Ministru kabineta noteikumi Nr.847
Rīgā 2004.gada 12.oktobrī (prot. Nr.59 39.§)
Valsts aģentūras “Materiālās rezerves” nolikums
Izdoti saskaņā ar Publisko aģentūru likuma 8.panta trešo daļu
I. Vispārīgie jautājumi
1. Valsts aģentūra “Materiālās rezerves” (turpmāk — aģentūra) ir Iekšlietu ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde.
2. Aģentūra izveidota, lai veiktu valsts materiālo rezervju uzskaiti, organizētu valsts materiālo rezervju veidošanu, uzglabāšanu un atjaunināšanu, nodrošinot valsts materiālo rezervju kā valsts īpašuma saglabāšanu, kā arī uzglabātu ar krimināllietām saistītos lietiskos pierādījumus un izņemtos priekšmetus.
II. Aģentūras funkcijas, uzdevumi un tiesības
3. Aģentūrai ir šādas funkcijas:
3.1. nodrošināt valsts materiālo rezervju veidošanu, izsniegšanu, uzglabāšanu un atjaunināšanu;
3.2. nodrošināt ar krimināllietām saistīto lietisko pierādījumu un izņemto priekšmetu glabāšanu, realizāciju vai iznīcināšanu.
4. Lai nodrošinātu funkciju izpildi, aģentūra veic šādus uzdevumus:
4.1. uzskaita valsts materiālās rezerves un sagatavo pārskatus par darbībām ar valsts materiālajām rezervēm;
4.2. nodrošina valsts materiālo rezervju gatavību iesaistīšanai valsts apdraudējuma situāciju novēršanā un pārvarēšanā (arī ārkārtas situācijās);
4.3. organizē valsts materiālo rezervju iepirkšanu;
4.4. realizē vai utilizē izņemtos valsts materiālo rezervju resursus;
4.5. uzglabā valsts materiālās rezerves un slēdz glabājuma līgumus ar atbildīgajiem glabātājiem par valsts materiālo rezervju resursu uzglabāšanu;
4.6. pārbauda valsts materiālo rezervju atbildīgo glabātāju līgumsaistību izpildi, vērtējot valsts materiālo rezervju uzskaites atbilstību, atjaunināšanu un uzglabāšanas noteikumu ievērošanu, kā arī nodrošina valstij nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu;
4.7. izvērtē atbildīgo glabātāju priekšlikumus par valsts materiālo rezervju resursu norakstīšanu;
4.8. glabā ar krimināllietām saistītos lietiskos pierādījumus un izņemtos priekšmetus līdz izziņas izdarītāja, prokurora vai tiesas rīkojumam vai lēmumam, izšķirot krimināllietu;
4.9. saskaņā ar procesa virzītāja lēmumu realizē vai iznīcina ar krimināllietu saistītos lietiskos pierādījumus un izņemtos priekšmetus, ja tie ātri bojājas un tos nevar atdot īpašniekam vai ja to ilgstoša uzglabāšana rada zaudējumus valstij;
4.10. saskaņā ar procesa virzītāja lēmumu atdod ar krimināllietu saistītos izņemtos priekšmetus to īpašniekiem vai, ja izņemtie priekšmeti ir realizēti vai iznīcināti, atlīdzina īpašniekam to vērtību.
5. Aģentūrai ir šādas tiesības:
5.1. normatīvajos aktos noteiktā kārtībā pieprasīt un saņemt no valsts pārvaldes iestādēm, juridiskām un fiziskām personām aģentūras funkciju un uzdevumu izpildei nepieciešamo informāciju;
5.2. sniegt publiskos pakalpojumus un iekasēt maksu par sniegtajiem pakalpojumiem.
6. Saistības aģentūra ir tiesīga uzņemties tādā apjomā, lai to izpilde vai kompensācija par saistību neizpildi neietekmētu aģentūras funkciju veikšanu.
III. Aģentūras pārvalde
7. Aģentūras darbu vada aģentūras direktors. Aģentūras direktoru pieņem darbā un atlaiž no darba iekšlietu ministrs.
8. Aģentūras direktora pienākumus nosaka Publisko aģentūru likums, šie noteikumi, pārvaldes līgums un darba līgums. Aģentūras direktoram ir Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktās tiešās pārvaldes iestādes vadītāja tiesības.
IV. Aģentūras manta un finansēšana
9. Aģentūras manta ir valsts kustamā manta, kura nodota aģentūras valdījumā.
10. Aģentūras budžetu veido:
10.1. valsts budžeta dotācija no vispārējiem ieņēmumiem;
10.2. pašu ieņēmumi, to skaitā ieņēmumi par aģentūras sniegtajiem maksas pakalpojumiem;
10.3. ziedojumi, dāvinājumi un ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļi.
V. Aģentūras darbības tiesiskuma nodrošināšana un pārskatu sniegšana
11. Aģentūras amatpersonu lēmumus un aģentūras darbinieku faktisko rīcību var apstrīdēt, iesniedzot aģentūras direktoram attiecīgu iesniegumu.
12. Aģentūras direktora izdotos administratīvos aktus, kā arī faktisko rīcību var apstrīdēt Iekšlietu ministrijā. Iekšlietu ministrijas lēmumu var pārsūdzēt tiesā.
13. Aģentūra normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavo un sniedz kārtējo un gada pārskatu par tās darbību un finanšu resursu izlietojumu.
VI. Noslēguma jautājumi
14. Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.novembri.
15. Noteikumu 3.2., 4.8., 4.9. un 4.10.apakšpunkts stājas spēkā ar 2005.gada 1.janvāri.
Ministru prezidents I.Emsis
Iekšlietu ministrs Ē.Jēkabsons
Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.novembri.