• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Baltijas jūras valstu ministru konferenci. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.02.2000., Nr. 42/43 https://www.vestnesis.lv/ta/id/963

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jo dziļāk problēmās, jo vairāk darba un atbildības

Vēl šajā numurā

10.02.2000., Nr. 42/43

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Par Baltijas jūras valstu ministru konferenci

Piedaloties Baltijas jūras valstu ministru konferencē Bergenā, Norvēģijā, ekonomikas ministrs Vladimirs Makarovs ticies ar vairākiem citu valstu kolēģiem

Pirmdienas, 7. februāra, vakarā ministram bija vairāk nekā stundu ilga diskusija ar VFR Ekonomikas un tehnoloģijas ministrijas valsts sekretāru Dr. Akselu Gerlahu. Tika pārrunātas atbalsta iespējas mazā un vidējā biznesa attīstībai, apspriests Baltijas jūras partneriāts Rīgā 2001. gadā. V.Makarovs rosināja Vācijas uzņēmējus aktīvāk veikt investīcijas Latvijā, kā arī uzaicināja vācu kolēģi apmeklēt Latvijas Nacionālās dienas pasākumus "Expo 2000" šī gada 30. jūnijā, uz ko tika saņemta pozitīva atbilde.

Kā sarunā ar V.Makarovu izteicās A.Gerlahs, kaut gan Latvijas uzņemšana Eiropas Savienībā ir saistīta ar politisku procedūru, ekonomiskajā ziņā Latvija jau ir daļa no ES. Mums ir jārespektē kopīgie principi, un viens no tiem ir — nedrīkst bieži un strauji mainīt investīciju un uzņēmējdarbības klimatu, ir jāveido stabila, skaidra un uzņēmējdarbībai labvēlīga likumdošana, paudis V.Makarova kolēģis.

Otrdien, 8. februārī, kopā ar Lietuvas un Igaunijas ministriem, tiekoties ar Zviedrijas Ārlietu ministrijas tirdzniecības ministru Leifu Pagrodski, tika pārrunāta šo kaimiņvalstu kopīgā sadarbība. Zviedrijas ministrs informēja, ka Zviedrija ir nosaukusi 2000. gadu par Baltijas valstu atbalsta gadu un piešķīrusi šo valstu atbalstam pusotru miljonu ASV dolāru. Atbalsta projekta ietvaros kopīgi ar Latvijas Ārpolitikas institūtu tiek rīkots seminārs Lisabonā, lai labāk informētu ES dienvidu valstis par Baltijas valstīm, to īstenoto politiku, tai skaitā arī ekonomisko. Notiks arī pasākumi, lai palīdzētu Baltijas valstīm integrēties ES, un ES lielāko laikrakstu žurnālistu braucieni pa Baltijas valstīm.

Atsevišķi tiekoties ar Zviedrijas kolēģi, V.Makarovs runāja par turpmāko finansējumu Zviedrijas Ekonomiskajai augstskolai Rīgā. Kā atzīst speciālisti, Zviedrijas Ekonomiskā augstskola Rīgā sagatavo daudz labākus un vairāk motivētus audzēkņus nekā citas līdzīgas augstskolas, tādēļ šīs augstskolas sekmīga darbība arī turpmāk būs ļoti nozīmīga.

8. februārī V.Makarovam bija arī tikšanās ar Norvēģijas tirdzniecības un rūpniecības ministru Larsu Sponheimu. Pārrunātas mazā un vidējā biznesa atbalsta iespējas, īpašu uzmanību pievēršot informētībai par ārējiem tirgiem, likumdošanu un citiem svarīgiem jautājumiem. L.Sponheims apliecinājis Norvēģijas interesi par tālākām investīcijām Latvijā.

Ekonomikas ministram bija arī neformāla saruna ar Ukrainas kolēģi, kuras laikā apspriesta iespēja risināt pagaidām nesakārtotos jautājumus Latvijas un Ukrainas tirdzniecības attiecībās.

Piedaloties konferencē, ministrs vairākkārt izmantoja iespēju paust Latvijas nostāju ziemeļu dimensijas jautājumos, kā arī dalījās pieredzē valsts dialoga veidošanā ar uzņēmējiem.

Konferences laikā daudzkārt izskanēja viedoklis, ka valstis ap Baltijas jūru ar aptuveni 90 miljoniem iedzīvotāju ir viens no pašreiz straujākajiem attīstības reģioniem, ko augstu novērtē gan ES, gan ASV.

Romāns Meļņiks, ministra konsultants

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!