Ministru kabineta 8. februāra sēdē
Turpinājums. Sākums —
"LV" Nr.40/41 9.02.2000.
Akceptēti "Ogļūdeņražu meklēšanas, izpētes un ieguves noteikumi". Ekonomikas ministrijai kopīgi ar Latvijas Attīstības aģentūru uzdots līdz 2000. gada 30.novembrim izstrādāt un iesniegt Ministru kabinetā ar Ogļūdeņražu meklēšanas, izpētes un ieguves noteikumiem saistīto normatīvo aktu grozījumu projektus. Ekonomikas ministrijai kopīgi ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju uzdots: līdz 2001.gada 30.decembrim izstrādāt un iesniegt Ministru kabinetā normatīvā akta projektu par kārtību, kādā nododama informācija un paraugi, kas iegūti naftas darbos; līdz 2002.gada 30.decembrim izstrādāt un iesniegt Ministru kabinetā normatīvā akta projektu par naftas darbu licencēšanas kārtību zemes platībām, kas nav valsts vai pašvaldības īpašums.
Valdība apstiprināja nacionālās programmas "Kultūra" apakšprogrammu "Kultūras mantojums". Kultūras ministrijai uzdots publicēt apakšprogrammas "Kultūras mantojums" teksta daļu oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Aizsardzības ministrijai, Ārlietu ministrijai, Ekonomikas ministrijai, Finansu ministrijai, Iekšlietu ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, Labklājības ministrijai, Satiksmes ministrijai, Tieslietu ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un Zemkopības ministrijai uzdots nodrošināt nacionālās programmas "Kultūra" apakšprogrammas "Kultūras mantojums" mērķu un uzdevumu iekļaušanu nozaru attīstības programmās un plānos, kā arī pašvaldību attīstības koncepcijās un plānos. Pieņemta zināšanai nacionālās programmas "Kultūra" apakšprogramma "Muzeji". Kultūras ministrijai uzdots precizēt apakšprogrammu "Muzeji", ņemot vērā izteiktās piezīmes un priekšlikumus. Papildināt apakšprogrammu ar to muzeju uzraudzības jautājumiem, kuri neatrodas Kultūras ministrijas pārziņā; izvērst jēdziena "optimizācija" izklāstu; izvērst muzeju akreditācijas kvalitatīvos un kvantitatīvos kritērijus; papildināt apakšprogrammu ar Lietuvas, Igaunijas un citu Eiropas valstu attiecīgo rādītāju salīdzinājumu. Precizētā apakšprogramma "Muzeji" jāiesniedz izskatīšanai Ministru kabineta 29.februāra sēdē.
Ministru kabinets akceptēja garantētā minimālā ienākumu līmeņa sākotnējās noteikšanas pirmo variantu (kas paredz garantētos minimālos ienākumus mēnesī sākotnēji noteikt 21 lata apmērā), paredzot nepieciešamos grozījumus normatīvajos aktos par pašvaldību finansu izlīdzināšanu; turpmāko garantētā minimālā ienākumu līmeņa noteikšanas kārtību; pabalsta minimālo ienākumu garantēšanai ieviešanu pašvaldībās; pabalsta apmēra aprēķināšanas kārtību; īslaicīgu un daļēju pabalsta saglabāšanu pēc ienākumu paaugstināšanās. Labklājības ministrijai uzdots līdz maijam sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā likuma "Par sociālo palīdzību" grozījumu projektu, paredzot pārejas periodu, lai ieviestu pabalstu minimālo ienākumu garantēšanai. Finansu ministrijai, Labklājības ministrijai un Īpašu uzdevumu ministra valsts pārvaldes un pašvaldību reformu lietās sekretariātam uzdots nodrošināt nepieciešamās informācijas apmaiņu un uz šīs informācijas pamata sagatavot grozījumus normatīvajos aktos par pašvaldību finansu izlīdzināšanu.
Valdība pieņēma zināšanai finansu ministra Edmunda Krastiņa ziņojumu par Pasaules bankas strukturālās pārkārtošanas aizdevuma (SAL) nogaidošajā līgumā paredzētās politikas reformas programmā 2000.gadam noteikto uzdevumu neatliekamu īstenošanu. Darba grupām uzdots, izstrādājot tiesību akta projektu par grozījumiem Ministru kabineta 1996.gada 30.aprīļa noteikumos Nr.160 "Ministru kabineta iekšējās kārtības un darbības noteikumi", ievērot šādus pamatprincipus: ministrijas un centrālās iestādes izstrādā tiesību akta projekta finansiālo pamatojumu, kurā ietverta norāde par pasākumiem, kuri nodrošinātu papildu izdevumu finansēšanu, un par ekonomisko aprēķinu trijiem finansu gadiem; Finansu ministrija veic finansiālā pamatojuma tehnisko pārbaudi un sniedz atzinumu par tiesību akta iespējamo ietekmi uz budžetu.
Valdības preses departaments