Pirmā darba sesija bija veltīta demokrātijas stiprināšanas jautājumiem, un tajā tika debatēts par to, cik demokrātiska ir mūsdienu demokrātija. Diskusiju sāka Slovēnijas parlamenta priekšsēdētāja Borula Pahora un Florences Eiropas universitātes profesors Filips Šmiters. Plaši tika runāts par demokrātisko institūciju stiprināšanu, pilsoņu iesaistīšanu politiskajā procesā un lēmumu pieņemšanā, līdzdalību vēlēšanās, nevalstisko organizāciju darbu, politisko partiju lomu, kā arī parlamentu sadarbību demokrātijas stiprināšanā.
Otrā darba sesija bija saistīta ar moderno tehnoloģiju ietekmi uz demokrātiskajām procedūrām. Pēc Igaunijas parlamenta priekšsēdes Enes Ergmā un Ženēvas universitātes profesora Aleksandra Trehsela ievaduzrunām spīkeri runāja par to, kā plašāk izmantot moderno tehnoloģiju radītās iespējas, lai informētu iespējami plašus iedzīvotāju slāņus par parlamentu darbu, e-parlamentu un vēlēšanām, izmantojot e-balsi, interneta izplatību un ar to saistītajām iespējām un riskiem.
Konferences ietvaros Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre piedalījās Baltijas un Ziemeļvalstu spīkeru tikšanās, kurās pārrunāti aktuāli sadarbības jautājumi, kā arī maija beigās un jūnija sākumā plānotā kopīgā astoņu spīkeru vizīte Amerikas Savienotajās Valstīs. Eiropas Savienības valstu parlamentu priekšsēžu tikšanās laikā tika runāts par parlamentu sadarbības veidošanu paplašinātajā Eiropas Savienībā, parlamentu komisiju sadarbību un starpvaldību konferences par jaunā ES konstitucionālā līguma izredzēm. I.Ūdrei bija arī virkne divpusējo tikšanos – ar Nīderlandes parlamenta priekšsēdētāju Fransu Veisglasu, Itālijas parlamenta spīkeru Pjēru Kasini, Moldovas parlamenta spīkeri Jevgēniju Ostapčuku, Čehijas parlamenta priekšsēdētāju Ļubomiru Zaoraleku un citām amatpersonām.
Trešdien, 19.maijā, Saeimas priekšsēdētāja piedalījās debatēs par sadarbību, lai veicinātu demokrātijas un nacionālo parlamentu un Eiropas asambleju sadarbību, un tikās arī ar Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju Nino Burdžanadzi.
Saeimas preses dienests