Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:
Grozījumi likumā “Par pilsētu, rajonu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām”
Izdarīt likumā “Par pilsētu, rajonu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām” (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1995, 12.nr.; 1998, 15.nr.; 2000, 23.nr.; 2002, 15.nr.) šādus grozījumus:
1. 1.pantā:
aizstāt pirmajā daļā vārdus “Saeimas vēlēšanu, tautas nobalsošanas, kā arī pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes” ar vārdiem “Saeimas vēlēšanu, Eiropas Parlamenta vēlēšanu, tautas nobalsošanas, kā arī pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes”;
izteikt trešo un ceturto daļu šādā redakcijā:
“(3) Vēlēšanu iecirkņu skaitu un to atrašanās vietu pēc pilsētas domes, novada domes vai pagasta padomes priekšlikuma apstiprina Centrālā vēlēšanu komisija. Dome (padome) paziņojumu par vēlēšanu iecirkņu atrašanās vietu izliek domes (padomes) informācijas sniegšanas vietā, bet Centrālā vēlēšanu komisija iecirkņu sarakstu publicē laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.
(4) Pilsētās, novados un pagastos, kur ir tikai viens vēlēšanu iecirknis, iecirkņa komisija netiek veidota, un tās pienākumus veic attiecīgās pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisija. Pilsētās, novados un pagastos, kur ir divi vēlēšanu iecirkņi, viena iecirkņa komisijas pienākumus veic attiecīgā vēlēšanu komisija, bet otra iecirkņa komisiju izveido Centrālās vēlēšanu komisijas noteiktajā kārtībā. Pilsētās, novados un pagastos, kur ir trīs vēlēšanu iecirkņi vai vairāk vēlēšanu iecirkņu, iecirkņu komisijas izveido Centrālās vēlēšanu komisijas noteiktajā kārtībā, un attiecīgā vēlēšanu komisija neveic iecirkņa komisijas pienākumus.”;
papildināt pantu ar sesto daļu šādā redakcijā:
“(6) Vēlēšanu komisija Centrālās vēlēšanu komisijas noteiktajā kārtībā var izveidot vienu iecirkņa komisiju vai vairākas iecirkņa komisijas balsošanas organizēšanai vēlētāju atrašanās vietā.”
2. 3.pantā:
aizstāt pirmajā daļā vārdus “Saeimas vēlēšanu un” ar vārdiem “Saeimas vēlēšanu, Eiropas Parlamenta vēlēšanu un”;
izteikt piekto daļu šādā redakcijā:
“(5) Vēlēšanu (balsošanas) sarīkošanai nepieciešamās materiālās vērtības ir pašvaldības manta. Vēlēšanu (balsošanas) sarīkošanai nepieciešamās valsts vai pašvaldības īpašumā (valdījumā) esošās telpas ierādāmas bez nomas maksas.”
3. 5.pantā:
papildināt pirmo daļu pēc vārdiem “domes (padomes) ievēlēšanas vai” ar vārdiem “viena mēneša laikā pēc domes (padomes)”;
papildināt pantu ar piekto daļu šādā redakcijā:
“(5) Eiropas Parlamenta vēlēšanām ārvalstīs Ārlietu ministrija ieceļ vēlēšanu iecirkņa komisiju balsošanai pa pastu septiņu locekļu sastāvā.”
4. Izteikt 6.panta ceturto daļu šādā redakcijā:
“(4) Viena un tā pati persona, izņemot 1.panta ceturtajā daļā noteiktos gadījumus, nevar būt vairākās komisijās.”
5. Izslēgt 7.panta pirmajā daļā vārdus “Tieslietu ministrijā”.
6. Izteikt 10.panta trešo daļu šādā redakcijā:
“(3) Tie kandidāti, kuri saņēmuši ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu, bet neiekļūst vēlēšanu komisijā, tiek iekļauti vēlēšanu komisijas locekļu kandidātu sarakstā.”
7. Izteikt 11.panta ceturto daļu šādā redakcijā:
“(4) Ja vēlēšanu komisijas loceklis savu darbību komisijā ir izbeidzis vai ir atsaukts no tās, dome (padome) pieņem lēmumu par komisijas locekļa kandidāta uzaicināšanu vai jaunu vēlēšanu komisijas kandidātu pieteikšanas termiņa izsludināšanu. Ja vēlēšanu komisijas loceklis savu darbību komisijā ir apturējis, jautājumu par viņa aizstāšanu ar vēlēšanu komisijas locekļa kandidātu izlemj dome (padome).”
8. Izslēgt 15.panta otrajā daļā vārdus “Tieslietu ministrijā”.
9. Izslēgt 20.panta otrās daļas pēdējo teikumu.
10. Aizstāt 21.panta trešajā daļā vārdus “Saeimas vēlēšanu un” ar vārdiem “Saeimas vēlēšanu, Eiropas Parlamenta vēlēšanu un”.
11. 23.pantā:
aizstāt pirmajā daļā vārdus “Saeimas vēlēšanu un” ar vārdiem “Saeimas vēlēšanu, Eiropas Parlamenta vēlēšanu un”;
papildināt trešo daļu ar 2.1 punktu šādā redakcijā:
“21) Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā;”.
12. 24.pantā:
papildināt pirmo daļu pēc vārdiem “Saeimas vēlēšanu” ar vārdiem “un Eiropas Parlamenta vēlēšanu”;
izslēgt pirmās daļas 5.punktu;
izteikt pirmās daļas 9.punktu šādā redakcijā:
“9) pilda citus ar attiecīgajām vēlēšanām saistītus pienākumus.”
13. 25.pantā:
aizstāt pirmās daļas 1.punktā vārdus “kandidātu sarakstus” ar vārdiem “kandidātu sarakstus, republikas pilsētās reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus publicē laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”, bet rajona pilsētās, novados un pagastos izliek domes (padomes) informācijas sniegšanas vietā;”;
izslēgt pirmās daļas 9.punktu;
aizstāt pirmās daļas 11.punktā vārdus “izliek redzamā vietā pie attiecīgās domes (padomes) ēkas” ar vārdiem “izliek domes (padomes) informācijas sniegšanas vietā;”.
14. Izslēgt 26.panta otrās daļas 5.punktu.
15. Izteikt VI nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:
“VI nodaļa. Vēlēšanu komisijas lēmumu apstrīdēšana”.
16. Izteikt 32.panta tekstu šādā redakcijā:
“Vēlēšanu komisijas lēmumu var apstrīdēt tiesā septiņu dienu laikā pēc tā pieņemšanas.”
17. Aizstāt 33.pantā vārdus “iesniegt sūdzību par” ar vārdu “apstrīdēt”.
18. Izslēgt 34.pantu.
19. Izteikt pārejas noteikumu šādā redakcijā:
“Pārejas noteikums
Jaunizveidotajās pašvaldībās, kuru domes (padomes) vēlēšanas paredzētas 2005.gada 13.martā, attiecīgo vēlēšanu komisiju izveido ne vēlāk kā 2004.gada 13.decembrī.”
Likums stājas spēkā vienlaikus ar Eiropas Parlamenta vēlēšanu likuma spēkā stāšanos.
Likums Saeimā pieņemts 2004.gada 29.janvārī.
Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga
Rīgā 2004.gada 11.februārī