• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
"Ar Putinu mēs sadarbosimies labi un ilgi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.07.2000., Nr. 266/268 https://www.vestnesis.lv/ta/id/9196

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

"Bašars al Asads ir nodevis Sīrijas prezidenta zvērestu"

Vēl šajā numurā

21.07.2000., Nr. 266/268

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

"Ar Putinu mēs sadarbosimies labi un ilgi"

"Ņezavisimaja gazeta"

— 2000.07.17.

Gerhardu Šrēderu intervē laikraksta "Nezavisimaja gazeta" redaktors Vitālijs Tretjakovs.

Kāda ir principiālā jūsu valdības neseno iniciatīvu ES reformu koncepcija (ārlietu ministra ministra Fišera priekšlikumi)? Kā šo reformu realizācija var ietekmēt ES kaimiņvalstis, ieskaitot Krieviju?

Šajā starpvaldību konferencē par institucionālo reformu sprieda, kā līdz 2003. gadam sagatavot ES jaunu kandidātvalstu pieņemšanai. Ar šo uzdevumu mums jātiek galā decembrī Nicas galotņu sanāksmē. Federālā ministra perspektīva iziet ārpus šiem rāmjiem, domājot ar to diskusiju par Eiropas konstitūciju. Eiropas Savienības kaimiņvalstīm šis solis nāks tikai par labu: katrs nākamais solis ceļā uz integrāciju pastiprina iekšējo Eiropas tirgu un Eiropas Savienību kā stabilitātes balstu, kurš tiecas pēc stratēģiskām partnerattiecībām ar Krieviju.

Vai jūsu skeptiskā attieksme pret amerikāņu plāniem pretraķešu aizsardzības izveidošanā ir mainījusies? Kāda, jūsuprāt, ir nostāja Eiropas Savienībā šai jautājumā? Vai ES politiskie līderi tic "raķešu draudiem" no tā saucamajām "autsaidervalstīm"?

Vācijai ir svarīgi saglabāt to, kas jau ir panākts kodolbruņojuma un atbruņošanas jomā — nepieļaut negatīvu ietekmi uz atlantiskās alianses saliedētību. Mūsu partneriem ir tāda pati pozīcija. Un mēs neesam vienīgie, kuri uzskata, ka saistībā ar starpkontinentālajām raķetēm rodas draudi no valstīm, kuras rada satraukumu.

Atlantiskās alianses saliedētība nosaka tās veikmīgās darbības būtisko pamatu. Un turpmāk tā arī paliks.

Vai var droši apgalvot, ka Vācijas un Rietumu sabiedrība ir pietiekami informēta par Čečenijas problēmas būtību?

Būtu ļoti tuvredzīgi skaidrot attieksmi pret čečenu problēmu ar nepietiekamu Rietumu sabiedrības informētību. Neviens neapšauba Krievijas tiesības aizsargāt sevi pret terorismu. Un neviens neapšauba to, ka Čečenija teritoriāli pieder Krievijai. Mums ir domstarpības par instrumentiem un politisko lēmumu saturu, kuru nepieciešamību atzīst visi.

Ir dzirdēts, ka "Expo–2000" nenotiek tik veiksmīgi, kā to būtu vēlējušies vācu organizatori.

Es palieku pie sava viedokļa — "Expo" pelna lielāku apmeklētāju skaitu.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!