• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 14. oktobra rīkojums Nr. 755 "Par Latvijas eksporta veicināšanas programmu 2005.-2009.gadam". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.10.2004., Nr. 164 https://www.vestnesis.lv/ta/id/95079-par-latvijas-eksporta-veicinasanas-programmu-2005--2009-gadam

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.756

Par Finanšu ministrijas budžeta apakšprogrammas "Finansējums Eiropas Savienības fondu līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanai" līdzekļu pārdali 2004.gadā

Vēl šajā numurā

15.10.2004., Nr. 164

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: rīkojums

Numurs: 755

Pieņemts: 14.10.2004.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

 

Ministru kabineta rīkojums Nr.755

Rīgā 2004.gada 14.oktobrī (prot. Nr.59 2.§)

Par Latvijas eksporta veicināšanas programmu 2005.–2009.gadam

 

1. Apstiprināt Latvijas eksporta veicināšanas programmu 2005.–2009.gadam (turpmāk — programma).

2. Noteikt Ekonomikas ministriju par atbildīgo institūciju programmas īstenošanā.

3. Programma 2005.gadā īstenojama piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.

4. Jautājumu par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu programmas īstenošanai 2006., 2007., 2008. un 2009.gadā skatīt kopā ar nozaru ministriju budžeta prioritāšu pieteikumiem, sagatavojot attiecīgos valsts budžeta projektus.

5. Ekonomikas ministrijai katru gadu (laikposmā no 2006.gada līdz 2010.gadam) līdz 1.jūlijam iesniegt Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par pasākumu plāna programmas īstenošanai izpildi.

6. Ar 2005.gada 1.janvāri atzīt par spēku zaudējušu Ārējās tirdzniecības nacionālo programmu (apstiprināta ar Ministru kabineta 1999.gada 21.decembra sēdes protokollēmumu (prot. Nr.71 24.§) “Par ārējās tirdzniecības nacionālo programmu”).

Ministru prezidents I.Emsis

Ekonomikas ministrs J.Lujāns

 

(Ministru kabineta

2004.gada 14.oktobra rīkojums Nr.755)

Latvijas eksporta veicināšanas programmas 2005.–2009.gadam

kopsavilkums

Eksporta veicināšanas programma (turpmāk — programma) ir vidēja termiņa politikas plānošanas dokuments, kas paredzēts 2005.–2009.gadam un nosaka eksporta veicināšanas mērķus, galvenos uzdevumus un sasniedzamos rezultātus. Programma izstrādāta Ministru kabineta apstiprinātās Eksporta veicināšanas politikas pamatnostādņu īstenošanai, pamatojoties uz valdības deklarāciju, kas paredz izstrādāt eksporta veicināšanas programmu un īstenot valsts stimulējošu politiku eksporta jomā, lai palielinātu eksporta apjomus un uzlabotu ārējās tirdzniecības bilanci.

Programma ir izstrādāta kā turpinājums Latvijas ārējās tirdzniecības nacionālajai programmai. Plānots, ka ārējās tirdzniecības nacionālā programma ir spēkā līdz 2004.gada 31.decembrim un pēc tam Latvijā sāks īstenot eksporta veicināšanas programmu.

Programmas mērķis ir aktīvi veicināt Latvijas uzņēmumu starptautisko konkurētspēju, sekmēt jaunu tirgu apgūšanu, kā arī nostiprināšanos esošajos tirgos.

Lai programmas rīcības virzienus izstrādātu atbilstoši eksporta potenciālam un pieprasījuma analīzei, 2004.gada janvārī–martā tika veikta Latvijas eksportētājuzņēmumu aptauja un Latvijas eksporta preču un pakalpojumu starptautiskās konkurētspējas un noieta tirgu analīze. Izvērtējot analīzes rezultātus, secināts, ka Latvijā nepieciešams uzlabot eksporta veicināšanas institucionālās infrastruktūras darbību, koordinēt tirgus pētījumus, sekmēt uzņēmumu ārējā mārketinga aktivitātes, lai nodrošinātu efektīvu ārējo ekonomisko pārstāvniecību darbību. Programmā pamatota nepieciešamība izveidot un nodrošināt uzņēmumu eksporta menedžeru nepilna laika profesionālās kvalifikācijas programmu “Starptautiskā tirdzniecība” un nodrošināt Latvijas uzņēmumiem iespēju saņemt eksporta kredītus un garantijas.

Lai atrisinātu minētās problēmas un sekmētu Latvijas ilgtermiņa ekonomiskajā stratēģijā izvirzīto mērķu sasniegšanu, politikas ietvaros tiek piedāvāts risinājums — izveidot eksporta veicināšanas institucionālo infrastruktūru Latvijā un ārvalstīs, lai sekmētu Latvijas uzņēmumu starptautisko konkurētspēju un sniegtu atbalstu eksporta mārketingā un risku samazināšanā ārējās tirdzniecības darījumos.

Programma 2005.gadā īstenojama piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros. Piedāvātā risinājuma ieviešanai turpmākajos gados no valsts budžeta līdzekļiem eksporta veicināšanai 2006.gadā nepieciešami — 6,06 miljoni latu, 2007.gadā — 5,735 miljoni latu, 2008.gadā — 5,905 miljoni latu, 2009.gadā — 6,085 miljoni latu. Jautājums par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu programmas īstenošanai 2006., 2007., 2008. un 2009.gadā tiks skatīts kopā ar nozaru ministriju budžeta prioritāšu pieteikumiem, sagatavojot attiecīgos valsts budžeta projektus.

Īstenojot programmu, tiks panākti šādi rezultāti:

Politikā:

— pakāpeniski līdzsvarosies preču ārējās tirdzniecības bilance;

— radīsies jaunas darba vietas uz eksportu orientētās nozarēs, kā arī eksportu atbalstošajās un ar to saistītajās nozarēs;

— uzlabosies un tuvināsies Eiropas Savienības vidējam līmenim iedzīvotāju dzīves līmenis un pirktspēja;

— kopējā eksporta apgrozījumā vidēji par 5 % gadā pieaugs tādu preču un pakalpojumu īpatsvars, kam ir augsta pievienotā vērtība;

— pieaugs eksportējošo uzņēmumu skaits (vidēji par 20 gadā — uzņēmumi, kuri pirmo reizi sāk eksportēt konkrētu produktu uz konkrētu valsti, par 7 gadā — uzņēmumi, kuri sāk noteiktu produktu eksportu, par 7 gadā — uzņēmumi, kuri ievieš kvalitātes nodrošināšanas sistēmas, lai uzsāktu eksportu);

— papildus radīsies ne mazāk kā 500 darba vietu gadā eksportējošos uzņēmumos un ar tiem saistītās nozarēs.

Darbībā:

— 2005.gadā tiks izveidots Ārējās tirdzniecības vienotās informācijas un konsultāciju centrs, kas darbosies pēc “vienas pieturas” principiem;

— Latvijai 2010.gadā būs ne mazāk kā 15, bet 2015.gadā — vairāk nekā 20 ārējās ekonomiskās pārstāvniecības;

— katru gadu uzņēmējiem tiks piedāvāti vismaz 20 eksporta prasmju semināri; profesionālās izglītības programmu eksporta un menedžmenta jomā “Starptautiskā tirdzniecība” apgūs vismaz 50 menedžeri;

— katru gadu ar valsts atbalstu tiks veikti vismaz 10 mērķa tirgu pētījumi;

— katru gadu ar valsts atbalstu izveidojamās eksporta kreditēšanas, apdrošināšanas un garantēšanas aģentūras darījumu apjoms pieaugs par 5–10 darījumiem.

Ekonomikas ministrs J.Lujāns

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!