• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2000. gada 1. augusta noteikumi Nr. 258 "Slīteres nacionālā parka konsultatīvās padomes nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.08.2000., Nr. 278/280 https://www.vestnesis.lv/ta/id/9494

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.259

Teiču dabas rezervāta konsultatīvās padomes nolikums

Vēl šajā numurā

04.08.2000., Nr. 278/280

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 258

Pieņemts: 01.08.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumi Nr. 258

Rīgā 2000.gada 1.augustā (prot. Nr. 34, 14.§)

Slīteres nacionālā parka konsultatīvās padomes nolikums

Izdoti saskaņā ar Slīteres nacionālā parka likuma 17.pantu

1. Slīteres nacionālā parka konsultatīvā padome (turpmāk — padome) ir koleģiāla konsultatīva institūcija, kas izveidota, lai veicinātu dabas aizsardzības un saimnieciskās darbības interešu saskaņošanu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās — Slīteres nacionālajā parkā, Grīņu dabas rezervātā un Moricsalas rezervātā (turpmāk — īpaši aizsargājamās dabas teritorijas).

2. Padomes galvenās funkcijas ir:

2.1. piedalīties īpaši aizsargājamo dabas teritoriju dabas aizsardzību un izmantošanu reglamentējošo normatīvo aktu izstrādāšanā, dabas aizsardzības plāna izstrādāšanā un aktualizēšanā, kā arī veicināt to īstenošanu;

2.2. veicināt un atbalstīt sadarbību ar valsts un pašvaldību institūcijām, sabiedriskajām organizācijām, uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), fiziskajām un juridiskajām personām, kā arī ārvalstu institūcijām, lai īstenotu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju izveidošanas mērķus.

3. Padomei ir šādas tiesības:

3.1. reizi gadā pieprasīt un saņemt pārskatu no Slīteres nacionālā parka administrācijas par tās darbību, sniegt ieteikumus administrācijas darbības pilnveidošanai;

3.2. pieaicināt padomes darbā nozaru speciālistus un ekspertus, kā arī valsts un pašvaldību institūciju speciālistus;

3.3. izskatīt ar īpaši aizsargājamām dabas teritorijām saistītos teritoriju plānojumus un būvprojektus, infrastruktūras attīstības projektus un koncepcijas, kas var būtiski ietekmēt ekosistēmas, un izvērtēt to atbilstību īpaši aizsargājamo dabas teritoriju izveidošanas mērķiem.

4. Padomes sastāvā ir pa vienam pārstāvim no pašvaldībām, kuru teritorijas atrodas Slīteres nacionālajā parkā, Grīņu dabas rezervātā un Moricsalas dabas rezervātā, no Valsts meža dienesta, Ventspils reģionālās vides pārvaldes, Ventspils rajona padomes, Lībiešu savienības, valsts aizsargājamās lībiešu kultūrvēsturiskās teritorijas "Līvęd rānda" administrācijas, Jūras vides pārvaldes, Valsts būvinspekcijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, vietējās zvejnieku organizācijas, Talsu Tūrisma informācijas centra, Latvijas Dabas fonda un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas.

5. Padomes personālsastāvu apstiprina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

6. Padome no padomes locekļu vidus uz diviem gadiem ievēlē priekšsēdētāju un priekšsēdētāja vietnieku.

7. Padomes sēdes sasauc pēc padomes priekšsēdētāja ierosinājuma vai ja to pieprasa vairāk nekā puse no padomes locekļiem.

8. Padomes sēdes ir atklātas un notiek ne retāk kā reizi ceturksnī. Par sēdes sasaukšanu padomes locekļus informē nedēļu iepriekš.

9. Padomes sēdēs ar padomdevēja tiesībām piedalās Slīteres nacionālā parka administrācijas direktors vai viņa pilnvarota persona.

10. Padome ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās vairāk nekā puse no padomes locekļiem.

11. Padomes lēmumus pieņem padomes sēdē, ievērojot vienprātības principu. Ja tas nav iespējams, lēmumus pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu, atklāti balsojot. Ja balsu skaits sadalās vienādi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss (viņa prombūtnes laikā — padomes priekšsēdētāja vietnieka balss). Padomes lēmumiem ir rekomendējošs raksturs.

12. Padomes lēmumus ieraksta sēdes protokolā. Protokolu paraksta visi padomes locekļi, kuri piedalījušies sēdē. Ja kāds no padomes locekļiem nepiekrīt pieņemtajam lēmumam, attiecīgā padomes locekļa viedokli pēc viņa pieprasījuma ieraksta protokolā.

13. Padomes darbību materiāltehniski nodrošina un tās lietvedību kārto Slīteres nacionālā parka administrācija piešķirto budžeta līdzekļu ietvaros.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Vides aizsardzības

un reģionālās attīstības

ministrs V.Makarovs

 

Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 5.augustu

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!