• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
"Krēslu bīdīšana Ārlietu ministrijā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.08.2000., Nr. 286/288 https://www.vestnesis.lv/ta/id/9728

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

"Kurp stūrē Putins?"

Vēl šajā numurā

11.08.2000., Nr. 286/288

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

"Krēslu bīdīšana Ārlietu ministrijā"

"Die Welt"

— 2000.08.03.

Fišers grib paļauties uz pārbaudītiem diplomātiem: Ploigers atnāks, Išingers aizies.

Ārlietu ministrijā notiek izmaiņas otrajā rindā. Tomēr jaunas sejas neparādīsies. Agrākajās darba vietās atgriežas vienīgi jau pārbaudītie diplomāti. Vienam no diviem valsts sekretāriem — Ginteram Ploigeram — pēc vasaras brīvdienām būs svarīgākās funkcijas tūlīt aiz ārlietu ministra Joškas Fišera.

Viņš Ārlietu ministrijā turpmāk vadīs Pirmo politisko nodaļu, kas tiks pārstrukturēta no jauna. Līdz ar to Ploigers būs kompetents personāla, drošības, Eiropas un atbruņošanās politikas jautājumos. Turklāt viņa kompetencē būs arī ASV, Krievija un Austrumeiropa.

Valsts sekretārs Volfgangs Išingers vadīs Otro politisko nodaļu, kas līdz šim kā politiskajam direktoram bija pakļauta Ploigeram. Išingers būs atbildīgs par Āfrikas, Āzijas, Dienvidamerikas, Apvienoto Nāciju, kā arī ekonomikas, tiesību un kultūras nodaļām un par Protokolu. Nākošajā gadā viņš šo posteni atstās un kļūs par vēstnieku Vašingtonā. Tad Berlīnē atgriezīsies Jirgens Krobogs, kas jau piecus gadus pārstāv Vācijas intereses ASV galvaspilsētā.

Fišers vēlas iecelt jaunu vadītāju arī Plānošanas štābam. Par tā līdzšinējo vadītāju Georgu Diku runā kā par vēstnieku Čīlē. Viņa postenī ir jānāk Ahimam Šmillenam, kas līdz šim vada Ārlietu ministrijas biroju.

Pēc ieplānotās pārstrukturizācijas valsts sekretāru līmenī lielāku varu iegūs Pirmās politiskās nodaļas vadītājs, tātad Ploigers. Līdz šim Eiropas politika bija Otrās politiskās nodaļas kompetencē. Tātad Ploigers par to būs atbildīgs arī turpmāk. Turpmāk Fišeram par tādām tēmām kā ES paplašināšana uz austrumiem vajadzēs runāt tikai ar viņu. Attiecības starp Ploigeru un Fišeru ir teicamas. Visbeidzot — karejeras diplomāts Ploigers tieši zaļo ārlietu ministra laikā kļuva par valsts sekretāru.

Ārlietu ministrijā saka, ka Išingers uz Vašingtonu dosies pēc paša vēlēšanās. Viņa un Fišera attiecības nav saspringtas. Išingeru, kas diplomātiskajā dienestā ir kopš 1975. gada, valsts ministra amatā arī iecēla Fišers. Kosovas konflikta laikā viņš kļuva par svarīgāko ministra padomnieku. Savu karjeru viņš sāka kā ārlietu ministra Hansa Dītriha Genšera (VBP) personiskais referents. Vašingtonu viņš pazīst vēl no tā laika, kad no 1979. gada līdz 1982. gadam strādāja par politisko referentu Vācijas vēstniecībā Vašingtonā. Vēlāk viņš bija sūtnis Parīzē un pirms valdības maiņas vadīja politisko nodaļu. Pēc darba Plānošanas štāba vadībā, jau Klausa Kinkeļa (VBP) laikā, viņš kļuva par politisko direktoru.

Viņa iespējamais pēctecis Jirgens Krobogs arī tādā paša mērā tiek uzskatīts par "genšeristu", bet tas viņam netraucē būt lojālam pret Fišeru. Arī viņš ir diplomāts jau vairāk nekā desmit gadu. Viņu 1973. gadā savā birojā pieņēma toreizējais ārlietu ministrs Valters Šēls. No 1984. gada līdz 1991. gadam viņš bija Genšera pārstāvis, beigās viņš papildus vadīja arī plānošanas štābu. Pirms došanās uz Vašingtonu 1995. gadā Krobogs jau bija politiskais direktors.

Vulfs Šmīze

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!