• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2000. gada 8. augusta noteikumi Nr. 268 "Noteikumi par tirgus intervenci cukura ražošanas nozarē 2000.gadā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 16.08.2000., Nr. 290/291 https://www.vestnesis.lv/ta/id/9800

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.269

Grozījumi Ministru kabineta 1995. gada 7.novembra noteikumos Nr.324 "Noteikumi par kārtību, kādā organizējami būvprojektu un teritoriālplānošanas projektu skiču konkursi"

Vēl šajā numurā

16.08.2000., Nr. 290/291

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 268

Pieņemts: 08.08.2000.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Ministru kabineta noteikumi Nr. 268

Rīgā 2000.gada 8.augustā (prot. Nr. 36, 34.§)

Noteikumi par tirgus intervenci cukura ražošanas nozarē 2000.gadā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par cukuru" 13.1 pantu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā veicama tirgus intervence cukura ražošanas nozarē 2000.gadā.

2. Tirgus intervences pasākumus cukura tirgus stabilizācijai īsteno valsts saskaņā ar valsts cukura ražošanas un patēriņa bilanci un iespējamā patēriņa prognozes datiem, izmantojot privāto uzglabāšanu (turpmāk — privātā uzglabāšana).

3. Privātajā uzglabāšanā pieņem cukuru, kas no Latvijā audzētajām cukurbietēm saražots akciju sabiedrībā "Jelgavas cukurfabrika" un akciju sabiedrībā "Liepājas cukurfabrika" (turpmāk — cukurfabrika).

4. Privātajā uzglabāšanā pieņem ne vairāk kā 13000 tonnu no 1999.gada cukurbiešu ražas saražotā cukura atbilstoši valsts cukura ražošanas un patēriņa bilancei un iespējamā patēriņa prognozes datiem:

4.1. no akciju sabiedrības "Jelgavas cukurfabrika" — ne vairāk kā 62 % no kopējā tirgus intervencei piedāvātā cukura daudzuma proporcionāli 1999.gada cukura ražošanas apjomam;

4.2. no akciju sabiedrības "Liepājas cukurfabrika" — ne vairāk kā 38 % no kopējā tirgus intervencei piedāvātā cukura daudzuma proporcionāli 1999.gada cukura ražošanas apjomam.

5. Privātajā uzglabāšanā var piedāvāt cukuru, ja tas:

5.1. sasvērts 50 kg maisos, tā kvalitāte atbilst Ministru kabineta 1998.gada 31.augusta noteikumos Nr.330 "Noteikumi par balto cukuru" noteiktajām smalkā baltā cukura kvalitātes prasībām un tas tiks realizēts citā valstī;

5.2. ticis uzglabāts cukurfabrikas noliktavā laikposmā no 2000.gada 1.janvāra līdz cukura realizācijas brīdim, bet ne ilgāk kā līdz 2000.gada 1.oktobrim.

6. Maksa par cukura privāto uzglabāšanu — 0,15 lati diennaktī par tonnu (bez pievienotās vērtības nodokļa).

7. Šajos noteikumos minētos tirgus intervences pasākumus veic Zemkopības ministrijas pārziņā esošā bezpeļņas organizācija valsts akciju sabiedrība "Lauksaimniecības tirgus intervences aģentūra" (turpmāk — aģentūra). Aģentūra slēdz ar Zemkopības ministriju līgumu, kurā noteikta kārtība, kādā tiek finansēta privātā uzglabāšana, iesniedzami pārskati un veicami norēķini, kā arī noteikts kontroles mehānisms un atbildība.

8. Privātajai uzglabāšanai pieteikto cukuru uzglabā cukurfabrikas noliktavā atsevišķi no pārējā cukura.

9. Par cukura privāto uzglabāšanu norēķinus ar cukurfabriku veic aģentūra.

10. Lai veicinātu cukura ražošanu, Zemkopības ministrija zaudējumus, kas rodas cukurfabrikai, realizējot privātajai uzglabāšanai pieteikto cukuru, sedz no 2000.gada un 2001.gada valsts subsīdiju līdzekļiem, bet ne vairāk kā 106 latus par tonnu. No šīs summas atskaitāma par privāto uzglabāšanu saņemtā samaksa.

11. Cukurfabrika līdzekļus, kas iegūti, saņemot maksājumus par cukura privāto uzglabāšanu un atlīdzību par zaudējumiem, kas radušies, realizējot privātajai uzglabāšanai pieteikto cukuru, izmanto norēķiniem ar zemniekiem par 1999.gadā piegādātajām cukurbietēm.

II. Pieteikums tirgus intervencei, darījuma noslēgšana un atbildība

12. Aģentūra privāto uzglabāšanu īsteno saskaņā ar cukurfabrikas pieteikumu (pielikums). Pieteikumā deklarējams uzglabājamā cukura daudzums un kvalitātes rādītāji, kā arī apstiprināma cukura izcelsme.

13. Pēc pieteikuma saņemšanas aģentūra 10 dienu laikā slēdz ar cukurfabriku līgumu par privāto uzglabāšanu un kārtību, kādā veicami norēķini.

III. Tirgus intervences pasākumu finansēšana

14. Privātās uzglabāšanas pasākumus aģentūra finansē no Zemkopības ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem valsts labības rezerves iegādei un uzglabāšanai.

15. Izdevumi, kas aģentūrai rodas par privāto uzglabāšanu, tiek segti no valsts budžetā 2001.gadam piešķirtajiem līdzekļiem lauksaimniecības subsīdijām.

IV. Tirgus intervences pasākumu uzraudzība

16. Tirgus intervences pasākumu uzraudzību veic Lauku atbalsta dienests.

17. Cukurfabrika līdz 2000.gada 1.oktobrim iesniedz attiecīgajā Lauku atbalsta dienesta reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē pārskatu par norēķiniem ar zemniekiem par 1999.gadā piegādātajām cukurbietēm.

18. Zemkopības ministrija līdz 2001.gada 1.janvārim iesniedz Ministru kabinetā pārskatu par tirgus intervences rezultātiem cukura ražošanas nozarē.

Ministru prezidents A.BERZIŅŠ

Zemkopības ministrs A.Slakteris

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!