Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par vērtspapīru tirgus licencēm. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.07.2000., Nr. 262 (2173) https://vestnesis.lv/ta/id/9034

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

"Alfs Svensons pēc Pērsona"

Vēl šajā numurā

18.07.2000., Nr. 262 (2173)

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par vērtspapīru tirgus licencēm

Piektdien, 14. jūlijā, Finansu ministrijā Vērtspapīru tirgus komisijas priekšsēdētājs Viktors Gustsons svinīgi pasniedza beztermiņa licences Rīgas Fondu biržai (RFB) un "Unibankai".

Preses konferencē piedalījās RFB viceprezidents Aivars Slokenbergs un "Unibankas" prezidenta pienākumu izpildītājs Viesturs Neimanis, kas ir arī Fondu biržas padomes priekšsēdētājs. Pasniedzot licences, Viktors Gustsons uzsvēra, ka Rīgas Fondu biržas piecu gadu pastāvēšanas laikā nav bijis gadījuma, kad nebūtu izpildītas saistības ar klientu. Pēc Krievijas finansu krīzes gan tika apturēta "Rīgas komercbankas" licence, taču tūlīt tika iedarbināts garantiju mehānisms, lai varētu pabeigt sāktos darījumus. V. Gustsons sacīja: "Savas pastāvēšanas piecos gados Rīgas Fondu birža ir pierādījusi, ka tā ir stabila, droša un uzticama pakalpojumu sniedzēja. To visu mēs ņēmām vērā, kad izdarījām grozījumus noteikumos par Fondu biržas licencēšanu. Vērtspapīru tirgus komisija vienbalsīgi pieņēma lēmumu par beztermiņa licences piešķiršanu RFB." Savu pirmo licenci, paredzētu pieciem gadiem, Rīgas Fondu birža saņēma 1995. gadā, kļūdama par pirmo fondu biržu pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Pēc Viktora Gustsona domām, RFB izaugsmi šajos piecos gados apliecina tas, ka 1995. gadā biržas apgrozījums bija tikai 0,1 miljons latu, taču tagad tas sasniedzis jau 29,8 miljonus latu. "Rīgas Fondu birža ir arī informācijas par vērtspapīriem izplatītāja un Latvijas vērtspapīru tirgus attīstības stimulētāja. RFB ir sava veida vērtspapīru tirgus tēla iemiesotāja."

Otru licenci saņēma "Latvijas Unibanka", kas,V. Gustsona vārdiem runājot, ir Latvijā pirmais starpnieks darījumos ar vērtspapīriem. Licenci uz nenoteiktu laiku saņēma arī visas 34 "Unibankas" filiāles. "Unibanka" ir ne tikai starpniecības pakalpojumu sniedzēja vērtspapīru tirgū, bet arī ievērojama emitente. Vērtspapīru tirgus galvenie kritēriji ir drošība, uzticamība un investoru aizsardzība. "Unibanka" atbilst visiem šiem kritērijiem. "Unibanka" ar savām 34 filiālēm ir arī ievērojama tirgus attīstības sekmētāja. Ar Unibanku mēs konsultējamies visu stratēģisko dokumentu pieņemšanā un normatīvo dokumentu izstrādē."

RFB viceprezidents Aivars Slokenbergs vērtēja saņemto licenci kā savdabīgu kvalitātes apliecinājumu. Viņš arī pateicās Vērtspapīru tirgus komisijai par labo sadarbību. Kā vienu no panākumu nodrošinātājiem A. Slokenbergs minēja augstvērtīgo IBM tehniku, jo kopš tās ieviešanas 1997. gadā tehnikas dēļ nav izjucis neviens RFB darījums. "Šajos piecos gados RFB ir piedzīvojusi gan kāpumus, gan kritumus, un es gribu cerēt, ka mēs piedzīvosim ne vienu vien piecgadi, kurā kāpumu būs vairāk nekā kritumu."

Arī V. Neimanis pateicās par izrādīto atzinību un augsti novērtēja sadarbību ar Vērtspapīru tirgus komisiju. "Unibanka" turpinās darboties vērtspapīru tirgus attīstībā un ir gatava saviem klientiem piedāvāt jaunu pakalpojumu — interneta brokerus.

Rūta Kesnere, "LV" informācijas redaktore

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!