Par ziedojumiem Brīvības piemineklim
2.februārī Brīvības pieminekļa atjaunošanas fonda priekšsēdētājs Raimonds Bulte piedalījās Latvijas pašvaldību izpilddirektoru sanāksmē, lai aicinātu pašvaldību pārstāvjus aktīvāk sadarboties ziedojumu vākšanā Brīvības pieminekļa restaurācijai.
Līdz šim ziedojumu vākšanā aktīvi ir iesaistījušās nedaudzas pilsētas — Talsi, Liepāja, Tukums un Gulbene, izveidojot ziedojumu centrus un popularizējot Brīvības pieminekļa atjaunošanas nepieciešamību. Tāpēc Brīvības pieminekļa atjaunošanas fonda priekšsēdētājs aicināja pašvaldību izpilddirektorus veicināt "ziedojumu centru" izveidošanu pašvaldību vai citās tam piemērotās telpās, kur cilvēki varētu iegūt informāciju par Brīvības pieminekļa atjaunošanas gaitu, iespējām ziedot pieminekļa restaurācijai, kā arī ziedot uz vietas. Brīvības pieminekļa atjaunošanas fonds priecātos arī par pašvaldību idejām, kā veiksmīgāk vākt ziedojumus konkrētā teritorijā.
Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā Brīvības piemineklis tika celts par tautas saziedotiem līdzekļiem. Visā Latvijā tika dibinātas vietējās — apriņķu, rajonu un iecirkņu — Brīvības pieminekļa komitejas. Brīvības pieminekļa atjaunošanas fonds cer ar Latvijas pilsētu, rajonu un pagastu atbalstu atjaunot šo tradīciju.
Pavasarī tiks sākta Brīvības pieminekļa restaurācijas otrā kārta — pieminekļa obeliska, iekšējo dzelzsbetona konstrukciju nostiprināšana un atjaunošana, vēdināšanas sistēmas izveide. Lai martā varētu atsākt ieplānotos restaurācijas darbus un garantētu to nomaksu, fondam vajadzīgi vismaz 150 000 latu. No pieminekļa pilnīgai atjaunošanai un laukuma izbūvei nepieciešamajiem Ls 600 000, pateicoties ziedotāju izpratnei un atsaucībai, 2000.gada 1.janvārī ziedojumu kopsumma bija Ls 310 000, tāpēc ziedojumu vākšana aktīvi turpinās.
Sabiedrisko attiecību aģentūra "PR Stils"