• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daudz jau esam spējuši paveikt, bet tāls ceļš vēl visiem ejams. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 14.07.2000., Nr. 259/261 https://www.vestnesis.lv/ta/id/8967

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts prezidente: - sarunā ar Ministru prezidentu

Vēl šajā numurā

14.07.2000., Nr. 259/261

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Daudz jau esam spējuši paveikt, bet tāls ceļš vēl visiem ejams

12. jūlijā Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga apmeklēja Finansu ministriju, Valsts ieņēmumu dienestu un Finansu policiju

Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"

F1.JPG (26884 BYTES)

Finansu ministrs Gundars Bērziņš, sagaidot un uzaicinot ministrijas namā Valsts prezidenti Vairu Vīķi–Freibergu

Preses konferencē

Nelielā preses konferencē pēc šo valstij svarīgo iestāžu apskates, kurā piedalījās arī finansu ministrs Gundars Bērziņš un VID ģenerāldirektors Andrejs Sončiks, Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga sacīja:

— Teikšu dažus vārdus, lai izskaidrotu savu interesi. Mēs parasti dzirdam, runājot par Finansu ministriju (FM), ka tā ir iestāde, kas atbildīga par valsts līdzekļu sadali, dzirdam arī to, ka vienam iedod vairāk, citam mazāk, kā tā atbild vai neatbild uz tai iesniegtiem ministriju, dažādu iestāžu vai citu prasītāju lūgumiem. Bet šodien mani īpaši interesēja ministrijas darbības otrā puse, tas ir, kādā veidā valsts kasē nonāk līdzekļi, no kādiem avotiem, kā tas tiek nodrošināts un kādā veidā darbojas visas iestādes, kas ar to saistītas. Es vēlos pateikties gan finansu ministram, gan atsevišķo iestāžu vadītājiem par izsmeļošiem un ļoti informatīviem man sniegtajiem paskaidrojumiem.

— Vai jūs, Valsts prezidentes kundze, ar redzēto esat apmierināta, vai arī bija lietas, kas jūs neapmierināja?

V.Vīķe–Freiberga: — Šajā vizītē gribēju uzklausīt pašu darbinieku viedokli. Un ne jau es uzreiz šajā brīdī varu sniegt kādus izvērtējošus secinājumus.

V.Vīķe–Freiberga: — Es vēlējos dzirdēt tiešā ceļā, bez starpniekiem, no viņu pašu mutes, kā viņi formulē savus uzdevumus, kā organizē šo uzdevumu pildīšanu, kas ir prioritātes, kas ir akcenti, kas ir viņu nākotnes mērķi. Un uzklausīt arī tajās jomās, kurās viņi paši atzīst, ka ne viss ir sakārtots un darbojas tā, kā paši to vēlētos. Un arī viņu izskaidrojumus par to, kamdēļ zināmās jomās vēl daudz ir darāms, lai situāciju uzlabotu. Kaut vai — domājot par cīņu pret kontrabandu. Mēs runājām par šo jautājumu kā par tādu, kas nekad jau netiks galīgi atrisināts. Jo, tā kā valsts iestādes nāk ar jaunām likumdošanas iniciatīvām, vai tiesībsargājošās iestādes ar jaunām iniciatīvām un rīcībām, un rosmēm, tāpat atkal tie, kas vēlas izvairīties no nodokļu maksāšanas vai no akcīzes nodokļa, vai no muitas, tie atkal no savas puses nāk ar savām radošajām iniciatīvām, tātad — tā būs nemitīga cīņa. Cīņa, kurā, protams, valsts iestādēm ir jāgādā, lai tās nepaliktu zaudētājos, bet lai spētu šai attīstībai vienmēr turēties līdzi. Bet nevaram jau sapņot par to, lai mēs kādreiz uz visiem laikiem varētu šāda veida mūžīgās problēmas atrisināt. Jautājums drīzāk varētu būt par to, cik relatīvi efektīvas ir mūsu valsts iestādes, un par to tieši ir šis jautājums.

— Man ir jautājums finansu ministram. Kuras ir tās jomas, kuras vēl jāsakārto?

G.Bērziņš: — Mēs izskatījām veselu virkni jautājumu, un es te nespēšu katru no tiem nosaukt. Protams, ir problēmas, kas jārisina, piemēram, akcīzes nodokļa iekasēšana, kontrabandas apkarošana, tāpat korupcijas jautājumi un citi. Mums tādas problēmas ir, un tās ir zināmas. Mēs Valsts prezidentei pastāstījām par labo un arī ļoti kritiski par to, kur mums vēl nesokas tik labi, kā gribētos.

— Jūs minējāt prioritātes. Vai tās prioritātes, ko sauca Finansu ministrijas sistēmas darbinieki, sakrita ar jūsu uzskatu par to, kam šobrīd būtu jābūt prioritāram. Vai starp šīm prioritātēm ir arī izglītība?

V.Vīķe–Freiberga: — Jā, tik tiešām, ja runājam par izglītību un tās nozīmi, tad šo lietu ļoti uzsvēra muitas vadība. Es priecājos dzirdēt, ka mūsu muitā tieši šis aspekts — kadru izglītība — ir jau attīstījies tādā līmenī, ka mēs varam teikt, ka tagad mūsu muitā norisinās tādas akcijas, kuras Brisele vēl tikai iesaka veikt citām valstīm. Tātad nav tā, ka mēs vienmēr esam tie pēdējie un visiem citiem astē, ja tā drīkstu teikt. Jo ir arī lauki, kuros Latvija ir parādījusi iniciatīvu un progresu, un tie ir tādi lauki, par kuriem man ir īpašs prieks dzirdēt. Es domāju, ka mums ir nepieciešams atcerēties, ka arī mēs varam sasniegt labus rezultātus, ka arī mēs varam būt tikpat labi kā citi un daudzās jomās pat labāki par citiem. Mums nav jāsamierinās ne ar viduvējību, ne ar nekvalitatīvu rīcību. Es domāju, mēs esam tiesīgi sev Latvijā uzstādīt visaugstākos iespējamos standartus. Un tur, kur tie netiek realizēti, mums jāpievērš īpaša uzmanība un jāstrādā aktīvāk, lai situāciju uzlabotu. Mēs kā nekā, piemēram, muitā, kā man stāstīja, esam nogājuši ļoti tālu ceļu īsā laikā. Protams, vēl arvien ir priekšā diezgan tāls ceļš ejams, lai visu tiešām labāk sakārtotu.

 

Preses konferences noslēgumā VID ģenerāldirektors Andrejs Sončiks Finansu ministrijas un VID vārdā uzdāvināja Valsts prezidentei simbolisku valsts kasi, kas būtu kā Valsts prezidentes varas, likumdevējas varas un izpildvaras spēku koncentrācija Latvijas kopējo ieņēmumu radīšanai. Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga pateicās par jauko simbolisko dāvanu.

Rūta Bierande, "LV" ekonomikas redaktore

Pēc ieraksta "LV" diktofonā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!