• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 2. marta noteikumi Nr. 119 "Noteikumi par mājsaimniecības cepeškrāšņu marķēšanu un distances līgumā ietveramo informāciju". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 5.03.2004., Nr. 36 https://www.vestnesis.lv/ta/id/85204

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.120

Noteikumi par mājsaimniecības gaisa kondicionieru marķēšanu un distances līgumā ietveramo informāciju

Vēl šajā numurā

05.03.2004., Nr. 36

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 119

Pieņemts: 02.03.2004.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.119

Rīgā 2004.gada 2.martā (prot. Nr.9 36.§)

Noteikumi par mājsaimniecības cepeškrāšņu marķēšanu un distances līgumā ietveramo informāciju

Izdoti saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 10.panta ceturto daļu un 21.panta pirmo daļu

1. Noteikumi nosaka Latvijas tirgū piedāvātās mājsaimniecības cepeškrāsnis, kurām nepieciešams īpašs marķējums, to marķēšanas kārtību un distances līgumā ietveramo informāciju.

2. Noteikumi attiecas uz mājsaimniecības cepeškrāsnīm, kas ražotas vai importētas Eiropas Ekonomikas zonā un darbojas, izmantojot elektrību, to skaitā cepeškrāsnīm, kas ir daļa no lielākām iekārtām (turpmāk – cepeškrāsns), izņemot:

2.1. cepeškrāsnis, kuras var darboties, izmantojot arī citus enerģijas avotus;
2.2. cepeškrāsnis, kuras nav ietvertas šo noteikumu 6.punktā minētajos harmonizētajos standartos;
2.3. pārnēsājamas cepeškrāsnis, kuras nav stacionāras un kuru masa ir mazāka par 18 kilogramiem, ja tās nav paredzētas iebūvēšanai.

3. Noteikumi neattiecas uz enerģijas patēriņu tādā tvaicēšanas režīmā, kas nav karstā tvaika režīms.
4. Aizliegts izplatīt cepeškrāsnis, kas neatbilst šajos noteikumos noteiktajām prasībām.
5. Lai patērētāju informētu par cepeškrāsns elektroenerģijas patēriņu, kā arī citu enerģijas veidu vai nozīmīgu resursu patēriņu un sniegtu informāciju, kas nepieciešama, lai novērtētu cepeškrāsns enerģijas vai citu nozīmīgu resursu patēriņu, ražotājs vai importētājs marķē ar etiķeti un nodrošina ar speciālu zīmi cepeškrāsnis, kuras paredzētas pārdošanai, arī pārdošanai uz kredīta, nomai vai demonstrēšanai.
6. Ekonomikas ministrija sadarbojas ar attiecīgo standartizācijas tehnisko komiteju un iesaka bezpeļņas organizācijai valsts sabied

rībai ar ierobežotu atbildību “Latvijas standarts” adaptējamo standartu sarakstu. Bezpeļņas organizācija valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Latvijas standarts” iesniedz publicēšanai laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” to harmonizēto Eiropas standartu sarakstu, kurus piemēro šo noteikumu izpildei.
7. Lai varētu noteikt marķējumā sniegtās informācijas patiesumu, ražotājs vai importētājs izstrādā tehnisko dokumentāciju. Dokumentācijā ietver šādu informāciju:

7.1. ražotāja vai importētāja nosaukums un adrese;

7.2. modeļa vispārīgs apraksts, lai to varētu precīzi identificēt;
7.3. galvenie modeļa raksturlielumi un iekārtas detaļas, kuras ietekmē elektroenerģijas patēriņu (arī rasējumi);
7.4. testi, kas veikti saskaņā ar šo noteikumu 6.punktā minētajiem harmonizētajiem standartiem;
7.5. lietošanas pamācība (ja tāda ir).

8. Šo noteikumu 7.punktā noteiktajam mērķim atļauts izmantot citu par iekārtu izstrādātu tehnisko dokumentāciju, ja tā satur 7.punktā minēto informāciju.
9. Ražotājs vai importētājs nodrošina, lai tehniskā dokumentācija piecus gadus pēc pēdējās iekārtas izgatavošanas ir pieejama tirgus uzraudzības iestādei inspicēšanai.
10. Šo noteikumu 5.punktā minēto etiķeti izgatavo atbilstoši šo noteikumu 1.pielikumā norādītajam paraugam, ietverot paskaidrojumos noteikto informāciju. Etiķeti piestiprina uz cepeškrāsns durvīm labi saskatāmā vietā. Ja vienā iekārtā ir vairākas cepeškrāsnis, katru no tām marķē ar savu etiķeti, izņemot cepeškrāsnis, kas nav ietvertas šo noteikumu 6.punktā minētajos harmonizētajos standartos. Etiķete sastāv no paskaidrojošās daļas, kas ir vienāda visām noteikta veida iekārtām, un preces informācijas uzlīmes, kas sagatavota katrai iekārtai.
11. Šo noteikumu 5.punktā minēto speciālo zīmi norāda visās cepeškrāsns brošūrās un informatīvajās lapās. Ja cepeškrāsnij nepievieno brošūru vai informatīvo lapu, ražotājs vai importētājs norāda speciālo zīmi jebkurā citā iekārtas dokumentā.
12. Speciālajā zīmē norāda šādu informāciju:

12.1. ražotāja vai importētāja no- saukums vai preču zīme;
12.2. konkrētā modeļa identifikators;
12.3. attiecīgā modeļa cepeškrāsns energoefektivitātes klase saskaņā ar šo noteikumu 3.pielikumu. To norāda šādi: “Energoefektivitātes klase ... uz skalas no A (efektīvāk) līdz G (mazāk efektīvi)”. Ja šo informāciju sniedz tabulā, to var izteikt citādi, bet skaidri norādot, ka mērījumu skala ir no A (efektīvāk) līdz G (mazāk efektīvi). Norāda karsēšanas režīmu, uz kuru attiecas energoefektivitātes klase;
12.4. uzraksts “Eiropas Kopienas ekomarķējums”. To norāda, ja attiecīgās iekārtas marķēšanai drīkst izmantot ekomarķējumu saskaņā ar Eiropas Savienības regulu Nr.1980/2000, un informāciju sniedz tabulā (attiecīgās ailes nosaukums ir “Eiropas Kopienas ekomarķējums”, un ierakstā norāda ekomarķējuma zīmi (ziedu));
12.5. enerģijas patēriņš (kWh), balstoties uz standarta devu, ja iekārta darbojas karsēšanas režīmā ar parastu un/vai pastiprinātu gaisa konvekciju un/vai karsto tvaiku (nosaka atbilstoši šo noteikumu 6.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām);
12.6. iekārtas lietderīgais tilpums litros (nosaka atbilstoši šo noteikumu 6.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām);
12.7. iekārtas lielums (nosaka atbilstoši šo noteikumu 2.pielikumam). Rādītāja bultu novieto pret attiecīgo lielumu;
12.8. standarta devas cepšanas laiks (nosaka atbilstoši šo noteikumu 6.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām);
12.9. trokšņa līmenis saskaņā ar Ministru kabineta 2002.gada 29.janvāra noteikumiem Nr.42 “Noteikumi par mājsaimniecības preču marķēšanu, norādot informāciju par trokšņa emisiju vidē”;
12.10. lielākās cepešpannas laukums (cm2) jeb virsmas laukums saskaņā ar šo noteikumu 6.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām.

13. Ja etiķetes kopija (krāsaina vai melnbalta) ir iekļauta speciālajā zīmē, tajā papildus sniedz informāciju, kas norādāma speciālajā zīmē saskaņā ar šo noteikumu 12.punktu.
14. Speciālajā zīmē norādīto informāciju var sniegt kā iekārtas aprakstu vai iekļaut tabulā, kurā ir informācija par vairākām viena ražotāja cepeškrāsnīm. Šādā gadījumā informāciju norāda šo noteikumu 12.punktā noteiktajā secībā.
15. Ražotājs vai importētājs ir atbildīgs par sniegto datu precizitāti.
16. Ražotājs vai importētājs bez maksas piegādā etiķetes un speciālās zīmes mazumtirgotājiem un citām personām, kas pārdod, iznomā, pārdod uz kredīta vai demonstrē cepeškrāsnis lietotājiem. Ja etiķetes nav piegādātas, minētās personas nosūta ražotājam vai importētājam attiecīgu pieprasījumu.
17. Ja cepeškrāsnis (arī tās, kas paredzētas iebūvēšanai) piedāvā pārdošanai (arī pārdošanai uz kredīta) vai iznomāšanai, izmantojot distances saziņas līdzekļus, distances līgumā ietver un patērētājam izteiktajā piedāvājumā papildus informācijai, kas noteikta normatīvajos aktos par distances līgumu, sniedz informāciju šādā secībā:

17.1. ražotāja vai importētāja preču zīme un modeļa identifikators;
17.2. energoefektivitātes klase;
17.3. enerģijas patēriņš;
17.4. lietderīgais tilpums;
17.5. lielums;
17.6. trokšņa līmenis.

18. Ja papildus šo noteikumu 17.punktā minētajai informācijai sniedz arī citu speciālajā zīmē norādīto informāciju, to norāda atbilstoši šo noteikumu 12.punktā noteiktajām prasībām un norādītajā secībā.
19. Šo noteikumu 17.punktā minēto informāciju sniedz attiecīgajam distances saziņas līdzeklim piemērotā veidā. Informāciju norāda normatīvajos aktos par distances līgumu noteiktajā kārtībā, labi saskatāmā vietā un skaidri salasāmā veidā.
20. Ja marķējums neatbilst šiem noteikumiem, ražotājs vai importētājs novērš neatbilstību un izplata laboto etiķeti.
21. Ja marķējumā sniegtā informācija neatbilst pārbaudē iegūtajai informācijai, izdevumus, kas saistīti ar pārbaudes veikšanu, sedz ražotājs vai importētājs.
22. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2002.gada 28.maija noteikumus Nr.211 “Noteikumi par mājsaimniecības krāšņu marķēšanu un distances līgumā ietveramo informāciju” (Latvijas Vēstnesis, 2002, 81.nr.).

23. Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.maiju.

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvām

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no direktīvām 1992/75/EEC un 2002/40/EC.

Ministru prezidents E.Repše

Ekonomikas ministra vietas izpildītājs – reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs I.Gaters

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.maiju.

1.pielikums
Ministru kabineta
2004.gada 2.marta noteikumiem Nr.119

Etiķetes paraugs

1. Etiķete mājsaimniecības cepeškrāsnīm.

119001.PNG (135025 bytes)

Paskaidrojumi.
I – Ražotāja vai importētāja nosaukums vai preču zīme.
II – Ražotāja vai importētāja modeļa identifikators.
III – Attiecīgā modeļa cepeškrāsns energoefektivitātes klase, ko nosaka saskaņā ar šo noteikumu 3.pielikumu. Bultas smaili, uz kuras ir norādīta klase, novieto pret attiecīgās klases bultas smaili. Bultas augstums, uz kuras ir norādīta klase, nav mazāks par klases bultas augstumu, bet nepārsniedz to vairāk par divām reizēm.
IV – Eiropas Kopienas ekomarķējuma zīme (zieds) saskaņā ar Eiropas Savienības regulu Nr.1980/2000, ja attiecīgās iekārtas marķēšanai drīkst izmantot ekomarķējumu.
V – Enerģijas patēriņš (kWh), balstoties uz standarta devu, ja iekārta darbojas karsēšanas režīmā ar parastu un/vai pastiprinātu gaisa konvekciju (nosaka saskaņā ar šo noteikumu 5.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām).
VI – Iekārtas lietderīgais tilpums litros (nosaka saskaņā ar šo noteikumu 5.punktā minētajiem saskaņotajiem standartiem).
VII – Iekārtas lielums (nosaka atbilstoši šo noteikumu 2.pielikumam). Rādītāja bultu novieto pret attiecīgo lielumu.
VIII – Trokšņa līmenis (saskaņā ar Ministru kabineta 2002.gada 29.janvāra noteikumiem Nr.42 “Noteikumi par mājsaimniecības preču marķēšanu, norādot informāciju par trokšņa emisiju vidē”).

2. Etiķetes izmēri.

119002.PNG (132594 bytes)


3. Etiķetes krāsas:
3.1. bulta A: 100 % ciāna, 0 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
3.2. bulta B: 70 % ciāna, 0 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
3.3. bulta C: 30 % ciāna, 0 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
3.4. bulta D: 0 % ciāna, 0 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
3.5. bulta E: 0 % ciāna, 30 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
3.6. bulta F: 0 % ciāna, 70 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
3.7. bulta G: 0 % ciāna, 100 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
3.8. kontūras: 100 % ciāna, 0 % magenta, 70 % dzeltena, 0 % melna;
3.9. teksts ir melnā krāsā, etiķetes pamats ir balts.

Ekonomikas ministra vietas izpildītājs – reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs I.Gaters

2.pielikums
Ministru kabineta
2004.gada 2.marta noteikumiem Nr.119

Cepeškrāsns lielums

Nr. p.k.

Cepeškrāsns lielums

Cepeškrāsns tilpums

1.

Maza

No 12 l (ieskaitot) līdz 35 l

2.

Vidēja

No 35 l (ieskaitot) līdz 65 l

3.

Liela

65 l vai lielāks

Ekonomikas ministra vietas izpildītājs – reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs I.Gaters

3.pielikums
Ministru kabineta
2004.gada 2.marta noteikumiem Nr.119

Energoefektivitātes klases noteikšana

1. Energoefektivitātes klase maza tilpuma iekārtām.

Nr. p.k.

Energoefektivitātes klase

Enerģijas patēriņš E* standarta devai

1.1.

A

mazāks par 0,60 kWh

1.2.

B

no 0,60 (ieskaitot) līdz 0,80 kWh

1.3.

C

no 0,80 (ieskaitot) līdz 1,00 kWh

1.4.

D

no 1,00 (ieskaitot) līdz 1,20 kWh

1.5.

E

no 1,20 (ieskaitot) līdz 1,40 kWh

1.6.

F

no 1,40 (ieskaitot) līdz 1,60 kWh

1.7.

G

1,60 kWh un lielāks

2. Energoefektivitātes klase vidēja tilpuma iekārtām.

Nr. p.k.

Energoefektivitātes klase

Enerģijas patēriņš E* standarta devai

2.1.

A

mazāks par 0,80 kWh

2.2.

B

no 0,80 kWh līdz 1,00 kWh

2.3.

C

no 1,00 kWh (ieskaitot) līdz 1,20 kWh

2.4.

D

no 1,20 kWh (ieskaitot) līdz 1,40 kWh

2.5.

E

no 1,40 kWh (ieskaitot) līdz 1,60 kWh

2.6.

F

no 1,60 kWh (ieskaitot) līdz 1,80 kWh

2.7.

G

1,80 kWh un lielāks

3. Energoefektivitātes klase liela tilpuma iekārtām.

Nr. p.k.

Energoefektivitātes klase

Enerģijas patēriņš E* standarta devai

3.1.

A

mazāks par 1,00 kWh

3.2.

B

no 1,00 kWh (ieskaitot) līdz 1,20 kWh

3.3.

C

no 1,20 kWh (ieskaitot) līdz 1,40 kWh

3.4.

D

no 1,40 kWh (ieskaitot) līdz 1,60 kWh

3.5.

E

no 1,60 kWh (ieskaitot) līdz 1,80 kWh

3.6.

F

no 1,80 kWh (ieskaitot) līdz 2,00 kWh

3.7.

G

2,00 kWh un lielāks

Piezīme.

*Nosaka saskaņā ar šo noteikumu 6.punktā minētajos harmonizētajos standartos noteiktajām testēšanas procedūrām.

Ekonomikas ministra vietas izpildītājs – reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs I.Gaters

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!