astoņām valstīm.

Zemgales reģions administratīvi teritoriālās reformas sakarā šodien tiek traktēts dažādi. Ir variants, ka Zemgalē būs trīs rajoni: Bauskas, Jelgavas un Dobeles. Ir variants par lielo Zemgales reģionu senās Zemgales robežās. Bet viens gan ir skaidrs, ka Bauska nevar pastāvēt bez Zemgales un Zemgale — bez Bauskas. Varētu pat teikt, ka Bauska ir Zemgales reģiona centrs.

Vēl kāds ierosinājums. Būtu labi, ja mums, sadarbojoties ar Zinātņu akadēmiju, izdotos sekmēt grāmatas izveidošanu un izdošanu par Bausku. Tā būtu ļoti nepieciešama.

Pēc ieraksta "LV" diktofonā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!