• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
"Abas mūsu tautas ir cietušas...". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.01.2000., Nr. 4/5 https://www.vestnesis.lv/ta/id/82

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

ASV kongresmenis - Latvijas vizītē - Saeimā - pie Valsts prezidentes - pie Ministru prezidenta - pie Latvijas vēsturnieku komisijas locekļiem - preses konferencē

Vēl šajā numurā

07.01.2000., Nr. 4/5

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

"Abas mūsu tautas ir cietušas..."

Ministru prezidents Andris Šķēle:

Augsti godātais viesi Lantosa kungs!

Augsti godātais rektor!

Augsti godātais Ferbera kungs!

Ekselences!

Dāmas un kungi!

Ikvienas tautas nacionālā identitāte ir saistīta ar vēstures apziņu. Šajā kontekstā mēs īpaši uzsveram XX gadsimta traģiskākos notikumus — cilvēku masveida iznīcināšanu, genocīdu un holokaustu. Šajā traģēdijā savijušies ebreju un latviešu likteņi. Abas mūsu tautas ir cietušas nežēlīgu un necilvēcīgu režīmu terorā.

Patiesa attieksme pret noziegumiem pret cilvēci Latvijā ir sabiedrības uzmanības centrā: pētījumi par pagātni, zinātnieku cieša sadarbība ar vēstures skolotājiem, arhīvu materiālu publicēšana, īpaša uzmanība holokaustam un citiem noziegumiem pret cilvēci — tie ir jautājumi, kuru pētīšanai Latvijā ir skaidrs valsts atbalsts. Latvijas vēsturnieku komisijas pētījumi šajā jomā ir apliecinājums Latvijas zinātnieku un visas sabiedrības briedumam.

Latvijas valsts apzinās, cik svarīgi ir, lai arī pasaules sabiedrība būtu informēta par Latvijas valdības centieniem vēstures izpētē, par mūsu vēlmi līdz galam izvērtēt pagātnes mantojumu.

Latvijai sevišķi svarīgs ir Amerikas Savienoto Valstu atbalsts un viedoklis šajā jautājumā. Tāpēc man ir patiess prieks šeit sveikt Lantosa kungu. Esmu pārliecināts, ka šī vizīte Latvijā ir ne tikai nenovērtējams ieguldījums informācijas apmaiņā, bet veicinās arī mūsu abu valstu attiecību aktivizēšanos visās jomās.

Latvijas valdība atbalsta minoritāšu tiesības kopt savu identitāti, tai skaitā kultūras mantojumu, kas ir viens no priekšnoteikumiem harmoniskas sabiedrības attīstībai Latvijā. Latvijas valdība veicina izglītības iegūšanu minoritāšu valodās. Valsts finansē skolas, kurās vidējā izglītība ir iegūstama astoņās minoritāšu valodās — krievu, poļu, ebreju, ukraiņu, igauņu, lietuviešu, čigānu un baltkrievu.

Latvijas Universitātes Jūdaikas centrs ir jauna institūcija, kas bagātina Latvijas akadēmisko potenciālu, stiprina saikni ar sabiedrību, veido dialogu ar ārpasauli. Ar LU Jūdaikas centra atbalstu latviešu studenti iepazīstas ar ebreju tautas vēsturi un filozofiju. Pirmais pastāvēšanas gads ir pierādījis, ka nemitīgi pieaug studējošās jaunatnes interese par šiem jautājumiem.

Ar LU Jūdaikas centra atbalstu rīkotā trešā konference Rīgā "Ebreji mainīgajā pasaulē" pagājušā gada oktobrī ir unikāls projekts Austrumeiropā, kad konkrētas valsts sabiedrībai dota iespēja labāk iepazīt ebreju tautu kā vienu no Eiropas tradicionālajām minoritātēm. Tā veicināja Latvijas sabiedrības izpratni par multikulturālu sabiedrību un ebreju minoritātes vēsturisko vietu šajā sabiedrībā.

Es gribu novēlēt Jūdaikas centram arī turpmāk veiksmīgu darbu mūsu kopīgās pagātnes izpētē. Esmu pārliecināts, ka tas palīdzēs veidot labāku mūsu kopīgo nākotni.

Uzruna LU Jūdaikas centra valdes sēdē 1999.gada 5.janvārī

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!